Týden v politice

10. února 2003, 00:00 - Dušan Šrámek
10. února 2003, 00:00

Pondělí Od pondělí nemá Česká republika prezidenta. Václavu Havlovi skončil mandát v neděli o půlnoci a v té době také opustil pražský Hrad. Prezidentské pravomoci přebírají premiér Špidla a předseda poslanecké sněmovny Zaorálek. Učitelé všech stupňů jsou stále více nespokojeni se svými platy.

Pondělí

Od pondělí nemá Česká republika prezidenta. Václavu Havlovi skončil mandát v neděli o půlnoci a v té době také opustil pražský Hrad. Prezidentské pravomoci přebírají premiér Špidla a předseda poslanecké sněmovny Zaorálek.

Učitelé všech stupňů jsou stále více nespokojeni se svými platy. Učitelské odbory požadují zvýšení platů učitelů na 130 % jejich průměrné úrovně v České republice. Na Den učitelů, to je 28. března, vstoupí učitelé do stávkové pohotovosti.

Úterý

Stávka pražských tramvajkáků skončila fiaskem. Zjevně však nekončí rozbouřená situace v pražských Dopravních podnicích - nyní jde o hlavu ředitele Houfka.

Středa

ČR se hodlá angažovat v iráckých záležitostech a na konferenci irácké konference pravděpodobně vyšle svého zástupce. Podle náměstka ministra zahraničí Vondry tak ČR mj. získá cenné informace.

Čtvrtek

Prezidentské tanečky pokračují, někdy také v humorném duchu. Na světě jsou dva noví kandidáti: zástupci showbusinessu navrhují na prezidentský stolec Karla Gotta, hokejisté si zace vybrali Dominika Haška.

Po rezignaci Marie Bohaté má Český statistický úřad nového šéfa. Vláda jmenovala na její místo Jana Fischera, který právě po nástupu Bohaté v roce 2000 musel ČSÚ opustit kvůli údajným nedostatečným manažerským schopnostem.

Pátek

Strany vládní koalice se dohodly, že třetí kolo volby prezidenta se bude konat, a to 28. února. Koalice však stále nemá koho postavit proti Václavu Klausovi. Do hledání nového prezidenta se údajně mají zapojit opět i komunisté.

V minulém týdnu skončilo formulování definitivní verze smlouvy o přistoupení České republiky k EU. V tomto týdnu už také začne projednávání smluv Evropským parlamentem. K podpisu smluv má dojít v dubnu.

Vláda se rozhodla ztížit čerpání nemocenského pojištění, a to tím, že v prvním období nemoci bude výplata pojistného na firmách, kromě toho příjem v prvních dnech nemoci oproti současnému stavu sníží.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nejzadluženější státy světa
Když v cizině nabouráme, nebo nám auto ukradnou
Srovnaní cen potravin, nápojů a taxi v nejoblíbenějších dovolenkových destinacích
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
Archos 50 Saphir: odolný obrněnec s velkým akumulátorem (recenze)
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít