Týden v politice

10. února 2003, 00:00 - Dušan Šrámek
10. února 2003, 00:00

Pondělí Od pondělí nemá Česká republika prezidenta. Václavu Havlovi skončil mandát v neděli o půlnoci a v té době také opustil pražský Hrad. Prezidentské pravomoci přebírají premiér Špidla a předseda poslanecké sněmovny Zaorálek. Učitelé všech stupňů jsou stále více nespokojeni se svými platy.

Pondělí

Od pondělí nemá Česká republika prezidenta. Václavu Havlovi skončil mandát v neděli o půlnoci a v té době také opustil pražský Hrad. Prezidentské pravomoci přebírají premiér Špidla a předseda poslanecké sněmovny Zaorálek.

Učitelé všech stupňů jsou stále více nespokojeni se svými platy. Učitelské odbory požadují zvýšení platů učitelů na 130 % jejich průměrné úrovně v České republice. Na Den učitelů, to je 28. března, vstoupí učitelé do stávkové pohotovosti.

Úterý

Stávka pražských tramvajkáků skončila fiaskem. Zjevně však nekončí rozbouřená situace v pražských Dopravních podnicích - nyní jde o hlavu ředitele Houfka.

Středa

ČR se hodlá angažovat v iráckých záležitostech a na konferenci irácké konference pravděpodobně vyšle svého zástupce. Podle náměstka ministra zahraničí Vondry tak ČR mj. získá cenné informace.

Čtvrtek

Prezidentské tanečky pokračují, někdy také v humorném duchu. Na světě jsou dva noví kandidáti: zástupci showbusinessu navrhují na prezidentský stolec Karla Gotta, hokejisté si zace vybrali Dominika Haška.

Po rezignaci Marie Bohaté má Český statistický úřad nového šéfa. Vláda jmenovala na její místo Jana Fischera, který právě po nástupu Bohaté v roce 2000 musel ČSÚ opustit kvůli údajným nedostatečným manažerským schopnostem.

Pátek

Strany vládní koalice se dohodly, že třetí kolo volby prezidenta se bude konat, a to 28. února. Koalice však stále nemá koho postavit proti Václavu Klausovi. Do hledání nového prezidenta se údajně mají zapojit opět i komunisté.

V minulém týdnu skončilo formulování definitivní verze smlouvy o přistoupení České republiky k EU. V tomto týdnu už také začne projednávání smluv Evropským parlamentem. K podpisu smluv má dojít v dubnu.

Vláda se rozhodla ztížit čerpání nemocenského pojištění, a to tím, že v prvním období nemoci bude výplata pojistného na firmách, kromě toho příjem v prvních dnech nemoci oproti současnému stavu sníží.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít