TISKOVÉ ZPRÁVY

29. září 2003, 00:00 - admin
29. září 2003, 00:00

Novým generálním ředitelem společnosti IVECO SpA byl jmenován pan José María Alapont. Tuto funkci převezme 1.10.2003. Pan Allapont, 53 let, narozen ve Valencii (Španělsko), zahájil svoji kariéru v automobilovém průmyslu v roce 1974 ve španělské pobočce automobilky Ford.

NOVÝ ŘEDITEL SPOLEČNOSTI IVECO

V různých evropských pobočkách této firmy pak následně zastával posty v oblasti výroby, konstrukce, nákupu, provozu a řízení Ford Europe. V letech 1990 až 1997 pracoval v různých vedoucích pozicích společnosti Valeo, byl zástupcem generálního ředitele skupiny a generálním ředitelem pro celosvětovou výrobu osvětlení pro automobilový průmysl. V říjnu 1997 přešel do společnosti Delphi, kde v současné době zastává pozici generálního ředitele společnosti Delphi Europe, Midle East & Africa a vicepresidenta pro obchod a marketing Delphi Corporation, světového lídra v produkci komponentů pro automobilový průmysl.

INVESTIČNÍ RATING ČP POTVRZEN

Ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) dnes potvrdila vysoké ratingové hodnocení České pojišťovny v tzv. investičním stupni na úrovni BBB minus (BBB-) se stabilním výhledem. Rating vyjadřuje hodnocení finanční a úvěrové pozice firmy na trhu podle mezinárodních standardů. V odůvodnění ratingu S&P se uvádí, že výše ratingu, který byl před rokem navzdory negativnímu vývoji v evropském pojišťovnictví zvýšen o jeden stupeň, je podložena dlouhodobě stabilními provozními výsledky, zlepšující se kapitálovou vybaveností a silnou tržní pozicí České pojišťovny. „Potvrzení ratingu od agentury Standard & Poor´s dokládá schopnost České pojišťovny posilovat svůj kapitál a stabilitu i v období, kdy naše finanční skupina výrazně expanduje na trhu střední a východní Evropy,“ sdělil Ladislav Bartoníček, předseda představenstva ČP. Silnou prodejní síť podporovanou dceřinými společnostmi ČP přitom v ratingovém hodnocení ČP vyzdvihla i agentura S&P. S&P ve své zprávě uvedla, že v nejbližší budoucnosti očekává další posílení distribuční kapacity ČP a posílení výkonnosti ve vybraných segmentech životního pojištění. Agentura rovněž předpokládá, že si ČP i do budoucna udrží svou tržní pozici a bude nadále dosahovat nadstandardní rentability vlastního kapitálu.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít