Týden v politice

20. ledna 2003, 00:00 - admin
20. ledna 2003, 00:00

Pondělí Vláda rozhodla vyhovět žádosti USA o pomoc v případě vojenské akce proti Iráku, a to tehdy, pokud taková akce bude mít mandát OSN. Do konkurzu na místo ředitele České televize se přihlásilo 51 zájemců. Nového šéfa by ČT měla mít do tří měsíců.

Pondělí

Vláda rozhodla vyhovět žádosti USA o pomoc v případě vojenské akce proti Iráku, a to tehdy, pokud taková akce bude mít mandát OSN.

Do konkurzu na místo ředitele České televize se přihlásilo 51 zájemců. Nového šéfa by ČT měla mít do tří měsíců.

Úterý

Imunitní výbor Senátu doporučil vydat k stíhání senátora Vladimíra Železného, který je obviněn z několika trestných činů (daňové úniky, poškozování věřitele).

Bývalý ministr sociálnědemokratické vlády Karel Březina se stal zaměstnancem ČSOB. Podle neověřených zpráv se má starat o tzv. kajmanské fondy, které ČSOB zdědila po IPB.

Středa

První volba prezidenta republiky nepřinesla ani po třech kolech potřebný výsledek. Nejlépe si vedl Václav Klaus.

Začalo třetí soudní jednání s Karlem Hoffmanem, bývalým komunistickým šéfem odborů. Hoffman je obviněn z vlastizrady a sabotáže - v srpnu 1968 se měl podílet na pokusech o ustavení nelegální „dělnicko-rolnické“ vlády.

Čtvrtek

Poslanci českého parlamentu váhají nad formulací českého postoje k případnému válečnému konfliktu v Iráku. Ministr Tvrdík tvrdí, že jeho rodině v této souvislosti vyhrožuje irácká mafie.

Zdravotní pojišťovny, od kterých ministryně zdravotnictví Marie Součková žádá snížení provozních nákladů nejméně o 0,5 %, zatím tlaku odolávají a požadují vypracování podrobné analýzy.

Pátek

Majitelé domů ustoupili od hromadné žaloby na stát kvůli ztrátám, které jim přinesla regulace nájmů. Ministři Němec a Sobotka budou o nájmech jednat v tomto týdnu.

US-DEU se chystá na víkendové republikové shromáždění. Kromě jiného musí její představitelé sami sobě odpovědět na otázku, zda setrvávat v koaliční vládě a jaká bude vůbec budoucnost této strany. Ze shromáždění má rovněž vzejít nový předseda.

Po bouřlivé diskuzi schválila sněmovna českou pomoc v případě vojenské akce proti Iráku. Podmínila ji ale novou rezolucí Rady bezpečnosti OSN.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít