Ty seš jako origoš?

17. září 2010, 15:16 - (red)
17. září 2010, 15:16

Palubní deník

(G)Olden Kids * Vlasta ve vířivce * Hitler, mopsl a Onderka

(G)Olden Kids
Umění urazit, a přitom vynalézavou formou oné urážky mnohé potěšit propracovávají lidé již po tisíciletí. Příspěvkem je i nabádavý, téměř kárný dopis veřejných osobností Heleně Vondráčkové.
Autory zděsilo její soudní vymáhání jakýchsi škod domněle utrpěných odstoupením Marty Kubišové (a poté i Václava Neckáře) od pokusu resuscitovat „umělecké mládí“ a vyběhnout na jeviště jako poněkud přestárlá kůzlata. Kubišová s Neckářem to zřejmě pokládali za jakousi „bžundu“, která by jim v kladném případě mohla přispět k obživě. Ne tak Vondráčková, potažmo její v jedné osobě „manaželožer“, kteří v tom viděli podnikatelský záměr. Kdyby chtěla vysoudit náhradu části již vynaložených výdajů v prokázané výši, dalo by se to – z tvrdě podnikatelského hlediska – snad pochopit. Ale žádat v případě uměleckého projektu náhradu očekávaného zisku, to je skutečně exemplární případ nesoudnosti a chamtivosti.
Proto nejednomu asi přinese jistou satisfakci pozorné čtení onoho kárného dopisu, který v jedné pasáži uštkne jedovatě do místa pro stárnoucí zpěvačku nejcitlivějšího. V dopise Heleně Vondráčkové, podepsaném mnohými staršími, ale i mladými umělci, se totiž důstojně praví: „Jako by Vám, již pětačtyřicet let respektované umělkyni, byla cizí velkorysost a přirozená noblesa osobností, které něco umějí a něčeho v životě dosáhly.“

Vlasta ve vířivce
A je to venku. Pamatujete si ještě na kauzu agilního poslance ODS Jana Moravy, který chtěl kupovat kompromitující materiály na tehdy ještě spolustraníka Vlastimila Tlustého? Morava chtěl koupit od nastrčeného prostředníka fotografie Tlustého ve vířivce s cizí ženou a dojel na to, z politiky byl donucen odejít. Nyní se ale potvrdilo, co se dlouhá léta šuškalo. Inkriminovaná vířivka i luxusní hotel Svatý Tomáš u Lipna patří z velké části rodině Tlustých. Prozradili se sami.
Nějaký čas po konci Tlustého poslanecké kariéry zápisem v obchodním rejstříku firmy, které hotel patří. A co na to Vlastimil? „To, co píšete nejsou fakta, ale spekulace, k těm není nutný žádný komentář. Navíc je z toho patrné, že se nejedná o vysvětlování, ale spekulování. Nevidím žádný důvod se na tom podílet, a proto s poděkováním vaše nabídky nepřijímám,“ napsal v esemesce na dotaz týdeníku EURO. Je vidět, že politika stále slušně vynáší a model, který v minulosti úspěšně použil Stanislav Gross, je nadále zdárně aplikován.

Hitler, mopsl a Onderka
Primátorovi Brna Romanu Onderkovi se vůbec nelíbí parodická verze jeho předvolebního spotu, na němž venčí svého psa. Dokonce si kvůli tomu zřídil účet na Facebooku a začal v diskusi vyhrožovat právníky a žalobami. „Jste jen amatéři a trapáci. O co vám jde, hňupi? Jestli to nestáhnete, podávám trestní oznámení,“ hřmí v komentářích pod parodií Onderka.
S něčím takovým ale musel počítat. Alespoň to tvrdí expert na politickou kampaň s pomocí sociálních sítí Petr Ducháček. „Internet je dobrý sluha a zlý pán. Když jsme zveřejnili volební klip Admirál Schwarzenberg, vznikly během několika málo dnů desítky parodií,“ tvrdí specialista, podle kterého je člověk v takovém případě bezmocný. „Můžete video nahlásit, Facebook má ale 500 milionů členů a nemůže se starat o každou stížnost,“ dodal Ducháček. Parodie Admirála Schwarzenberga smazány nebyly i přesto, že je Ducháček několikrát nahlásil. „Pak se ještě můžete se společností začít soudit v Kalifornii,“ směje se Ducháček. Onderkův hněv je pochopitelný. V parodii pes mluví v hantecu a místo chvály předchozích úspěchů sociálního demokrata jeho práci ironicky glosuje: „Zas se mu nechce bóchat, tak mě tahá do štadlu, tlemit se na voliče. Že se jim to ještě neekluje. Ať je šéfíkem kdo chce, čórovat se bude vždycky,“ stěžuje si na předabovaném klipu Onderky mopslík Chris. K upravenému klipu se hlásí skupina Za lepší Brno bez Onderky. Recesisté si založili profil na sociální síti Facebook, kde jsou k vidění i další „antionderkovské“ klipy.
Skupina tak například napsala nové podtitulky k filmu Pád Třetí říše. „Onderka Brňanům nasliboval hory doly. Sliboval, že postaví parkovací domy a několik stadionů pro sportovce,“ informuje Adolfa Hitlera jeden z jeho stoupenců. „Okamžitě to všechno napište na Facebook. Na Zeď fandíme Brnu bez Onderky. Copak nevíte, že se Onderka spojil s Tvrdíkem?! Vždyť kvůli němu dopadne Brno jako ČSA – přivede Brno na Buben,“ nadává Hitler ve svém bunkru pod říšským kancléřstvím. „Myslím, že moje mozková kapacita je mnohonásobně větší než vaše a autorů těchto urážlivých stránek. Ale asi jste dobře někým placeni, že máte čas na takové věci,“ kritizuje na Facebooku Onderka. Pravdu má asi jeho pes, který se do diskuze překvapivě rovněž zapojil: „Ty seš jako origoš? Nech to být, budeš jak pobóchanec,“ varuje Chris svého páníčka.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po…
Continental znovu vynalezl kolo, aby mohly elektromobily lépe brzdit
Kvíz na pátek: Poznáte součástky auta jen podle obrázku?
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou. Vypadá hodně dobře
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Technologie
Intel: top Coffee Lake má o 11 % lepší výkon v jednom vlákně. Kvůli AMD přejmenuje čipset
Evleaks kazí překvapení další Korejcům. Takhle bude vypadat LG V30
Čeští Warhorse Studios vnadí dalším trailerem na Kingdom Come: Deliverance (video)
Další pohroma v cenách grafických karet na obzoru. GDDR5 tento měsíc zdražila o 30 %
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít