TRAFIKA

26. dubna 2004, 00:00 - admin
26. dubna 2004, 00:00

Odpůrci jádra slyší jen to, co chtějí. Sdružení odpůrců jaderné energetiky Jihočeské matky uspořádalo na svých internetových stránkách anketu o budoucnosti jaderné energetiky v Česku. Překvapivě se většina respondentů vyjádřila kladně.

JIHOČESKÉ MANIPULÁTORKY Mluvčí temelínské elektrárny triumfoval a „matky“ označily hlasování na svých stránkách za zmanipulované, prý hlasovali jejich protivníci Jihočeští taťkové a pracovníci JETE. Je docela dobře možné, že hlasování v anketě bylo zkresleno tím, že se stoupenci jádra domluvili, avšak proč by mělo mít nulovou výpovědní hodnotu? Nejsou snad příznivci jádra svéprávní? Uznají Jihočeské matky výsledek jako relevantní jen v situaci, kdy se jim bude „líbit“? Jaderná energetika bude mít stále své oprávněné odpůrce, pokud je však chtějí „matky“ podporovat tímto způsobem, měly by se raději vrátit k plotně.

INVESTOŘI PŘICHÁZEJÍ

Vláda nyní vytvořila Radu pro rozvoj podnikatelského prostředí. Na její činnosti se podílejí zástupci veřejné i soukromé sféry. Práce rady se rozbíhá, zda přinese výsledky, se teprve ukáže. První zprávy ale znějí slibně. Rada si stanovila čtrnáct hlavních oblastí, kterými se chce zabývat a pro každou oblast vytvoří skupinu expertů. Mezi vybranými oblastmi jsou i některé z těch nejbolavějších. Patří mezi ně dlouhodobě diskutované problémy s nevyhovujícím úpadkovým právem a příliš rozsáhlou administrativou spojenou se zdlouhavým zakládáním nových firem, ale i témata, o kterých se mluví méně, ačkoli jsou velmi důležitá. Jde například o tolik potřebnou (a zatím nedostatečnou) spolupráci vysokých škol a firem. Pokud by se podařilo pohnout stojatými vodami v posledním zmíněném případě, byl by to dobrý krok z hlediska rozvoje lidských zdrojů a školy by tak produkovaly výrazně nižší počet nezaměstnaných než dosud. Naopak vysokými odvody, které platí firmy za své zaměstnance, obecně pomalými soudy či korupcí se rada zatím bohužel zabývat odmítla.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít