Tiskněte barevně i černobíle

16. května 2005, 00:00 - JANA METALLOVÁ
16. května 2005, 00:00

NABÍDKA NA TRHU Kancelář bez tiskárny snad ani neexistuje. Ale jakou vybrat, když jich je tolik? Firmy by měly upřednostnit ty, které se vyznačují technickou kvalitou a nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu. Pracovní tempo i vývoj nových technologií se neustále zrychlují.

NABÍDKA NA TRHU Kancelář bez tiskárny snad ani neexistuje. Ale jakou vybrat, když jich je tolik? Firmy by měly upřednostnit ty, které se vyznačují technickou kvalitou a nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu.

Pracovní tempo i vývoj nových technologií se neustále zrychlují. Také proto firmy potřebují rychlejší, kvalitnější, ale přesto jednoduše ovladatelné tiskárny, které maximálně šetří čas i náklady a zároveň splňují náročné technické požadavky. Profesionální nároky a potřeby v oblasti tiskových řešení se tak výrazně mění.

Tisk již neznamená pouze vytisknutí dokumentů na běžný papír, ale také široké možnosti manipulace s materiály různých gramáží, využití podavačů, možnosti třídění a sešívání, které zlepšují produktivitu. Předpokladem efektivnějšího toku informací v komunikaci je vytváření a sdílení digitálních souborů prostřednictvím e-mailu a sítí.

MULTIFUNKČNÍ ZAŘÍZENÍ

Současným trendem v kancelářích je snižovat náklady a optimalizovat počet přístrojů pořízením multifunkčního zařízení, které nahradí několik kancelářských strojů najednou - umožňuje tisknout, skenovat, kopírovat a faxovat prostřednictvím jediného zařízení.

Multifunkční výrobky jsou určeny především pro individuální firemní uživatele nebo malé kanceláře, které potřebují cenově výhodné tiskové řešení v jediném zařízení. Černobílý tisk je pro řadu firem stále nedílnou součástí jejich každodenních aktivit. Jeho význam spočívá zejména v cenové výhodnosti, zvláště v případě, že firma potřebuje především rychlý a výkonný multifunkční stroj, použitelný pro řadu aplikací - od běžného kancelářského tisku až po personalizované dokumenty či adresní štítky.

Multifunkční zařízení byla původně vytvořena s ohledem na prostorové a finanční úspory. Nyní se z nich stala ideální řešení pro firmy, které se snaží snižovat provozní náklady a disponují omezeným kancelářským prostorem. Současný posun zájmu uživatelů z oblasti menších firem od běžných tiskáren směrem k multifunkčním zařízením tento vývoj jen potvrzuje. V souvislosti s tímto trendem a se stále vyšší potřebou barevného tisku představí společnost Oki v blízké době novou produktovou sérii jednoprůchodových barevných multifunkční zařízení formátu A4 pro malé a střední podniky.

DVĚ V JEDNÉ

Doporučením pro jednotlivé uživatele, podnikatele a menší společnosti, které si tisknou své prezentační materiály ve vlastní režii, je využívání tiskáren s koncepcí „2 v 1“. Tyto tiskárny jsou určeny pro zákazníky, kteří chtějí přejít na barevný tisk nebo nahradit pomalou inkoustovou tiskárnu s drahým provozem. S těmito přístroji mají zákazníci nyní v jednom zařízení k dispozici rychlý barevný i černobílý tisk a všechny funkce, na které byli dosud zvyklí pouze u síťových tiskáren - to vše přímo v kanceláři.

Jednoprůchodová digitální tisková technologie umožňuje vysokou rychlost a kvalitu tisku. Automatická kalibrace barev zase zajistí stálost barevného podání po celou dobu životnosti tiskárny.

CENY ZAŘÍZENÍ A TISKÁREN

Nabídka a rozpětí ceny barevných tiskáren a multifunkčních zařízení na trhu se pohybuje v širokém rozmezí od 10 do 300 tisíc korun v závislosti na modelu a potřebách zákazníka. Černobílé tiskárny je možné pořídit v cenových relacích od čtyř do 56 tisíc korun. Černobílé multifunkční zařízení pro menší a střední firmu stojí dnes zhruba 18 tisíc korun bez daně, barevné multifunkční přístroje kolem 30 tisíců.

Do dražších ale kvalitnějších zařízení se vyplatí investovat pro jejich nižší poruchovost, a to zejména u takzvaných jednoprůchodových zařízení. Pro vyšší rychlost tisku, nižší náklady na provoz a vysokou kvalitu tiskových výstupů nebo možnost postscriptového tisku.

U výkonnějších zařízení má zákazník možnost využít softwarové aplikace, které usnadňují použití (například Template Manager). Pro dosažení maximálních výkonů je nutné respektovat doporučenou zátěž a místo nasazení s přihlédnutím k objemu zpracovaných dat.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Galerie: Co všechno vás čeká v běžném provozu, když si pořídíte Ladu Niva?
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Technologie
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít