Týden v ekonomice

20. ledna 2003, 00:00 - (čtk)
20. ledna 2003, 00:00

Pondělí Vláda schválila poslanecký návrh na vyčlenění dalších 800 milionů korun na odškodnění klientů zkrachovalých družstevních záložen. Místo plánované emise dluhopisů za 1,2 miliardy korun tak stát vydá dluhopisy za dvě miliardy korun.

Pondělí

Vláda schválila poslanecký návrh na vyčlenění dalších 800 milionů korun na odškodnění klientů zkrachovalých družstevních záložen. Místo plánované emise dluhopisů za 1,2 miliardy korun tak stát vydá dluhopisy za dvě miliardy korun.

Úterý

Největší domácí zbrojovce Aeru V odochody klesl v loňském roce podle předběžných výsledků čistý zisk přibližně na 350 milionů korun. V roce 2001 přitom měla zisk asi 680 milionů korun. Profit společnosti je závislý na kurzu koruny, řekli představitelé Aera.

Středa

Britská firma Rotch Energy, která se při minulé neúspěšné privatizaci Unipetrolu prosadila až mezi poslední dva nejvážnější zájemce, má nadále zájem o získání státního podílu v domácím chemickém holdingu. „Ano, Rotch má o Unipetrol zájem, soutěže se plánujeme zúčastnit,“ potvrdil zástupce Rotch Energy Jiří Šmíd. Nový návrh prodeje Unipetrolu schválila vláda v pondělí. Unipetrol se bude prodávat vcelku ve veřejném výběrovém řízení.

Dovoz ojetých osobních vozů do ČR se loni meziročně zvýšil o 31,8 procenta na 130 660 aut. Dalších 1581 aut bylo dovezeno na náhradní díly. Průměrná deklarovaná celní hodnota dovážených ojetin vzrostla o 40,2 procenta na 55 167 Kč, což je 14,7 procenta průměrné celní hodnoty nového vozu, sdělilo Sdružení automobilového průmyslu. Dovoz ojetých aut byl o 52 138 vozidel vyšší než počet nových vozů importovaných do ČR. Na českém trhu loni oficiální dovozci a domácí výrobci prodali 147 754 nových osobních aut.

Čtvrtek

Mezinárodní ropný koncern OMV získala v tuzemsku podle tisku další síť čerpacích stanic, tentokrát pět pump firmy Q1, a to v Kladně, Žatci, Lískové, Křímově a Aši. OMV tak v současné době v ČR vlastní již 157 čerpacích stanic.

Pátek

Společnost Home Credit ze skupiny České pojišťovny, která nabízí v ČR, na Slovensku a v Rusku spotřebitelské úvěry, zvýšila v roce 2002 celkový objem obchodů o osm procent na 5,6 miliardy Kč. Home Credit Finance v ČR klesly obchody na 3,7 miliardy Kč z předloňských 3,9 miliardy korun, uvedla firma s tím, že důvodem poklesu je rozvoj nových distribučních kanálů a rozmach prodeje v hypemarketech, kde nemá společnost takové zastoupení.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít