Týden v ekonomice

21. října 2002, 00:00 - (čtk)
21. října 2002, 00:00

Pondělí Vláda schválila zrušení privatizace chemické skupiny Unipetrol firmou Agrofert Holding. Vláda zároveň uložila ministerstvu financí a MPO, aby do 15. listopadu zpracovaly scénář dalšího privatizačního postupu. Agrofert podnikatele Andreje Babiše koncem září oznámil, že podmínky privatizace se změnily, a proto nemůže transakci dokončit.

Pondělí

Vláda schválila zrušení privatizace chemické skupiny Unipetrol firmou Agrofert Holding. Vláda zároveň uložila ministerstvu financí a MPO, aby do 15. listopadu zpracovaly scénář dalšího privatizačního postupu. Agrofert podnikatele Andreje Babiše koncem září oznámil, že podmínky privatizace se změnily, a proto nemůže transakci dokončit. Podle informací v tisku není vyloučeno, že Agrofert s vhodným partnerem (podle některých spekulací spolu s OMV, to ale Babiš popírá) projeví zájem o některé firmy z holdingu Unipetrol.

Vláda odložila termín podpisu smlouvy o prodeji 51 procenta akcií Českého T elecomu společnosti C-Tel o měsíc na konec listopadu. Kabinet zároveň posunul termín projednání návrhu smlouvy z původního 15. října na konec měsíce. Po zasedání vlády to řekl ministr financí Bohuslav Sobotka. C-Tel je 100procentní dceřiná společnost Deutsche Bank.

Úterý

České dráhy již dluží železničním opravnám a strojírnám více než 970 milionů korun. V květnu přitom převzala z 800milionových závazků drah 480 milionů Kč Česká konsolidační agentura. Po převodu se však situace nestabilizovala, ale nepříznivé finanční vztahy mezi ČD a opravnami se znovu vyhrotily, uvedlo ministerstvo dopravy.

Středa

Společnosti Ytong a Hebel, které patří k nejvýznamnějším výrobcům pórobetonových stavebních materiálů, oznámily fúzi. Od 1. ledna 2003 budou vystupovat jako jedna společnost pod názvem Ytong. Značku Ytong bude firma používat pro bytovou výstavbu, značku Hebel pro výstavbu průmyslovou.

Čtvrtek

Dozorčí rada České konsolidační agentury (ČKA) vybrala americkou firmu Appian jako potenciálního kupce Škody Holding s exkluzivitou k dalším jednáním. Po zaplacení nenávratné kauce 100 miliónů korun může firma zahájit hloubkovou kontrolu.

Pátek

Začátkem listopadu by se měla vláda zabývat finančními a právními posudky projektu výstavby dálnice D47 z Lipníka přes Ostravu na hranice s Polskem. Kabinet by měl rovněž projednat přílohy k realizační dohodě, podepsané v červnu, kterou předložila projektová společnost v čele s izraelskou Housing&Construction.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry.…
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Z nuly na 161 km/h za 3,8 s? Už za tři roky si takové auto budete moci koupit
Technologie
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Bixby je u nás dřív než Cortana. Samsung v Česku spustil hlasového asistenta
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít