Topolánkův pas

01. července 2014, 12:00 - Petr Weikert, Euro
01. července 2014, 12:00

Možná si ještě pamatujete na dobu, kdy kolegové zařízli šéfa ODS Mirka Topolánka. První startovní výstřel vyslal tehdejší šéf senátu Přemysl Sobotka, a když Topolánkovi odpadával jeden věrný za druhým, včetně Alexandry Vondry, bylo už jasné, že jeho éra končí. Teď se ale připomněla lehkým deja vu, když se ukázalo, že expremiér vesele cestuje na diplomatický pas.

Topolánek neskončil kvůli rozhovoru pro gay časopis Lui, kde při focení mezi řečí nevybíravě hovořil o původu tehdejšího úřednického premiéra Jana Fischera. V roce 2010 dozrála postupně doba, kdy si v ODS naštval už snad úplně každého. A do karet svým odpůrcům nahrál tím, že se pro veřejnost stal symbolem arogance. To se pak takový puč dělá raz dva.

A tady se dostáváme k výčtu Topolánkových hříchů. Když jel na tenis skoro dvoustovkou po dálnici do Brna, tak problémem podle něj nebyla rychlost, ale to, že nezkontroloval řidiče, jestli zapnul maják. Někdejší premiér si také v roce 2007 vystoupil z vládního speciálu na lyžovačku v Innsbrucku při cestě ze státní návštěvy Bulharska. Neplánovaná zastávka stála víc než sto tisíc. Navíc to prý nebylo poprvé.

Pak tu byla ještě kauza s luxusním Volvem pro Lucii Talmanovou, tehdejší Topolánkovu přítelkyni a matku jeho syna Nicolase. Auto, kterým jezdil i premiér, si Talmanová půjčovala a posléze koupila od přítelkyně Marka Dalíka Gabriely Horáčkové, podnikatelky s luxusními módními doplňky. Peníze na byznys dost pravděpodobně půjčila Horáčkové J&T banka, s níž Topolánkova vláda v téže době jednala o obchodu s akciemi ČEZu.

Jak logicky nyní zní informace Lidových novin, že Mirek Topolánek má pořád z té doby svůj diplomatický pas umožňující pohodlné cestování zejména do zemí, kam je potřeba vízum. Někteří bývalí premiéři o možnosti nechat si diplomatický pas přitom ani nevědí, většina ho nemá a ani ho nepotřebuje. Mirku Topolánkovi samozřejmě podle zákona náleží a není na tom nic trestného. Stejně jako na tom Volvu a té lyžovačce. Jsou to ale všechno výhody, na které normální člověk nemá šanci dosáhnout. A vlastně je ani nechce. Výhody nepoučitelného MT.


Další komentáře autora:

Velká betonová trojka

České selfie

ANO, bude to pryč


Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít