TRAFIKA

24. listopadu 2003, 00:00 - admin
24. listopadu 2003, 00:00

Je to zapeklitá situace být členem, natožpak funkcionářem strany, která ztrácí schopnost přehoupnout se přes pětiprocentní volební plůtek. Nelze se tedy divit, že někteří z takto postižených panikaří. To je asi jediné vysvětlení příčin vzpoury na palubě kocábky jménem US-DEU a úmyslu vzbouřenců změnit její kurz.

NA CHATRNÉ LODI

Je to zapeklitá situace být členem, natožpak funkcionářem strany, která ztrácí schopnost přehoupnout se přes pětiprocentní volební plůtek. Nelze se tedy divit, že někteří z takto postižených panikaří. To je asi jediné vysvětlení příčin vzpoury na palubě kocábky jménem US-DEU a úmyslu vzbouřenců změnit její kurz. Pokud totiž tato pidistrana něco znamená, je to dáno jejím vlivem na politiku vlády, v níž se uchytila. US-DEU při hledání přijatelné verze reformy veřejných financí nedělá nic víc, ale také nic méně, než že vyrovnává tlak protilehlého křídla ČSSD ve vládě. To sice nestojí za zbytečný povyk, ale jen díky tomu je stále viditelná. Zkusme si však představit, že se tato nejmenší bárka odpoutá od vládního konvoje a vydá se sama do politických vln. Mohla by sice znovu bodovat v soutěži Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v Česku nejpravicovější, tu však už dávno nikdo nesponzoruje. A pokud jde o opravdovou politickou soutěž, to je zase box bez rozdílu vah a střízlík nemá šanci.

KDO PLATÍ, JE SMĚŠNÝ

Z Kavčích hor zase začíná foukat mrazivé povětří. K ledu se prý dají desítky pořadů. Ta studená mizerie nafackuje hlavně těm bláznům, kteří do vrzající televizní mašiny dodnes měsíčně lijí poplatek 75 korun. Skřípající mašině to nestačí, chce víc. Brzy asi víc dostane. Takový koktejl novinek musí otrávit i ty nejvěrnější poctivce, pro něž je placení poplatku samozřejmost. Přitom zboží, které dostávají, se brzy smrskne ze šťavnatého jablka na sušenou křížalu. Proč jsou ti, co platí koncesionářské poplatky, pošetilí blázni? A co by byli jiného, vždyť těch, co neplatí a hledí na Českou televizi, je už léta tolik a nic jim vlastně nehrozí! Celý systém je naštelovaný tak, že neplatiči jsou v roli borců, kteří se vyznají v tlačenici. A ti, co nonstop platí? Plní úlohu směšných tvorů, nebo jinak: hňupů. Osoby a obsazení jsou takto rozdány už léta a zákonodárci s tím nic nedělají.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Návod: 4 a více kroků, jak založit svůj vlastní stát
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
Auta
Tento Mercedes třídy E nevypadá na to, že by měl víc koní…
Revoluce? Už dnes si můžete objednat auto na solární pohon. Stojí 400 tisíc a ujede 30 km
Range Rover Velar nadchne už svým vzhledem. Ale tím to nekončí [první dojmy a velká galerie]
Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se mohlo zdát
Technologie
Asus Lyra: Wi-Fi bez kompromisů (uživatelská recenze)
Cnews FM: S historicky prvním hostem o Firefoxu a Mozille [podcast]
Kompletní parametry Skylake-X s 12 až 18 jádry jsou venku. Takty mají překvapivě vysoko
LibreOffice 5.4 vyšel ke stažení. Generuje menší dokumenty a kvalitnější PDF
Na podzim skončí podpora Windows 10 v1511. Toto vydání už skoro nikdo nepoužívá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít