TRAFIKA

23. února 2004, 00:00 - Miroslav Melichar, Martin Schmarcz
23. února 2004, 00:00

Existence dvou programů veřejnoprávní televize se lidem pravé víry a tlustých peněženek hrubě nelíbí. Nejraději by samozřejmě privatizovali ČT celou. N ejde-li to hned, postupně by to jít mohlo. Nejdříve ČT finančně vyhladovět, aby jeden program pustila.

JAK ZAŘÍZNOUT ČT Ten druhý už se nějak setřese později, až ho sklátí finanční souchotiny. Jak prosté, Žít jako hvězda Kdo by se nechtěl blýsknout v Karlových Varech v době filmového festivalu. Ne každému se však chce za to platit. A tak zatímco baťůžkáři spí ve stanech a firmy si své stříbrné VIP karty draze platí, státní úředníci a politici se nechávají hostit jako filmové hvězdy. Za dotace, tedy za peníze nás všech. Pořadatel festivalu si tak říká o to, aby mu o tyto peníze byl příště krácen státní příspěvek. Neumíme totiž tento tok peněz od státu k představitelům státu nazvat jinak než korupcí, přinejmenším nepřímou. n milý Watsone! Doprovodným chórem akce „zaříznutí ČT“ je tvrzení, že Nova a Prima poplatníky nic nestojí, zatímco za ČT musíme platit. Něco takového může tvrdit buď ekonomicky vzdělaný pavián, nebo pokrytec. Protože za reklamu v komerčních televizích tvrdě platíme, neboť výrobce si její náklady promítá do ceny výrobků. N ezapomenutelný Josif V. Stalin kdysi přišel s myšlenkou bít nepohodlné umělce rublem, když je nebylo možné přímo zastřelit. Čeští bolševičtí termiti, ať rudí, modří či růžoví, se snaží umlátit ČT korunou. Podaří-li se jim to, my, občané, prohrajeme víc než veřejnoprávní televizi. Prohrajeme kus své svobody, totiž svobodu volby. JEDEN ZÁKAZ A MNOHO ZTRÁT

Někteří poslanci hodlají zákonem zakázat prodej v noci a o svátcích. Komu tím pomohou? Podle odborářů, od nichž nápad pochází, prý malým a středním podnikatelům a pracovníkům obchodů. Těm prvním tím, že dojde k omezení konkurence velkých firem, a těm druhým zvýšením jejich bezpečnosti. Ani jeden argument neobstojí. Stát a jeho zákony tu nejsou od toho, aby rozhodovaly zápolení mezi obřími řetězci a majiteli drobných obchůdků. Jediným rozhodčím jejich vzájemného souboje může být zákazník. Je to ostatně právě on, kdo tratí vždy, když se pomocí paragrafů či jiným způsobem omezuje konkurence.

Bude-li zákaz schválen, můžeme naopak bez rizika mýlky předpokládat, že mnozí z těch, kteří slouží noční a sváteční směny, se ocitnou bez práce. Zákaz s tak zoufale nepříznivou bilancí zisků a ztrát, o níž se navíc můžeme přesvědčit v N ěmecku či Rakousku, abys pohledal!

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít