Tištěné Sreality.cz končí

19. listopadu 2010, 15:44 - Ondřej Hergesell
19. listopadu 2010, 15:44

Seznam.cz

Největší český internetový portál Seznam.cz se rozhodl výrazně změnit své mediální aktivity. Od ledna příštího roku přestane vydávat tištěný realitní magazín Sreality.cz, a od května pak kompletně přemění bulvární zpravodajský server Super.cz. S tím souvisí i změna dodavatele obsahu pro čtvrtý nejnavštěvovanější český portál, místo dosavadního vydavatelství Stratosféra bude Super.cz tvořit společnost Borgis. Změny v mediálních aktivitách potvrdil týdeníku EURO výkonný ředitel portálu Seznam.cz Pavel Zima.
Tištěný bezplatný měsíčník Sreality.cz nabízející prodej a pronájem nemovitostí z celé České republiky vychází osmým rokem. V celkem osmi regionálních mutacích v současnosti Seznam.cz vydává 480 tisíc výtisků, přičemž jen na Prahu a Střední Čechy připadá čtvrtina celkového nákladu. „Rozhodli jsme se, že poslední vydání papírových Srealit spatří světlo světa v prosinci letošního roku,“ říká Zima. „Cíl, tedy zaujmout část inzertního trhu s nemovitostmi, je v tuto chvíli naplněn. Zároveň se mění doba, stále více realitních transakcí se přesouvá na internet, takže nač ztrácet čas s tištěním inzerátů na papír,“ dodává šéf portálu Seznam.cz. Síť regionálních inzertních poradců se nyní přesune pod tým internetových obchodníků.
Super.cz, čtyřka českého internetu, je společným projektem Seznamu a vydavatelství Stratosféra. Server má denní návštěvnost mezi 500 tisíci až 600 tisíci čtenáři, měsíčně vykazuje dva a půl milionu unikátních návštěvníků. Dle vyjádření Zimy by měl být „nový“ Super méně bulvární a texty by zároveň měly být komplexnější a obsáhlejší než dosud. To vše přijde se změnou dodavatele obsahu. Společnost Borgis již dodává obsah na servery Novinky.cz či Sport.cz. „Snažíme se, aby byl nový Super.cz trochu jemnější, ale bulvární témata tam zcela určitě zůstanou,“ říká Zima. Borgis, který vydává například deník Právo, již buduje zbrusu novou redakci pro dodávání obsahu. Stejně jako v případě spolupráce se Stratosférou se bude Seznam.cz s Borgisem dělit o příjmy z reklamy na základě smlouvy o spolupráci.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít