Týden v politice

18. listopadu 2002, 00:00 - admin
18. listopadu 2002, 00:00

Pondělí Kaslovi Evropští demokraté se spojili s ODA. V plánu integrace stojí dále Demokratická liga a Cesta změny. Vzniknout tak má silná pravicová strana, která se má stát protiváhou ODS. Polovina východních Čech se ocitla bez tepla, poté co se o víkendu zřítila střecha Teplárny Opatovice.

Pondělí

Kaslovi Evropští demokraté se spojili s ODA. V plánu integrace stojí dále Demokratická liga a Cesta změny. Vzniknout tak má silná pravicová strana, která se má stát protiváhou ODS.

Polovina východních Čech se ocitla bez tepla, poté co se o víkendu zřítila střecha Teplárny Opatovice. Problémy se zásobováním teplem má tak Hradec Králové, Pardubice a Chrudim.

Úterý

Pražským primátorem bude zřejmě Pavel Bém. Vyplývá to ze zatímních koaličních jednání mezi vítěznými občanskými demokraty a sociálními demokraty. Volbu primátora musí ještě potvrdit rada magistrátu.

Vstup do Evropské unie se opozdí o půl roku. Sdělil to komisař pro rozšíření Günter Verheugen. Místo 1. ledna 2004 se tak počítá s rozšířením až o půl roku později. I tak by se měly v kandidátských zemích ještě stačit volby do Evropského parlamentu.

Středa

Vláda rozhodla, že v rámci profesionalizace armády od příštího roku by již měla narukovat pouze polovina branců. Od roku 2006 pak již nebudou žádní branci.

Neúspěšní žadatelé o azyl v České republice se podle návrhu novely azylového zákona mohou obrátit od ledna na krajské soudy. Letos požádalo o azyl v ČR 6400 lidí, uspělo jich 49.

Čtvrtek

Policie dopadla partu anarchistů, kteří se připravovali na vyhození Kongresového centra v Praze v průběhu summitu NAT O z elektrické sítě. Sdělila to severomoravská policie, která takzvané darkery (od angl. dark - temno) zadržela.

Komunisté nevyloučili, že by v případě prezidentské volby podpořili Miloše Zemana. Sdělil to místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip. Případnou podporu Zemanovi výměnou za některé posty nevyloučili údajně ani někteří představitelé ODS.

Pátek

Kdyby dnes byly volby do Poslanecké sněmovny, ČSSD by získala o dvě procenta méně než v červnových volbách, a naopak ODS o čtyři procenta více. Obě dvě strany by tak získaly shodně 28,2 % hlasů. Do sněmovny by se nedostala Unie svobody, která by získala pouhých 4,2 % hlasů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít