Tituly pro budoucí lídry

02. prosince 2009, 12:54 - Martin Rychlík
02. prosince 2009, 12:54

UNYP nabízí pro Čechy už šest specializovaných MBA programů

Kdo chce studovat mezinárodní školu v Praze, nemá mnoho možností. Jednou z alternativ je University of New York in Prague (UNYP), která byla založena v roce 1998. „Jsme jednou z mála institucí v Evropě, jež může nabídnout jak evropský, tak americký bakalářský titul, protože máme jednak akreditace od českého ministerstva školství, ale diplomy mají též garance v USA. Máme úzké vazby na State University of New York,“ řekl týdeníku EURO rektor Andreas Antonopoulos. „Asi 60 procent našich studentů navštěvuje ekonomické programy, fakulta byznysu je stále tou největší,“ doplňuje muž, jenž studoval v Řecku, USA i Londýně. Od podzimu 2004 nabízí UNYP ve spolupráci s Institut Universitaire Kurt Bösch navazující studium v programech Master of Business Administration (MBA). V současné době je v nabídce již šest osmnáctiměsíčních programů za cenu 300 tisíc korun. Nová kohorta „budoucích lídrů“, jak zní reklamní motto školy, by měla začít studovat v únoru 2010.

Mezinárodní místo Škola má v současnosti asi 650 studentů, jimž je k dispozici pět bakalářských oborů (byznys, masmédia, mezinárodní vztahy, psychologie a angličtina s literaturou). Magisterské kurzy jsou tři: profesionální komunikace a PR v součinnosti s La Salle University, mezinárodní právo a clinical-counselling psychology. „Zájemci o studium jsou Češi i cizinci, řekněme zhruba půl na půl. Vzděláváme studenty asi z 60 zemí,“ doplňuje marketingový ředitel Mike Soal. Jeho slova záhy dosvědčuje směsice jazyků, které se linou z univerzitní knihovny. Kromě povinné angličtiny, jež je vyučovacím jazykem UNYP, zní hodně ruština, ale i vietnamština, čínština a další exotické řeči. V podzemí mají mladí k dispozici vlastní klub. Kdo je pro školu v anglickém vzdělávání sokem? „Na rivaly se moc nekoukáme, soustředíme se především na sebe,“ říká Antonopoulos o škole, která má svou sestru v Aténách. Dle něj mají absolventi otevřenou cestu na univerzity celého světa; jako příklad lze uvést Alexandera Raimana, jenž loni po bakalariátu (B.A.) přešel na elitní London School of Economics.

Manažeři z Legerovy 72 Nejzajímavější jsou pochopitelně MBA kurzy. „Celkem je navštěvuje asi sto lidí. Řekl bych, že jsme největším tuzemským poskytovatelem MBA v angličtině. Lidé se o manažerské kurzy zajímají možná i více než dřív; čím dál častěji se na nás obracejí na základě osobního doporučení,“ tvrdí rektor. Důležitá je korporátní klientela – DHL, Unilever, Pilsner Urquell nebo Zentiva – jež spoluvytváří i výuku. „Ale je to oboustranný vztah. Není to tak, že bychom vzdělali dva manažery pro DHL a tím to skončilo. Připravujeme studie, analýzy. Obracejí se na nás lidé z firem: Umíte tohle, pojďme spolupracovat,“ říká ředitel Soal. Kvalita studií je prý garantována jednak formálně – jedinou existující tuzemskou akreditací CAMBAS – a americkými partnery, ale hlavně neformálně: uplatněním na trhu práce.
Mezi absolventy patří mimo jiné Monika Čížková (viceprezidentka pro značku a komunikaci u Vodafonu) či Natalia Kortisová (PricewaterhouseCoopers, manažerka v oddělení lidských zdrojů). Není cena za studium přeci jen vysoká? „Musíme ji držet na této úrovni, protože sem skutečně létají profesoři z různých zemí. Třeba i Claude Varley, který byl prezidentem Coca-Cola Bottling Company. Většina vyučujících pochází ze zahraničí, ale zdatné kolegy nacházíme také v Česku. Učí u nás lidé z VŠE, ČVUT nebo Univerzity Karlovy,“ vysvětluje Antonopoulos. K absolventům v červnu na Žofíně promluvil také profesor Jiří Drahoš, předseda Akademie věd ČR. UNYP letos všechny své programy reakreditovala. Není jí už budova v Legerově ulici těsná? „Lokalita má své výhody. Jsme přímo v centru Prahy, kousek od dopravních tepen. Ale jistě, není to v přírodě… Nicméně během pár let se budeme muset z prostorových důvodů poohlédnout po novém sídle,“ uzavírá rektor Antonopoulos.

*
BOX:
Šestka kurzů s MBA**
Programy Master of Business Administration na UNYP:
* Management
* Marketing
* Banking
* Management of Information Systems
* Human Resource Management
* Tourism Management
Pramen: týdeník EURO

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Technologie
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít