TRAFIKA

08. března 2004, 00:00 - Miroslav Melichar, Martin Schmarcz
08. března 2004, 00:00

Ministr průmyslu a obchodu se rozhodl ustavit radu pro podporu podnikatelského a investičního prostředí. Radu má řídit sám ministr Milan Urban, což by mohlo být zárukou, že se nebude jednat o nedůležité fórum.

MINISTR URBAN DOHÁNÍ, CO ZAMEŠKALA VLÁDA Ministr průmyslu a obchodu se rozhodl ustavit radu pro podporu podnikatelského a investičního prostředí. Radu má řídit sám ministr Milan Urban, což by mohlo být zárukou, že se nebude jednat o nedůležité fórum. Evropsko-české fórum, které zastupuje investory ze zemí EU, již delší dobu upozorňuje, že investiční atraktivita země klesá, protože reforma právně-podnikatelského prostředí není prioritou vlády. Zastaralý systém konkurzního práva, složitá procedura registrace společností, nevyhovující právní rámec pro vyřizování obchodních sporů, těžkopádná komunikace uvnitř státní a veřejné správy škodí pověsti republiky. Právně-podnikatelské prostředí nepulzuje v rytmu potřeb moderního obchodního světa. Proto může Česká republika čelit odlivu investic. A může se stát zemí, do které se budou obávat vstoupit malí a střední investoři. Ti tvoří v zemích Unie až 60 procent hrubého domácího produktu. JSME PŘIPRAVENI NA KRIZE?**

A najednou se ukázala skutečnost, na kterou zasvěcení upozorňovali již na základě povodní na Moravě - katastrofální nedostatek odborníků, kteří by v krizových útvarech pracovali. Pravda, některé z nich opět dodala armáda, dobří odborníci byli a jsou iv hasičských útvarech či se podílejí na Rychlé záchranné pomoci. Ale je jich zoufalý nedostatek a chybějí jim jak teoretické, tak hlavně praktické zkušenosti. A jejich doporučení výkonné orgány samosprávy často nerespektují. Pokud by tomu bylo jinak, nemohlo by dojít k tak rozsáhlému poškození metra či k řadě chyb v prvé hodině při havárii autobusu u Nažidel v loňském březnu. V občasné době se již příprava příslušných specialistů na vysokých školách rozeběhla. Nejen na vojenských, ale i civilních univerzitách, v duchu jejich odborné orientace. Jejich absolventům lze zaručit něco, co se v našem státě stává vzácným - trvalé zaměstnání. (Leoš Navrátil, předseda společnosti pro krizové plánování České lékařské společnosti JEP)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít