Týden v ekonomice

30. září 2002, 00:00 - (čtk)
30. září 2002, 00:00

Pondělí Pouze část Pražanů zřejmě dostane státní podporu v souvislosti s povodněmi. Pondělí 23. 9. bylo totiž posledním dnem, kdy naposledy mohli obyvatelé Prahy odevzdat soupis škod, které utrpěli během povodní v hlavním městě. K tomuto datu se jich ale přihlásilo pouze pět tisíc.

Pondělí

Pouze část Pražanů zřejmě dostane státní podporu v souvislosti s povodněmi. Pondělí 23. 9. bylo totiž posledním dnem, kdy naposledy mohli obyvatelé Prahy odevzdat soupis škod, které utrpěli během povodní v hlavním městě. K tomuto datu se jich ale přihlásilo pouze pět tisíc. Stačilo odevzdat alespoň přibližný odhad škod. Pro magistrát bylo podstatné, že získal jméno fyzické či právnické osoby, která škodu utrpěla, a zařadil ji do seznamu poškozených. Kdo však nebude v seznamu, ztrácí nárok na jakoukoli podporu od státu.

Úterý

Za vyvolávací cenu 25,5 milionu korun prodala aukční síň Naxos společnost Favorit Rokycany. „Vítězem výběrového řízení se stal český subjekt, který působí v oboru jízdních kol,“ řekl člen správní rady aukční síně Libor Nevšímal, bližší informace ani jméno vítěze neuvedl. Serveru Euro OnLine, ale několik zdrojů potvrdilo, že kupcem je společnost napojená na českého „cyklomagnáta“ Josefa Kozumplíka.

Středa

Balík nekvalitních aktiv České konsolidační agentury v nominální hodnotě 38 miliard korun koupí česká společnost EC Group za 3,4 miliardy korun. „EC Group jako vítěze soutěže schválila dozorčí rada ČKA,“ řekl její člen Milan Urban. Kupní smlouvu ještě musí schválit vláda.

Fond národního majetku písemně vyzval společnost Agrofert Holding, aby v rámci smlouvy uzavřené se státem nejpozději do pondělí 30. září zaplatila 361 milionů eur za 63procentní státní podíl v Unipetrolu.

Čtvrtek

Bankovní rada podle očekávání většiny trhu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní repo sazba tak zůstává na třech procentech a čtvrt bodu pod sazbami v eurozóně.

Pátek

Bilanční suma České národní banky vzrostla k 20. září proti předchozí dekádě o 18,547 miliardy na 786,214 miliardy korun. Na tomto růstu se na straně aktiv podílel téměř výlučně nárůst pohledávek vůči zahraničí v cizích měnách o 18,8 miliardy korun. Centrální banka v poslední době bojuje proti silné koruně skrytými intervencemi, kdy nakupuje eura za koruny v menším množství přes zahraniční banky.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce…
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od Mercedesu AMG
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Technologie
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Další velký útok ransomwaru zasáhl nezáplatované počítače. Nejvíce je postižena Ukrajina
Čtečky otisků schované v displejích přijdou příští rok. Umožní to tato technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít