Týden v politice

10. února 2003, 00:00 - Dušan Šrámek
10. února 2003, 00:00

Pondělí Od pondělí nemá Česká republika prezidenta. Václavu Havlovi skončil mandát v neděli o půlnoci a v té době také opustil pražský Hrad. Prezidentské pravomoci přebírají premiér Špidla a předseda poslanecké sněmovny Zaorálek. Učitelé všech stupňů jsou stále více nespokojeni se svými platy.

Pondělí

Od pondělí nemá Česká republika prezidenta. Václavu Havlovi skončil mandát v neděli o půlnoci a v té době také opustil pražský Hrad. Prezidentské pravomoci přebírají premiér Špidla a předseda poslanecké sněmovny Zaorálek.

Učitelé všech stupňů jsou stále více nespokojeni se svými platy. Učitelské odbory požadují zvýšení platů učitelů na 130 % jejich průměrné úrovně v České republice. Na Den učitelů, to je 28. března, vstoupí učitelé do stávkové pohotovosti.

Úterý

Stávka pražských tramvajkáků skončila fiaskem. Zjevně však nekončí rozbouřená situace v pražských Dopravních podnicích - nyní jde o hlavu ředitele Houfka.

Středa

ČR se hodlá angažovat v iráckých záležitostech a na konferenci irácké konference pravděpodobně vyšle svého zástupce. Podle náměstka ministra zahraničí Vondry tak ČR mj. získá cenné informace.

Čtvrtek

Prezidentské tanečky pokračují, někdy také v humorném duchu. Na světě jsou dva noví kandidáti: zástupci showbusinessu navrhují na prezidentský stolec Karla Gotta, hokejisté si zace vybrali Dominika Haška.

Po rezignaci Marie Bohaté má Český statistický úřad nového šéfa. Vláda jmenovala na její místo Jana Fischera, který právě po nástupu Bohaté v roce 2000 musel ČSÚ opustit kvůli údajným nedostatečným manažerským schopnostem.

Pátek

Strany vládní koalice se dohodly, že třetí kolo volby prezidenta se bude konat, a to 28. února. Koalice však stále nemá koho postavit proti Václavu Klausovi. Do hledání nového prezidenta se údajně mají zapojit opět i komunisté.

V minulém týdnu skončilo formulování definitivní verze smlouvy o přistoupení České republiky k EU. V tomto týdnu už také začne projednávání smluv Evropským parlamentem. K podpisu smluv má dojít v dubnu.

Vláda se rozhodla ztížit čerpání nemocenského pojištění, a to tím, že v prvním období nemoci bude výplata pojistného na firmách, kromě toho příjem v prvních dnech nemoci oproti současnému stavu sníží.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Co potřebujete vědět o pojištění pro zvířata předtím, než ho založíte
Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!
Až 52 600 Kč za semestr aneb poplatky za delší studium na VŠ
Auta
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se…
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Toyota oslavila 20. výročí hybridů. Vůbec poprvé zavítala do ČR také vodíková Mirai
Technologie
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Paměti a SSD budou dál zdražovat, zlepšení cen může nastat až v roce 2018
Tip: Hromadu užitečného softwaru za 534 dolarů můžete mít jen za 12 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít