Article, show

TRAFIKA

23. února 2004, 00:00 - Miroslav Melichar, Martin Schmarcz
23. února 2004, 00:00

Existence dvou programů veřejnoprávní televize se lidem pravé víry a tlustých peněženek hrubě nelíbí. Nejraději by samozřejmě privatizovali ČT celou. N ejde-li to hned, postupně by to jít mohlo. Nejdříve ČT finančně vyhladovět, aby jeden program pustila.

JAK ZAŘÍZNOUT ČT Ten druhý už se nějak setřese později, až ho sklátí finanční souchotiny. Jak prosté, Žít jako hvězda Kdo by se nechtěl blýsknout v Karlových Varech v době filmového festivalu. Ne každému se však chce za to platit. A tak zatímco baťůžkáři spí ve stanech a firmy si své stříbrné VIP karty draze platí, státní úředníci a politici se nechávají hostit jako filmové hvězdy. Za dotace, tedy za peníze nás všech. Pořadatel festivalu si tak říká o to, aby mu o tyto peníze byl příště krácen státní příspěvek. Neumíme totiž tento tok peněz od státu k představitelům státu nazvat jinak než korupcí, přinejmenším nepřímou. n milý Watsone! Doprovodným chórem akce „zaříznutí ČT“ je tvrzení, že Nova a Prima poplatníky nic nestojí, zatímco za ČT musíme platit. Něco takového může tvrdit buď ekonomicky vzdělaný pavián, nebo pokrytec. Protože za reklamu v komerčních televizích tvrdě platíme, neboť výrobce si její náklady promítá do ceny výrobků. N ezapomenutelný Josif V. Stalin kdysi přišel s myšlenkou bít nepohodlné umělce rublem, když je nebylo možné přímo zastřelit. Čeští bolševičtí termiti, ať rudí, modří či růžoví, se snaží umlátit ČT korunou. Podaří-li se jim to, my, občané, prohrajeme víc než veřejnoprávní televizi. Prohrajeme kus své svobody, totiž svobodu volby. JEDEN ZÁKAZ A MNOHO ZTRÁT

Někteří poslanci hodlají zákonem zakázat prodej v noci a o svátcích. Komu tím pomohou? Podle odborářů, od nichž nápad pochází, prý malým a středním podnikatelům a pracovníkům obchodů. Těm prvním tím, že dojde k omezení konkurence velkých firem, a těm druhým zvýšením jejich bezpečnosti. Ani jeden argument neobstojí. Stát a jeho zákony tu nejsou od toho, aby rozhodovaly zápolení mezi obřími řetězci a majiteli drobných obchůdků. Jediným rozhodčím jejich vzájemného souboje může být zákazník. Je to ostatně právě on, kdo tratí vždy, když se pomocí paragrafů či jiným způsobem omezuje konkurence.

Bude-li zákaz schválen, můžeme naopak bez rizika mýlky předpokládat, že mnozí z těch, kteří slouží noční a sváteční směny, se ocitnou bez práce. Zákaz s tak zoufale nepříznivou bilancí zisků a ztrát, o níž se navíc můžeme přesvědčit v N ěmecku či Rakousku, abys pohledal!

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít