Article, show

Týden v politice

18. listopadu 2002, 00:00 - admin
18. listopadu 2002, 00:00

Pondělí Kaslovi Evropští demokraté se spojili s ODA. V plánu integrace stojí dále Demokratická liga a Cesta změny. Vzniknout tak má silná pravicová strana, která se má stát protiváhou ODS. Polovina východních Čech se ocitla bez tepla, poté co se o víkendu zřítila střecha Teplárny Opatovice.

Pondělí

Kaslovi Evropští demokraté se spojili s ODA. V plánu integrace stojí dále Demokratická liga a Cesta změny. Vzniknout tak má silná pravicová strana, která se má stát protiváhou ODS.

Polovina východních Čech se ocitla bez tepla, poté co se o víkendu zřítila střecha Teplárny Opatovice. Problémy se zásobováním teplem má tak Hradec Králové, Pardubice a Chrudim.

Úterý

Pražským primátorem bude zřejmě Pavel Bém. Vyplývá to ze zatímních koaličních jednání mezi vítěznými občanskými demokraty a sociálními demokraty. Volbu primátora musí ještě potvrdit rada magistrátu.

Vstup do Evropské unie se opozdí o půl roku. Sdělil to komisař pro rozšíření Günter Verheugen. Místo 1. ledna 2004 se tak počítá s rozšířením až o půl roku později. I tak by se měly v kandidátských zemích ještě stačit volby do Evropského parlamentu.

Středa

Vláda rozhodla, že v rámci profesionalizace armády od příštího roku by již měla narukovat pouze polovina branců. Od roku 2006 pak již nebudou žádní branci.

Neúspěšní žadatelé o azyl v České republice se podle návrhu novely azylového zákona mohou obrátit od ledna na krajské soudy. Letos požádalo o azyl v ČR 6400 lidí, uspělo jich 49.

Čtvrtek

Policie dopadla partu anarchistů, kteří se připravovali na vyhození Kongresového centra v Praze v průběhu summitu NAT O z elektrické sítě. Sdělila to severomoravská policie, která takzvané darkery (od angl. dark - temno) zadržela.

Komunisté nevyloučili, že by v případě prezidentské volby podpořili Miloše Zemana. Sdělil to místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. Případnou podporu Zemanovi výměnou za některé posty nevyloučili údajně ani někteří představitelé ODS.

Pátek

Kdyby dnes byly volby do Poslanecké sněmovny, ČSSD by získala o dvě procenta méně než v červnových volbách, a naopak ODS o čtyři procenta více. Obě dvě strany by tak získaly shodně 28,2 % hlasů. Do sněmovny by se nedostala Unie svobody, která by získala pouhých 4,2 % hlasů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít