Technology Cup: Příležitost pro budoucí "Einsteiny"

28. února 2011, 09:45 - Profit, TZ
28. února 2011, 09:45

To nejlepší, co studentské hlavy nabízejí, více než 150 cen a příležitost uplatnit své nápady v praxi - to je Technology Cup. Soutěž pro mladé vědce a studenty, jejíž vítězové získají peníze i podporu pro převedení své inovace nebo nápadu do praxe.

Foto: Profimedia

Studenti všech českých vysokých škol, doktorandi i mladí profesionálové mohou svou originalitu i štěstí vyzkoušet v pěti kategoriích - od telekomunikací, přes biotechnologie až po humanitní vědy.

“V současné době je zapotřebí motivovat studenty k aktivnímu myšlení. Právě proto považuji Technology Cup za velký přínos,“ uvádí Alena Salašová, prorektorka Mendelovy univerzity. Soutěž podporují také České vysoké učení technické, Masarykova univerzita a Vysoké učení technické.

Soutěž je rozdělena pro studenty VŠ a pro doktorandy/profesionály. Pro nejlepší studentský nápad je připravena cena v hodnotě 100 tisíc korun ve formě služeb, poradenství a finančního příspěvku. Další hlavní ceny budou vyhlášeny pro každou kategorii zvlášť. Navíc poskytují zapojené univerzity další ceny včetně stipendijních pobytů na zahraničních univerzitách dle vlastního výběru včetně kapesného. V rámci soutěže pro doktorandy a mladé profesionály je 50 cen, hlavní výherce ze všech kategorií získá cenu v hodnotě 150 tisíc korun. Ta zahrnuje finanční příspěvky na provoz kanceláře a náklady spojené s uplatněním nápadu do praxe.

Zvýšit povědomí o soutěži navíc pomáhají „Bleskové soutěže“, při kterých mají studenti možnost vyhrát mobilní telefon nebo další ceny. Stačí na webu soutěže zodpovědět jednoduchou otázku k transferu technologií nebo jednotlivým partnerům projektu.

Studenti budou soutěžit v pěti základních kategoriích, v rámci kterých mají na výběr jednotlivá témata. Je možné zaregistrovat si i libovolné jiné téma v dané kategorii, musí se ale týkat vědy a výzkumu nebo transferu technologií. Rovněž lze zapojit se do soutěže ve více kategoriích najednou.

Kategorie a témata:

1. Telekomunikace & ICT

a. Infrastruktura elektronických komunikací

b. Služby elektronických komunikací

c. Hardware

d. Software

2. Strojírenství, doprava & energetika

a. Strojírenství

b. Doprava

c. Energetika

3. Medicína, biotechnologie & přírodní vědy

a. Zdravotnický materiál

b. Léky & Léčiva

c. Léčebné postupy

d. Biomedicína

4. Zemědělství, lesnictví & Ochrana přírody

a. Zemědělství

b. Lesnictví

c. Ochrana přírody

5. Humanitní vědy, média & kultura

a. Sociální aspekty transferu technologií

b. Ekonomické aspekty transferu technologií

c. Film & transfer technologií (výzkum, vývoj)

d. Média & výzkum, vývoj a transfer technologií

Registrace probíhá přes internetovou stránku www.technologycup.cz.

Soutěž organizuje Centrum pro vědu, výzkum a inovace, hlavním partnerem je společnost LG Electronics CZ, která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v oblasti spotřební elektroniky, domácích spotřebičů a mobilních komunikací. „Projekt jsme podpořili, protože v inovacích vidíme budoucnost a právě podpora mladých talentů je klíčová pro další rozvoj společnosti,“ říká tiskový mluvčí společnosti LG Electronics CZ Martin Malý.

Dalšími partnery, kteří soutěž nejen podporují, ale také se budou aktivně podílet právě na vyhodnocení nejlepších nápadů a pak následném uvedení nápadů do praxe, jsou Ogilvy, Vědecko-technický Park Mstětice a Energoklastr. Do budoucna lze očekávat, že se řady partnerů soutěže, kterou podporuje také Evropská unie a Ministerstvo školství, dále rozšíří.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít