TISKOVÉ ZPRÁVY

29. září 2003, 00:00 - admin
29. září 2003, 00:00

Novým generálním ředitelem společnosti IVECO SpA byl jmenován pan José María Alapont. Tuto funkci převezme 1.10.2003. Pan Allapont, 53 let, narozen ve Valencii (Španělsko), zahájil svoji kariéru v automobilovém průmyslu v roce 1974 ve španělské pobočce automobilky Ford.

NOVÝ ŘEDITEL SPOLEČNOSTI IVECO

V různých evropských pobočkách této firmy pak následně zastával posty v oblasti výroby, konstrukce, nákupu, provozu a řízení Ford Europe. V letech 1990 až 1997 pracoval v různých vedoucích pozicích společnosti Valeo, byl zástupcem generálního ředitele skupiny a generálním ředitelem pro celosvětovou výrobu osvětlení pro automobilový průmysl. V říjnu 1997 přešel do společnosti Delphi, kde v současné době zastává pozici generálního ředitele společnosti Delphi Europe, Midle East & Africa a vicepresidenta pro obchod a marketing Delphi Corporation, světového lídra v produkci komponentů pro automobilový průmysl.

INVESTIČNÍ RATING ČP POTVRZEN

Ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) dnes potvrdila vysoké ratingové hodnocení České pojišťovny v tzv. investičním stupni na úrovni BBB minus (BBB-) se stabilním výhledem. Rating vyjadřuje hodnocení finanční a úvěrové pozice firmy na trhu podle mezinárodních standardů. V odůvodnění ratingu S&P se uvádí, že výše ratingu, který byl před rokem navzdory negativnímu vývoji v evropském pojišťovnictví zvýšen o jeden stupeň, je podložena dlouhodobě stabilními provozními výsledky, zlepšující se kapitálovou vybaveností a silnou tržní pozicí České pojišťovny. „Potvrzení ratingu od agentury Standard & Poor´s dokládá schopnost České pojišťovny posilovat svůj kapitál a stabilitu i v období, kdy naše finanční skupina výrazně expanduje na trhu střední a východní Evropy,“ sdělil Ladislav Bartoníček, předseda představenstva ČP. Silnou prodejní síť podporovanou dceřinými společnostmi ČP přitom v ratingovém hodnocení ČP vyzdvihla i agentura S&P. S&P ve své zprávě uvedla, že v nejbližší budoucnosti očekává další posílení distribuční kapacity ČP a posílení výkonnosti ve vybraných segmentech životního pojištění. Agentura rovněž předpokládá, že si ČP i do budoucna udrží svou tržní pozici a bude nadále dosahovat nadstandardní rentability vlastního kapitálu.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít