Týden v ekonomice

03. března 2003, 00:00 - (čtk)
03. března 2003, 00:00

PondělíPodpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) odpustí zemědělcům zhruba 809 milionů korun půjček, které dostali po povodních z let 1997 a 2002. "Důvodem předložení návrhu je současná ekonomická situace rezortu a nutnost částečného oddlužení zemědělských podnikatelských subjektů," uvedl ministr zemědělství Jaroslav Palas.

Pondělí

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) odpustí zemědělcům zhruba 809 milionů korun půjček, které dostali po povodních z let 1997 a 2002. „Důvodem předložení návrhu je současná ekonomická situace rezortu a nutnost částečného oddlužení zemědělských podnikatelských subjektů,“ uvedl ministr zemědělství Jaroslav Palas. Rolníci, kteří už část půjček splatili, dostanou tyto peníze zpátky.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nebude požadovat vypracování nového znaleckého posudku na ocenění hodnoty elektroenergetických distribučních společností. Ocenění je součástí projektu spojení výrobce elektřiny ČEZ s distribučními firmami. Řekl to předseda úřadu Josef Bednář.

Vláda rozhodla, že Holding Vítkovice prodá vcelku, což by mělo vést k rychlejší restrukturalizaci firmy.

Úterý

Menší odběratelé z řad firem s ročním odběrem nad 100 megawatthodin by měli mít možnost vybrat si dodavatele elektřiny již od roku 2004. Ostatní malé firmy a domácnosti pak budou mít tuto možnost od roku 2005. S uspíšením možnosti výběru o jeden rok počítá novela energetického zákona, kterou do druhého čtení postoupila Poslanecká sněmovna.

Středa

Řetězec rychlého občerstvení Kentucky Fried Chicken (KFC) podle předběžného opatření Městského soudu v Praze nesmí přijímat kupony na slevy, které poskytuje zákazníkům konkurenční McDonald´s. „Soud tak vyhověl návrhu společnosti McDonald´s ČR,“ informovala její mluvčí Drahomíra Jiráková. Firma zároveň zvažuje žalobu o náhradu škody.

Čtvrtek

Rostoucí ceny ropy mohou v případě vyostření krize v Iráku vyhnat cenu benzinu Natural nad 30 korun za litr, míní analytici. „Pokud dojde k ozbrojenému konfliktu, může cena ropy přechodně vzrůst až na 40 až 45 dolarů za barel,“ řekl například analytik České spořitelny Luboš Mokráš.

Pátek

Aero Vodochody oficiálně předvedlo pátý prototyp malého dopravního letadla Ae270 Ibis, který představuje budoucí sériovou podobu letounu. Prototyp bude hlavním nástrojem k ověření letadlových systémů a získání příslušného typového certifikátu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít