Tucson s možností odpočtu

20. září 2004, 00:00 - (eha)
20. září 2004, 00:00

NOVÝ HYUNDAI Na trh přišel korejský Hyundai Tucson, který sice vzhledově připomíná nejvíce vůz kategorie SUV, ale jeho ambice jsou prý o něco větší. Tucson by měl konkurovat i automobilům typu MPV a kombi v nižší střední třídě.

NOVÝ HYUNDAI Na trh přišel korejský Hyundai Tucson, který sice vzhledově připomíná nejvíce vůz kategorie SUV, ale jeho ambice jsou prý o něco větší. Tucson by měl konkurovat i automobilům typu MPV a kombi v nižší střední třídě. Zákazníky by měl přitáhnout přitažlivý design vnější karosérie, který je dostatečně robustní a zároveň reprezentativní. Je Tucson také dostatečně praktický? Údajně ano, základní objem zavazadlového prostoru je 325 litrů (do výšky opěradel), složením sedaček se pak lze dopracovat až k 805 litrům volného místa. Doplňkem je možnost samostatně otevíratelného okna na zadních dveřích - je-li potřeba dovnitř naložit jen nějakou maličkost, nemusí se otevírat celé dveře. TŘI MOTORY Zájemci o vylepšený Hyundai budou moci volit ze tří pohonných jednotek. Základní benzinový dvoulitr s proměnným časováním zdvihu ventilů má výkon 104 kilowattů, dokáže jet až 174 km/h a z nuly na 100 km/h zrychlovat za 11,3 sekundy. Kdo touží po úsporném motoru, může zvolit dvoulitrový turbodiesel se systémem přímého vstřikování Common Rail. Vrcholem nabídky je benzinový šestiválec o objemu 2,7 litru. Ten dokáže díky maximálnímu výkonu 129 kW rozjet vůz z místa na stokilometrovou rychlost už za 10,5 sekundy a uhánět rychlostí až 180 km/h. Pro Tucson jsou k dispozici podle motorizace pětistupňová manuální a čtyřstupňová automatická převodovka. ŠEST AIRBAGŮ A HODNĚ BEZPEČNOSTI

Nový Tucson se podle výrobce může pochlubit slušnou základní výbavou. Především šesticí bezpečnostních vzduchových vaků (vpředu, na boku i nad bočními okny), antiblokovacím systémem brzd (ABS) a rozdělovačem brzdné síly (EBD), dále i protiprokluzovým systémem (TCS), litými koly, posilovačem řízení, výškově nastavitelným volantem a sedadlem řidiče, otáčkoměrem, elektrickým ovládáním předních i zadních oken, centrálním zamykáním, klimatizací či tónovanými skly.

**NA KOLIK VYJDE

Prodejní cena Tucsonu začíná na 599 900 korunách. U modelu je možná úprava pro verzi N1, tedy odpočet daně z přidané hodnoty.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít