TRAFIKA

23. února 2004, 00:00 - Miroslav Melichar, Martin Schmarcz
23. února 2004, 00:00

Existence dvou programů veřejnoprávní televize se lidem pravé víry a tlustých peněženek hrubě nelíbí. Nejraději by samozřejmě privatizovali ČT celou. N ejde-li to hned, postupně by to jít mohlo. Nejdříve ČT finančně vyhladovět, aby jeden program pustila.

JAK ZAŘÍZNOUT ČT Ten druhý už se nějak setřese později, až ho sklátí finanční souchotiny. Jak prosté, Žít jako hvězda Kdo by se nechtěl blýsknout v Karlových Varech v době filmového festivalu. Ne každému se však chce za to platit. A tak zatímco baťůžkáři spí ve stanech a firmy si své stříbrné VIP karty draze platí, státní úředníci a politici se nechávají hostit jako filmové hvězdy. Za dotace, tedy za peníze nás všech. Pořadatel festivalu si tak říká o to, aby mu o tyto peníze byl příště krácen státní příspěvek. Neumíme totiž tento tok peněz od státu k představitelům státu nazvat jinak než korupcí, přinejmenším nepřímou. n milý Watsone! Doprovodným chórem akce „zaříznutí ČT“ je tvrzení, že Nova a Prima poplatníky nic nestojí, zatímco za ČT musíme platit. Něco takového může tvrdit buď ekonomicky vzdělaný pavián, nebo pokrytec. Protože za reklamu v komerčních televizích tvrdě platíme, neboť výrobce si její náklady promítá do ceny výrobků. N ezapomenutelný Josif V. Stalin kdysi přišel s myšlenkou bít nepohodlné umělce rublem, když je nebylo možné přímo zastřelit. Čeští bolševičtí termiti, ať rudí, modří či růžoví, se snaží umlátit ČT korunou. Podaří-li se jim to, my, občané, prohrajeme víc než veřejnoprávní televizi. Prohrajeme kus své svobody, totiž svobodu volby. JEDEN ZÁKAZ A MNOHO ZTRÁT

Někteří poslanci hodlají zákonem zakázat prodej v noci a o svátcích. Komu tím pomohou? Podle odborářů, od nichž nápad pochází, prý malým a středním podnikatelům a pracovníkům obchodů. Těm prvním tím, že dojde k omezení konkurence velkých firem, a těm druhým zvýšením jejich bezpečnosti. Ani jeden argument neobstojí. Stát a jeho zákony tu nejsou od toho, aby rozhodovaly zápolení mezi obřími řetězci a majiteli drobných obchůdků. Jediným rozhodčím jejich vzájemného souboje může být zákazník. Je to ostatně právě on, kdo tratí vždy, když se pomocí paragrafů či jiným způsobem omezuje konkurence.

Bude-li zákaz schválen, můžeme naopak bez rizika mýlky předpokládat, že mnozí z těch, kteří slouží noční a sváteční směny, se ocitnou bez práce. Zákaz s tak zoufale nepříznivou bilancí zisků a ztrát, o níž se navíc můžeme přesvědčit v N ěmecku či Rakousku, abys pohledal!

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít