Tendry na zakázku. Ale koho?

09. července 2008, 18:56 - redakce
09. července 2008, 18:56

(EURO 26/2008)

Jako výkonný tajemník sdružení Unie malých a středních podniků ČR reaguji na článek Tendry na zakázku. Ale koho? (EURO 26/2008). Informace v článku jsou zavádějící a poškozují naše sdružení, které se řadu let snaží o zlepšování podnikatelského prostředí v České republice, zvyšování konkurenceschopnosti českých malých a středních podniků a prosazování jejich zájmů jak v ČR, tak v EU.
Institut členství fyzických osob je v našich stanovách (možno vyhledat v registru ministerstva vnitra) obsažen již řadu let. Tvrzení, že byl do stanov zakomponován v prosinci 2007, je nepravdivé, a pokud by se autorka článku na naši organizaci obrátila, rádi bychom jí poskytli relevantní informace. Za dezinterpretací v článku vidíme úmysl naši organizaci poškodit.
I další dvě tvrzení, která se týkají našeho sdružení, nejsou pravdivá. Společnost Eurovision, a.s. není generálním partnerem naší organizace - stačí se podívat na oficiální web www.sme-union.cz. Reálný základ nemá ani teorie o propojení naší organizace na poradenské firmy a jejich zapojení do prezentační roadshow o evropských fondech. Nabídka na účast v tomto projektu byla dána řadě relevantních subjektů a se všemi zájemci jsme jednali.
Článek proto vnímáme jako pokus očernit naši organizaci a jejího předsedu.
Důrazně protestujeme proti nepravdám v článku a požadujeme uveřejnění opravy. Pokud se to nestane, budeme postupovat v souladu s platnými právními předpisy. Protože prokázání uveřejnění nepravdivých informací (forma členství, partnerství) je zřejmé, jsme přesvědčeni, že tato situace bude vyřešena smírnou cestou.

Jan Průša, výkonný tajemník Unie malých a středních podniků ČR

Výkonný tajemník Unie malých a středních podniků Jan Průša něco jiného říká a něco jiného píše. Informaci o tom, že stanovy unie byly rozšířeny o možnost členství fyzických osob na valné hromadě loni v prosinci, sám uvedl v telefonickém rozhovoru. Současně označil za chybu, že na webové stránce unie dosud visí stará verze stanov (o členství právnických osob), nikoli upravená. Stejně týdeník EURO citoval jeho vysvětlení, proč se na seminářích k eurofondům po celé republice prezentují stále tytéž dvě poradenské firmy. Jan Průša by měl doporučit, na koho se příště na sekretariátu obracet, aby poskytl relevantní informace, pokud ty své po několika dnech zpochybňuje. Žádá-li o zveřejnění opravy, v případě partnerství to činíme: Firma Eurovision není generálním partnerem unie, je pouze jejím hlavním partnerem.

Táňa Králová, tana.kralova@euro.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nepodpořili
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
OECD: Jak vysoké je maximální zdanění na straně zaměstnance?
Auta
Evora GT430 je nejvýkonnější silniční Lotus v historii. Za…
Skupina VW dodala v prvním pololetí zákazníkům přes pět milionů aut
Opel Insignia GSi má motor 2.0 T a je o 160 kg lehčí než OPC
Podívejte se na vzácné snímky exkluzivních aut ze sbírky brunejského sultána
Tři generace BMW 5 ve srovnání ojetin: E39 vs. E60 vs. F10
Technologie
S Googlem do vesmíru. Do Street View přidal záběry z ISS
Až do zítřka zdarma. Stahujte akční pecku Shadow Warrior
RAM letos zdraží o rekordních 60 %, paměti Flash o třetinu. Příští rok je možné zlepšení
Ataribox se odhaluje. Máme první obrázky i nástin toho, co od konzole čekat
Spousta „interaktivních seriálů“ za pakatel. Humble Bundle má v akci hry od Telltale
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít