Týden v ekonomice

21. října 2002, 00:00 - (čtk)
21. října 2002, 00:00

Pondělí Vláda schválila zrušení privatizace chemické skupiny Unipetrol firmou Agrofert Holding. Vláda zároveň uložila ministerstvu financí a MPO, aby do 15. listopadu zpracovaly scénář dalšího privatizačního postupu. Agrofert podnikatele Andreje Babiše koncem září oznámil, že podmínky privatizace se změnily, a proto nemůže transakci dokončit.

Pondělí

Vláda schválila zrušení privatizace chemické skupiny Unipetrol firmou Agrofert Holding. Vláda zároveň uložila ministerstvu financí a MPO, aby do 15. listopadu zpracovaly scénář dalšího privatizačního postupu. Agrofert podnikatele Andreje Babiše koncem září oznámil, že podmínky privatizace se změnily, a proto nemůže transakci dokončit. Podle informací v tisku není vyloučeno, že Agrofert s vhodným partnerem (podle některých spekulací spolu s OMV, to ale Babiš popírá) projeví zájem o některé firmy z holdingu Unipetrol.

Vláda odložila termín podpisu smlouvy o prodeji 51 procenta akcií Českého T elecomu společnosti C-Tel o měsíc na konec listopadu. Kabinet zároveň posunul termín projednání návrhu smlouvy z původního 15. října na konec měsíce. Po zasedání vlády to řekl ministr financí Bohuslav Sobotka. C-Tel je 100procentní dceřiná společnost Deutsche Bank.

Úterý

České dráhy již dluží železničním opravnám a strojírnám více než 970 milionů korun. V květnu přitom převzala z 800milionových závazků drah 480 milionů Kč Česká konsolidační agentura. Po převodu se však situace nestabilizovala, ale nepříznivé finanční vztahy mezi ČD a opravnami se znovu vyhrotily, uvedlo ministerstvo dopravy.

Středa

Společnosti Ytong a Hebel, které patří k nejvýznamnějším výrobcům pórobetonových stavebních materiálů, oznámily fúzi. Od 1. ledna 2003 budou vystupovat jako jedna společnost pod názvem Ytong. Značku Ytong bude firma používat pro bytovou výstavbu, značku Hebel pro výstavbu průmyslovou.

Čtvrtek

Dozorčí rada České konsolidační agentury (ČKA) vybrala americkou firmu Appian jako potenciálního kupce Škody Holding s exkluzivitou k dalším jednáním. Po zaplacení nenávratné kauce 100 miliónů korun může firma zahájit hloubkovou kontrolu.

Pátek

Začátkem listopadu by se měla vláda zabývat finančními a právními posudky projektu výstavby dálnice D47 z Lipníka přes Ostravu na hranice s Polskem. Kabinet by měl rovněž projednat přílohy k realizační dohodě, podepsané v červnu, kterou předložila projektová společnost v čele s izraelskou Housing&Construction.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít