Týden v politice

18. listopadu 2002, 00:00 - admin
18. listopadu 2002, 00:00

Pondělí Kaslovi Evropští demokraté se spojili s ODA. V plánu integrace stojí dále Demokratická liga a Cesta změny. Vzniknout tak má silná pravicová strana, která se má stát protiváhou ODS. Polovina východních Čech se ocitla bez tepla, poté co se o víkendu zřítila střecha Teplárny Opatovice.

Pondělí

Kaslovi Evropští demokraté se spojili s ODA. V plánu integrace stojí dále Demokratická liga a Cesta změny. Vzniknout tak má silná pravicová strana, která se má stát protiváhou ODS.

Polovina východních Čech se ocitla bez tepla, poté co se o víkendu zřítila střecha Teplárny Opatovice. Problémy se zásobováním teplem má tak Hradec Králové, Pardubice a Chrudim.

Úterý

Pražským primátorem bude zřejmě Pavel Bém. Vyplývá to ze zatímních koaličních jednání mezi vítěznými občanskými demokraty a sociálními demokraty. Volbu primátora musí ještě potvrdit rada magistrátu.

Vstup do Evropské unie se opozdí o půl roku. Sdělil to komisař pro rozšíření Günter Verheugen. Místo 1. ledna 2004 se tak počítá s rozšířením až o půl roku později. I tak by se měly v kandidátských zemích ještě stačit volby do Evropského parlamentu.

Středa

Vláda rozhodla, že v rámci profesionalizace armády od příštího roku by již měla narukovat pouze polovina branců. Od roku 2006 pak již nebudou žádní branci.

Neúspěšní žadatelé o azyl v České republice se podle návrhu novely azylového zákona mohou obrátit od ledna na krajské soudy. Letos požádalo o azyl v ČR 6400 lidí, uspělo jich 49.

Čtvrtek

Policie dopadla partu anarchistů, kteří se připravovali na vyhození Kongresového centra v Praze v průběhu summitu NAT O z elektrické sítě. Sdělila to severomoravská policie, která takzvané darkery (od angl. dark - temno) zadržela.

Komunisté nevyloučili, že by v případě prezidentské volby podpořili Miloše Zemana. Sdělil to místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. Případnou podporu Zemanovi výměnou za některé posty nevyloučili údajně ani někteří představitelé ODS.

Pátek

Kdyby dnes byly volby do Poslanecké sněmovny, ČSSD by získala o dvě procenta méně než v červnových volbách, a naopak ODS o čtyři procenta více. Obě dvě strany by tak získaly shodně 28,2 % hlasů. Do sněmovny by se nedostala Unie svobody, která by získala pouhých 4,2 % hlasů.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historická akvizice v oblasti GPU na obzoru. Firma vyvíjející grafiky PowerVR je na prodej
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít