Tomáš Hudeček: Zkušenost s jednou politickou stranou mi bohatě stačí

04. listopadu 2014, 11:33 - Tereza Čapková
04. listopadu 2014, 11:33

Odcházející pražský primátor Tomáš Hudeček neuvažuje o přestupu do jiné politické strany, pětiletá zkušenost s TOP 09 mu prý stačila. Nastupující politické reprezentaci nechce nechávat žádné závazky a za stavebními předpisy si stojí, uvedl to v rozhovoru pro server E15.cz.

E15.cz: Když jsme spolu naposledy hovořili, zmiňoval jste, že do voleb nebudete řešit problematickou pražskou opencard, že to necháte na novém vedení Prahy. Teď nejednou magistrát hovoří o novém alternativním systému, proč ta změna?

Opencard je přesně v tom stavu, v jakém jsem chtěl, aby byla v době voleb. Karta je stabilizovaná a podle městské společnosti Opencard a.s. ji může nahradit relativně podobný systém, který nebude závislý na jedné dodavatelské firmě. Firma Opencard může smlouvy podepsat sama, ale podle mě správně čeká na politický pokyn.

Zavedení nového systému je proti nákladům na současnou opencard neuvěřitelně levné. Jde o 40 milionů korun rozdělených do čtyř samostatných zakázek. A cena může být pravděpodobně ještě nižší. Podklady od společnosti Opencard předám nastupující politické reprezentaci, já to budu dělat v případě, že se nedomluví, ale netrvám na tom. Sám nic řešit nehodlám, na druhou stranu se ale hraje o čas.

Od pokynu bude trvat měsíc dva, než se alternativní systém načte, takže si myslím, že vyčkávání je zbytečné. Každopádně mám zkušenosti se závazky z minulé éry a nerad bych udělal podobnou věc. Ještě čekám na údaje, kolik by město stál provoz nového systému.

E15.cz: Chystá se společnost Opencard vypsat výběrové řízení nebo už má dodavatele vybrané?

Opencard a.s je podle právních posudků sektorovým zadavatelem, tudíž se může poohlížet po systémových dodavatelích napřímo. Firma našla zvlášť dodavatele pro hardware, zvlášť pro operační systém, dopravní aplikace i přechodný software mezi novým a starým systémem. Všechno by navíc patřilo městu, to je rozdíl oproti současné situaci, kdy městu stále ještě nepatří licence a údržba.

E15.cz: Doporučilo městu společnosti Opencard nějaké konkrétní firmy?

S návrhem přišla společnost Opencard. Já jsem jim jen položil dodatečný dotaz, kolik bude Prahu stát provoz systému. Odpověď jsem zatím nedostal. Po tom, které společnosti to konkrétně jsou, jsem se nepídil.

E15.cz: Už má město nějakou odezvu od nynějšího správce systému opencard, společnosti eMoneyServices (EMS)?

Od té chvíle, co veškeré činnosti vykonává Opencard a.s, s EMS vyjednává Opencard a.s.

E15.cz: Od 1. října platí nové stavební předpisy, je možné jejich platnost ještě nějakým způsobem zvrátit?

Každý předpis je možné nějakým způsobem obměňovat, zavádět a rušit. Myslím si, že cokoliv dalšího by se mělo dělat jejich aktualizací. My v tuto chvíli dolaďujeme veškeré další věci s ministerstvem pro místní rozvoj, které nám zaslalo určitý počet připomínek.

E15.cz: Spekuluje se o tom, že vám ANO nabízelo pozici v nově vznikající pražské radě..

Já už jsem se k těmto spekulacím vyjadřoval v médiích několikrát. Pokud je mi známo, mé jméno se v současných povolebních vyjednáváních nikde neskloňuje.

E15.cz: Jaká bude vaše pozice v nově vznikajícím pražském zastupitelstvu, chystáte založit vlastní politický klub?

V zastupitelstvu hlavního města Prahy v současné době působí klub TOP 09 a Nezávislí, jehož jsem členem, a kde jsou lidé, kteří jsou mi názorově blízcí, se kterými jsem šel do voleb. Zatím je příliš čerstvé cokoliv dalšího říkat. Myslím si, že pětiletá zkušenost s jednou politickou stranou mi zatím bohatě stačí.

E15.cz: Která strana kromě TOP 09 je vám programově nejblíže?

S většinou nově zvolených zastupitelů jsem neměl příležitost se seznámit a z toho důvodu bych se nerad uchyloval k nějakému hodnocení.

E15.cz: Hovoří se o tom, že z TOP 09 se po vás a vašich kolezích chystají vystoupit i další členové strany, víte, o koho se jedná?

Mám průběžné zprávy o tom, že v různých koutech republiky odstupují různí lidé, ale nevím, jestli se to teď děje více či méně.

E15.cz: Pražské územní plánování má v nově vznikající pražské radě převzít dosavadní místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický, dokážete si s ním představit spolupráci?

Rád budu spolupracovat s každým, kdo bude pokračovat v nově nastoupeném směru Prahy v územním plánování, který jsme zahájili v roce 2012. Plánování města musí být koncepční, srozumitelné pro všechny s pravidly platnými pro všechny. Nikoli jen pro partu zlatokopů kolem magistrátu, kteří územní plán využívali pro svůj zisk bez ohledu na město a Pražany, jak tomu bylo, když jsem přišel.


Čtěte také:

Hudeček se podle Babiše nabídl ANO. Ten tvrdí, že to bylo naopak

Krnáčová se chová jako Kočí z VV, reagoval Hudeček na její stížnost

Reklamní firmy stáhly Hudečka z billboardů. Kvůli stavebním předpisům

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít