Týden v ekonomice

20. ledna 2003, 00:00 - (čtk)
20. ledna 2003, 00:00

Pondělí Vláda schválila poslanecký návrh na vyčlenění dalších 800 milionů korun na odškodnění klientů zkrachovalých družstevních záložen. Místo plánované emise dluhopisů za 1,2 miliardy korun tak stát vydá dluhopisy za dvě miliardy korun.

Pondělí

Vláda schválila poslanecký návrh na vyčlenění dalších 800 milionů korun na odškodnění klientů zkrachovalých družstevních záložen. Místo plánované emise dluhopisů za 1,2 miliardy korun tak stát vydá dluhopisy za dvě miliardy korun.

Úterý

Největší domácí zbrojovce Aeru V odochody klesl v loňském roce podle předběžných výsledků čistý zisk přibližně na 350 milionů korun. V roce 2001 přitom měla zisk asi 680 milionů korun. Profit společnosti je závislý na kurzu koruny, řekli představitelé Aera.

Středa

Britská firma Rotch Energy, která se při minulé neúspěšné privatizaci Unipetrolu prosadila až mezi poslední dva nejvážnější zájemce, má nadále zájem o získání státního podílu v domácím chemickém holdingu. „Ano, Rotch má o Unipetrol zájem, soutěže se plánujeme zúčastnit,“ potvrdil zástupce Rotch Energy Jiří Šmíd. Nový návrh prodeje Unipetrolu schválila vláda v pondělí. Unipetrol se bude prodávat vcelku ve veřejném výběrovém řízení.

Dovoz ojetých osobních vozů do ČR se loni meziročně zvýšil o 31,8 procenta na 130 660 aut. Dalších 1581 aut bylo dovezeno na náhradní díly. Průměrná deklarovaná celní hodnota dovážených ojetin vzrostla o 40,2 procenta na 55 167 Kč, což je 14,7 procenta průměrné celní hodnoty nového vozu, sdělilo Sdružení automobilového průmyslu. Dovoz ojetých aut byl o 52 138 vozidel vyšší než počet nových vozů importovaných do ČR. Na českém trhu loni oficiální dovozci a domácí výrobci prodali 147 754 nových osobních aut.

Čtvrtek

Mezinárodní ropný koncern OMV získala v tuzemsku podle tisku další síť čerpacích stanic, tentokrát pět pump firmy Q1, a to v Kladně, Žatci, Lískové, Křímově a Aši. OMV tak v současné době v ČR vlastní již 157 čerpacích stanic.

Pátek

Společnost Home Credit ze skupiny České pojišťovny, která nabízí v ČR, na Slovensku a v Rusku spotřebitelské úvěry, zvýšila v roce 2002 celkový objem obchodů o osm procent na 5,6 miliardy Kč. Home Credit Finance v ČR klesly obchody na 3,7 miliardy Kč z předloňských 3,9 miliardy korun, uvedla firma s tím, že důvodem poklesu je rozvoj nových distribučních kanálů a rozmach prodeje v hypemarketech, kde nemá společnost takové zastoupení.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít