TRAFIKA

26. dubna 2004, 00:00 - admin
26. dubna 2004, 00:00

Odpůrci jádra slyší jen to, co chtějí. Sdružení odpůrců jaderné energetiky Jihočeské matky uspořádalo na svých internetových stránkách anketu o budoucnosti jaderné energetiky v Česku. Překvapivě se většina respondentů vyjádřila kladně.

JIHOČESKÉ MANIPULÁTORKY Mluvčí temelínské elektrárny triumfoval a „matky“ označily hlasování na svých stránkách za zmanipulované, prý hlasovali jejich protivníci Jihočeští taťkové a pracovníci JETE. Je docela dobře možné, že hlasování v anketě bylo zkresleno tím, že se stoupenci jádra domluvili, avšak proč by mělo mít nulovou výpovědní hodnotu? Nejsou snad příznivci jádra svéprávní? Uznají Jihočeské matky výsledek jako relevantní jen v situaci, kdy se jim bude „líbit“? Jaderná energetika bude mít stále své oprávněné odpůrce, pokud je však chtějí „matky“ podporovat tímto způsobem, měly by se raději vrátit k plotně.

INVESTOŘI PŘICHÁZEJÍ

Vláda nyní vytvořila Radu pro rozvoj podnikatelského prostředí. Na její činnosti se podílejí zástupci veřejné i soukromé sféry. Práce rady se rozbíhá, zda přinese výsledky, se teprve ukáže. První zprávy ale znějí slibně. Rada si stanovila čtrnáct hlavních oblastí, kterými se chce zabývat a pro každou oblast vytvoří skupinu expertů. Mezi vybranými oblastmi jsou i některé z těch nejbolavějších. Patří mezi ně dlouhodobě diskutované problémy s nevyhovujícím úpadkovým právem a příliš rozsáhlou administrativou spojenou se zdlouhavým zakládáním nových firem, ale i témata, o kterých se mluví méně, ačkoli jsou velmi důležitá. Jde například o tolik potřebnou (a zatím nedostatečnou) spolupráci vysokých škol a firem. Pokud by se podařilo pohnout stojatými vodami v posledním zmíněném případě, byl by to dobrý krok z hlediska rozvoje lidských zdrojů a školy by tak produkovaly výrazně nižší počet nezaměstnaných než dosud. Naopak vysokými odvody, které platí firmy za své zaměstnance, obecně pomalými soudy či korupcí se rada zatím bohužel zabývat odmítla.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít