TRAFIKA

24. listopadu 2003, 00:00 - admin
24. listopadu 2003, 00:00

Je to zapeklitá situace být členem, natožpak funkcionářem strany, která ztrácí schopnost přehoupnout se přes pětiprocentní volební plůtek. Nelze se tedy divit, že někteří z takto postižených panikaří. To je asi jediné vysvětlení příčin vzpoury na palubě kocábky jménem US-DEU a úmyslu vzbouřenců změnit její kurz.

NA CHATRNÉ LODI

Je to zapeklitá situace být členem, natožpak funkcionářem strany, která ztrácí schopnost přehoupnout se přes pětiprocentní volební plůtek. Nelze se tedy divit, že někteří z takto postižených panikaří. To je asi jediné vysvětlení příčin vzpoury na palubě kocábky jménem US-DEU a úmyslu vzbouřenců změnit její kurz. Pokud totiž tato pidistrana něco znamená, je to dáno jejím vlivem na politiku vlády, v níž se uchytila. US-DEU při hledání přijatelné verze reformy veřejných financí nedělá nic víc, ale také nic méně, než že vyrovnává tlak protilehlého křídla ČSSD ve vládě. To sice nestojí za zbytečný povyk, ale jen díky tomu je stále viditelná. Zkusme si však představit, že se tato nejmenší bárka odpoutá od vládního konvoje a vydá se sama do politických vln. Mohla by sice znovu bodovat v soutěži Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v Česku nejpravicovější, tu však už dávno nikdo nesponzoruje. A pokud jde o opravdovou politickou soutěž, to je zase box bez rozdílu vah a střízlík nemá šanci.

KDO PLATÍ, JE SMĚŠNÝ

Z Kavčích hor zase začíná foukat mrazivé povětří. K ledu se prý dají desítky pořadů. Ta studená mizerie nafackuje hlavně těm bláznům, kteří do vrzající televizní mašiny dodnes měsíčně lijí poplatek 75 korun. Skřípající mašině to nestačí, chce víc. Brzy asi víc dostane. Takový koktejl novinek musí otrávit i ty nejvěrnější poctivce, pro něž je placení poplatku samozřejmost. Přitom zboží, které dostávají, se brzy smrskne ze šťavnatého jablka na sušenou křížalu. Proč jsou ti, co platí koncesionářské poplatky, pošetilí blázni? A co by byli jiného, vždyť těch, co neplatí a hledí na Českou televizi, je už léta tolik a nic jim vlastně nehrozí! Celý systém je naštelovaný tak, že neplatiči jsou v roli borců, kteří se vyznají v tlačenici. A ti, co nonstop platí? Plní úlohu směšných tvorů, nebo jinak: hňupů. Osoby a obsazení jsou takto rozdány už léta a zákonodárci s tím nic nedělají.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Také SUV Lada XRay může být „exkluzivní“. Stačí k tomu pár…
BMW dnes odpoledne ukáže novou X3. Na první fotky se můžete podívat už teď
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín, ne na elektřinu
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Technologie
Spotify se více integruje. Seznamy skladeb můžete s přáteli tvořit i v Messengeru
Evleaks: Galaxy Note 8 posune cenovou laťku ještě výš, bude stát 1000 eur
Historická akvizice v oblasti GPU na obzoru. Firma vyvíjející grafiky PowerVR je na prodej
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít