Tři roky k zisku

04. června 2010, 16:44 - Ondřej Hergesell
04. června 2010, 16:44

Stream.cz

Největší česká internetová televize Stream.cz se v květnu po třech a půl letech provozu dostala do provozního zisku. „Denní návštěvnost serveru se již několikrát přehoupla přes hranici 350 tisíc lidí a začíná se projevovat efekt nově postaveného obchodního týmu, jenž se specializuje na prodej videoreklamy,“ jmenuje zakladatel a spolumajitel videoserveru Miloš Petana hlavní důvody ekonomického zlepšení.
K rozhodnutí o vzniku vlastního inzertního oddělení dospěl management Streamu na konci loňského roku na základě analýzy dosavadních obchodních výsledků. Do té doby reklamu prodávali obchodníci portálu Seznam.cz, který je druhým spolumajitelem této internetové televize (se shodným podílem 50 procent). „Zaskočilo nás, že výrazný nárůst návštěvnosti i nabízených pořadů nebyl následován podobně zlepšeným finančním příjmem,“ tvrdí Petana.
Letošní výnosy z obchodní činnosti se oproti loňským zvedly asi o 80 procent. Měsíčně Stream.cz na reklamě inkasuje zhruba pět milionů korun. „Řada klientů zjišťuje, že videoreklama na internetu je efektivní, dokonce má často vyšší úspěšnost než klasická televizní inzerce,“ říká Petana.
Po obsahové stránce staví Stream.cz na čtyřech formátech. Základním je vlastní produkce, kdy televize točí jak reportáže z prostředí showbyznysu, tak produkuje vlastní miniseriály, z nichž nejznámější je Gynekologie od Petra Čtvrtníčka. Druhým obsahovým „pilířem“ jsou uživatelská videa, jichž lidé nahrají na Stream.cz kolem deseti tisíc měsíčně. Dalším videoobsahem jsou hudební klipy, které – jak ujišťuje Petana – jsou legálně nabyté a ve vysoké kvalitě rozlišení. Těch je na Stream.cz momentálně přes 32 tisíc. A na vzestupu, co do zájmu diváků, jsou televizní pořady, které internetová televize přebírá od BBC, Primy, Óčka a TV Public. S majiteli práv se poté dělí o výnosy z reklam. Vysoké návštěvnosti dosahuje Stream zejména u pořadů z produkce televize Prima, kterou Petana v minulosti spoluvlastnil. „U atraktivních videí se sledovanost pohybuje mezi deseti až 25 procenty z počtu lidí, kteří viděli pořad na televizních obrazovkách. Tedy kolem 200 tisíc zhlédnutí,“ říká. Nejúspěšnější je prý jeden z dílů kuchařské reality show Ano, šéfe! se Zdeňkem Polreichem. Podle serveru DigiZone.cz chce navíc Stream v letošním roce rozšířit obsah o ukázky z filmů na základě spolupráce s producenty či distributory filmových práv. „Celkově máme v databázi kolem čtvrt milionu videoklipů,“ upřesňuje Petana.
Výsledkem nových aktivit, za kterými vedle Petany stojí i nový programový ředitel Pavel Zuna, má být další nárůst návštěvnosti serveru. Ta během dubna a května poskočila k třistatisícové hranici lidí a 2,2 milionu stránek, tedy zhlédnutých videoklipů. V měsíčním úhrnu má Stream.cz zhruba dva miliony návštěvníků, kteří zhlédnou přes 35 milionů videí. „Naše čísla jsou třikrát lepší než má Nova.cz a několikanásobně vyšší než u portálů České televize,“ tvrdí šéf Streamu, který bude spokojen, když letošní provozní hospodaření skončí na černé nule.

GRAF

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít