Týden s internetem pro podnikatele a firmy

18. září 2011, 13:11 - Profit, kmb
18. září 2011, 13:11

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) připravila v rámci Evropského týdne MSP společně s českým Googlem pětidenní vzdělávací projekt s názvem "Získejte náskok!" zaměřený na využití internetu a online nástrojů v podnikání. Týdenní online univerzita podnikatele naučí, jak využít příležitosti na internetu ve svůj prospěch a zvýšení konkurenceschopnosti.

 

Foto: Týden s internetem

Podnikatelé a firmy se do Týdne s internetem mohou zaregistrovat do 2. října na stránce www.tydensinternetem.cz.  Po registraci podnikatelé kromě základních instrukcí dostanou i přehlednou brožuru o základech online reklamy a rozjezdový kupon pro odstartování své první internetové kampaně. Týden s internetem začne v pondělí 3. října. V pěti textových i audiovizuálních lekcích, které budou zveřejňovány od pondělí do pátku, nabídne podnikatelům základní návod na to, jak si poradit s internetem v podnikání. Všichni zaregistrovaní budou kromě toho mít možnost využít speciální uživatelskou podporu v případě dotazů nebo problémů s online reklamou v systému AdWords.

Zkušenosti ze zahraničí, ale také z Česka, kde už známe mnoho úspěšných podnikatelských příběhů, potvrzují, že internet dnes dokáže malé a střední firmy posunout o velký kus kupředu,” říká Eva Svobodová, ředitelka AMSP a pokračuje: “Nezáleží na velikosti firmy ani na oboru nebo odvětví. Internet vám pomůže, ať už jste řemeslník, máte nějaký chytrý nápad, nebo chcete expandovat mimo dosavadní teritorium. A proto chceme podnikatelům ukázat, jak na to.”

Kromě základů online reklamy a tvorby vlastních kampaní se podnikatelé dozví i o bezplatných analytických a statistických nástrojích, které mohou využít pro svá podnikatelská rozhodnutí a pro neustále zlepšování kvality své komunikace na internetu. Zákazníci, kteří jejich službu či výrobek na internetu budou hledat, je najdou snadněji. V rámci projektu se představí i úspěšní čeští podnikatelé z různých oblastí, kteří již internet ve prospěch svého podnikání využili. Ukáží, jak díky němu získali nové zákazníky, vytvořili online komunitu, nebo nabídli službu, která na trhu chyběla. Kurs pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci s českým Googlem. Mediálním partnerem je nový Profit.

David Hájek, kovář, který kovář který provádí kovářské a zámečnické práce, se v rámci studie Země internetová www.zemeinternetova.cz (BCG ve spolupráci s českým Googlem) vyjádřil: “Kombinací spokojených zákazníků, kteří mě doporučovali dál, a internetu, kde mě našlo asi 30 % nových zákazníků, jsem získal tolik zakázek, že jsem se letos opravdu vůbec nezastavil.”

Jak to v praxi může vypadat? Podívejte se na tři příběhy úspěšných podnikatelů, kteří vzali příležitost na internetu do vlastních rukou:

Může internet pomoci tradičnímu řemeslu? -  Kovářství David Hájek

Firma provádějící kovářské a zámečnické práce, montáže a povrchové úpravy. Díky internetu získal tolik zakázek, že „se od začátku roku 2010 nezastavil“.

Jak překonat geografická omezení a hranice - Fler

Online tržiště pro nákup a prodej výrobků tvořených rukodělnými technikami - uměleckých předmětů, užitého designu nebo originální módy.  Díky designu a funkcionalitě portálu se podařilo vytvořit silnou komunitu tvořenou prodávajícími a nakupujícími z různých částí Čech a Slovenska. V plánu má Fler expandovat i na další trhy.

Jde na internetu zpeněžit dobrý nápad na chybějící službu? -  Chytrý Honza

Cílem portálu Honzova Hypotéka je zjednodušit a zpřehlednit nabídku hypoték na českém trhu. Díky obchodnímu modelu nabízí tento portál svým zákazníkům sazby o více než 0,30 % nižší, než je na trhu běžné.

Zdroj: www.zemeinternetova.cz

   

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít