TRAFIKA

08. března 2004, 00:00 - Miroslav Melichar, Martin Schmarcz
08. března 2004, 00:00

Ministr průmyslu a obchodu se rozhodl ustavit radu pro podporu podnikatelského a investičního prostředí. Radu má řídit sám ministr Milan Urban, což by mohlo být zárukou, že se nebude jednat o nedůležité fórum.

MINISTR URBAN DOHÁNÍ, CO ZAMEŠKALA VLÁDA Ministr průmyslu a obchodu se rozhodl ustavit radu pro podporu podnikatelského a investičního prostředí. Radu má řídit sám ministr Milan Urban, což by mohlo být zárukou, že se nebude jednat o nedůležité fórum. Evropsko-české fórum, které zastupuje investory ze zemí EU, již delší dobu upozorňuje, že investiční atraktivita země klesá, protože reforma právně-podnikatelského prostředí není prioritou vlády. Zastaralý systém konkurzního práva, složitá procedura registrace společností, nevyhovující právní rámec pro vyřizování obchodních sporů, těžkopádná komunikace uvnitř státní a veřejné správy škodí pověsti republiky. Právně-podnikatelské prostředí nepulzuje v rytmu potřeb moderního obchodního světa. Proto může Česká republika čelit odlivu investic. A může se stát zemí, do které se budou obávat vstoupit malí a střední investoři. Ti tvoří v zemích Unie až 60 procent hrubého domácího produktu. JSME PŘIPRAVENI NA KRIZE?**

A najednou se ukázala skutečnost, na kterou zasvěcení upozorňovali již na základě povodní na Moravě - katastrofální nedostatek odborníků, kteří by v krizových útvarech pracovali. Pravda, některé z nich opět dodala armáda, dobří odborníci byli a jsou iv hasičských útvarech či se podílejí na Rychlé záchranné pomoci. Ale je jich zoufalý nedostatek a chybějí jim jak teoretické, tak hlavně praktické zkušenosti. A jejich doporučení výkonné orgány samosprávy často nerespektují. Pokud by tomu bylo jinak, nemohlo by dojít k tak rozsáhlému poškození metra či k řadě chyb v prvé hodině při havárii autobusu u Nažidel v loňském březnu. V občasné době se již příprava příslušných specialistů na vysokých školách rozeběhla. Nejen na vojenských, ale i civilních univerzitách, v duchu jejich odborné orientace. Jejich absolventům lze zaručit něco, co se v našem státě stává vzácným - trvalé zaměstnání. (Leoš Navrátil, předseda společnosti pro krizové plánování České lékařské společnosti JEP)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banky? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá,…
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Řidičské průkazy: Skupiny, podskupiny, druhy vozidel a minimální věk pro udělení
BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra
Technologie
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Samsung za týden uvede Gear Fit 2 Pro, svůj nejlepší sportovní náramek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít