TISKOVÉ ZPRÁVY

29. září 2003, 00:00 - admin
29. září 2003, 00:00

Novým generálním ředitelem společnosti IVECO SpA byl jmenován pan José María Alapont. Tuto funkci převezme 1.10.2003. Pan Allapont, 53 let, narozen ve Valencii (Španělsko), zahájil svoji kariéru v automobilovém průmyslu v roce 1974 ve španělské pobočce automobilky Ford.

NOVÝ ŘEDITEL SPOLEČNOSTI IVECO

V různých evropských pobočkách této firmy pak následně zastával posty v oblasti výroby, konstrukce, nákupu, provozu a řízení Ford Europe. V letech 1990 až 1997 pracoval v různých vedoucích pozicích společnosti Valeo, byl zástupcem generálního ředitele skupiny a generálním ředitelem pro celosvětovou výrobu osvětlení pro automobilový průmysl. V říjnu 1997 přešel do společnosti Delphi, kde v současné době zastává pozici generálního ředitele společnosti Delphi Europe, Midle East & Africa a vicepresidenta pro obchod a marketing Delphi Corporation, světového lídra v produkci komponentů pro automobilový průmysl.

INVESTIČNÍ RATING ČP POTVRZEN

Ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) dnes potvrdila vysoké ratingové hodnocení České pojišťovny v tzv. investičním stupni na úrovni BBB minus (BBB-) se stabilním výhledem. Rating vyjadřuje hodnocení finanční a úvěrové pozice firmy na trhu podle mezinárodních standardů. V odůvodnění ratingu S&P se uvádí, že výše ratingu, který byl před rokem navzdory negativnímu vývoji v evropském pojišťovnictví zvýšen o jeden stupeň, je podložena dlouhodobě stabilními provozními výsledky, zlepšující se kapitálovou vybaveností a silnou tržní pozicí České pojišťovny. „Potvrzení ratingu od agentury Standard & Poor´s dokládá schopnost České pojišťovny posilovat svůj kapitál a stabilitu i v období, kdy naše finanční skupina výrazně expanduje na trhu střední a východní Evropy,“ sdělil Ladislav Bartoníček, předseda představenstva ČP. Silnou prodejní síť podporovanou dceřinými společnostmi ČP přitom v ratingovém hodnocení ČP vyzdvihla i agentura S&P. S&P ve své zprávě uvedla, že v nejbližší budoucnosti očekává další posílení distribuční kapacity ČP a posílení výkonnosti ve vybraných segmentech životního pojištění. Agentura rovněž předpokládá, že si ČP i do budoucna udrží svou tržní pozici a bude nadále dosahovat nadstandardní rentability vlastního kapitálu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít