Tendry na zakázku. Ale koho?

09. července 2008, 18:56 - redakce
09. července 2008, 18:56

(EURO 26/2008)

Jako výkonný tajemník sdružení Unie malých a středních podniků ČR reaguji na článek Tendry na zakázku. Ale koho? (EURO 26/2008). Informace v článku jsou zavádějící a poškozují naše sdružení, které se řadu let snaží o zlepšování podnikatelského prostředí v České republice, zvyšování konkurenceschopnosti českých malých a středních podniků a prosazování jejich zájmů jak v ČR, tak v EU.
Institut členství fyzických osob je v našich stanovách (možno vyhledat v registru ministerstva vnitra) obsažen již řadu let. Tvrzení, že byl do stanov zakomponován v prosinci 2007, je nepravdivé, a pokud by se autorka článku na naši organizaci obrátila, rádi bychom jí poskytli relevantní informace. Za dezinterpretací v článku vidíme úmysl naši organizaci poškodit.
I další dvě tvrzení, která se týkají našeho sdružení, nejsou pravdivá. Společnost Eurovision, a.s. není generálním partnerem naší organizace - stačí se podívat na oficiální web www.sme-union.cz. Reálný základ nemá ani teorie o propojení naší organizace na poradenské firmy a jejich zapojení do prezentační roadshow o evropských fondech. Nabídka na účast v tomto projektu byla dána řadě relevantních subjektů a se všemi zájemci jsme jednali.
Článek proto vnímáme jako pokus očernit naši organizaci a jejího předsedu.
Důrazně protestujeme proti nepravdám v článku a požadujeme uveřejnění opravy. Pokud se to nestane, budeme postupovat v souladu s platnými právními předpisy. Protože prokázání uveřejnění nepravdivých informací (forma členství, partnerství) je zřejmé, jsme přesvědčeni, že tato situace bude vyřešena smírnou cestou.

Jan Průša, výkonný tajemník Unie malých a středních podniků ČR

Výkonný tajemník Unie malých a středních podniků Jan Průša něco jiného říká a něco jiného píše. Informaci o tom, že stanovy unie byly rozšířeny o možnost členství fyzických osob na valné hromadě loni v prosinci, sám uvedl v telefonickém rozhovoru. Současně označil za chybu, že na webové stránce unie dosud visí stará verze stanov (o členství právnických osob), nikoli upravená. Stejně týdeník EURO citoval jeho vysvětlení, proč se na seminářích k eurofondům po celé republice prezentují stále tytéž dvě poradenské firmy. Jan Průša by měl doporučit, na koho se příště na sekretariátu obracet, aby poskytl relevantní informace, pokud ty své po několika dnech zpochybňuje. Žádá-li o zveřejnění opravy, v případě partnerství to činíme: Firma Eurovision není generálním partnerem unie, je pouze jejím hlavním partnerem.

Táňa Králová, tana.kralova@euro.cz

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Technologie
Nová generace karet GeForce bude založená na evoluci Pascalu. Volta a HBM2 jen v HPC?
Harry Potter slaví 20. výročí. Google vás provede slavnými lokacemi světa čar a kouzel
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít