Tři roky k zisku

04. června 2010, 16:44 - Ondřej Hergesell
04. června 2010, 16:44

Stream.cz

Největší česká internetová televize Stream.cz se v květnu po třech a půl letech provozu dostala do provozního zisku. „Denní návštěvnost serveru se již několikrát přehoupla přes hranici 350 tisíc lidí a začíná se projevovat efekt nově postaveného obchodního týmu, jenž se specializuje na prodej videoreklamy,“ jmenuje zakladatel a spolumajitel videoserveru Miloš Petana hlavní důvody ekonomického zlepšení.
K rozhodnutí o vzniku vlastního inzertního oddělení dospěl management Streamu na konci loňského roku na základě analýzy dosavadních obchodních výsledků. Do té doby reklamu prodávali obchodníci portálu Seznam.cz, který je druhým spolumajitelem této internetové televize (se shodným podílem 50 procent). „Zaskočilo nás, že výrazný nárůst návštěvnosti i nabízených pořadů nebyl následován podobně zlepšeným finančním příjmem,“ tvrdí Petana.
Letošní výnosy z obchodní činnosti se oproti loňským zvedly asi o 80 procent. Měsíčně Stream.cz na reklamě inkasuje zhruba pět milionů korun. „Řada klientů zjišťuje, že videoreklama na internetu je efektivní, dokonce má často vyšší úspěšnost než klasická televizní inzerce,“ říká Petana.
Po obsahové stránce staví Stream.cz na čtyřech formátech. Základním je vlastní produkce, kdy televize točí jak reportáže z prostředí showbyznysu, tak produkuje vlastní miniseriály, z nichž nejznámější je Gynekologie od Petra Čtvrtníčka. Druhým obsahovým „pilířem“ jsou uživatelská videa, jichž lidé nahrají na Stream.cz kolem deseti tisíc měsíčně. Dalším videoobsahem jsou hudební klipy, které – jak ujišťuje Petana – jsou legálně nabyté a ve vysoké kvalitě rozlišení. Těch je na Stream.cz momentálně přes 32 tisíc. A na vzestupu, co do zájmu diváků, jsou televizní pořady, které internetová televize přebírá od BBC, Primy, Óčka a TV Public. S majiteli práv se poté dělí o výnosy z reklam. Vysoké návštěvnosti dosahuje Stream zejména u pořadů z produkce televize Prima, kterou Petana v minulosti spoluvlastnil. „U atraktivních videí se sledovanost pohybuje mezi deseti až 25 procenty z počtu lidí, kteří viděli pořad na televizních obrazovkách. Tedy kolem 200 tisíc zhlédnutí,“ říká. Nejúspěšnější je prý jeden z dílů kuchařské reality show Ano, šéfe! se Zdeňkem Polreichem. Podle serveru DigiZone.cz chce navíc Stream v letošním roce rozšířit obsah o ukázky z filmů na základě spolupráce s producenty či distributory filmových práv. „Celkově máme v databázi kolem čtvrt milionu videoklipů,“ upřesňuje Petana.
Výsledkem nových aktivit, za kterými vedle Petany stojí i nový programový ředitel Pavel Zuna, má být další nárůst návštěvnosti serveru. Ta během dubna a května poskočila k třistatisícové hranici lidí a 2,2 milionu stránek, tedy zhlédnutých videoklipů. V měsíčním úhrnu má Stream.cz zhruba dva miliony návštěvníků, kteří zhlédnou přes 35 milionů videí. „Naše čísla jsou třikrát lepší než má Nova.cz a několikanásobně vyšší než u portálů České televize,“ tvrdí šéf Streamu, který bude spokojen, když letošní provozní hospodaření skončí na černé nule.

GRAF

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti,…
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Technologie
Microsoft ruší servisní kanály Current Branch a Current Branch for Business [Windows 10]
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít