Technické novinky na trhu

11. prosince 2010, 01:29 - Miloslav Hamřík
11. prosince 2010, 01:29

Firma Acer představila nový herní počítač v designu Predátora, Logitech vyrobil bezdrátovou solární klávesnici a Sweex nabízí minipřehrávač.

Foto: Acer

Hrajte si s Predatorem

Firma Acer představila stolní počítač Predator G5900. Cílovou skupinou stylové řady PC jsou všichni milovníci náročných 3D her, ale i lidé, kteří pro svoji práci potřebují výkonný počítač. Firma proto model osadila procesory Intel Core i5 a i7, které patří k nejvýkonnějším na trhu. Když k tomu připočtete možnost instalace až 8GB paměti RAM DDR3, kapacitu harddisků až 2 TB a celkem 12 USB portů, nelze se nad tímto počinem firmy Acer ušklíbat. Součástí vybavení je i multiformátová čtečka paměťových karet a samozřejmě nechybí ani konektor pro připojení do ethernetové sítě a wi-fi adaptér pro bezdrátové spojení. Cena se pohybuje dle osazení kolem 40 tisíc korun.

Klávesnice napájená sluncem

Společnost Logitech představila solární bezdrátovou klávesnici Logitech K750 napájenou pomocí světla. K jejímu pohonu stačí světelný zdroj v místnosti – i v úplné tmě pak zůstane nabitá po dobu nejméně tří měsíců. Klávesnice má tloušťku pouhých 7,5 mm, je tedy velmi štíhlá, a klávesy jsou navíc prohloubené. Je vybavena 128bitovým šifrováním přenášených znaků, což je jedna z nejvyšších úrovní zabezpečení, které jsou momentálně k dostání. Očekává se, že klávesnice K750 bude v USA i v Evropě k dostání až během ledna 2011 za cenu kolem dvou tisíc.

Sweex představil mikropřehrávač

Miniaturní mp3 přehrávač Veni představila společnost Sweex. Rozměrům 50 x 23 x 9 mm však odpovídá i kapacita omezená na 2 GB. Přístroj se nicméně vejde téměř všude, a pokud náhodou nemáte žádnou kapsu, stačí využít praktickou sponku, díky níž ho jednoduše připevníte třeba za opasek. Pro kontrolu skladeb slouží podsvícený jednopalcový displej. Přehrávač se dodává v pěti různých barevných provedeních – v černé, stříbrné, červené, růžové nebo modré. Přehrávač podporuje standardní mp3, wma a wav audio formáty a hudbu do něj nahrajete skrze miniUSB 2.0 konektor. Malým rozměrům a kapacitě odpovídá i cena kolem 600 korun.

Mohlo by vás zajímat

  • Majitel textilky Juta a senátor Hlavatý: V Senátu by…

  • Jan Hawelka: kavárenská hvězda z Mostu

  • Aleš Kučera: Chvíli potrvá, než se lidé naučí se státem…

  • Ondřej Kania: Otevřeme další dvě školy

  • Martin Burda: Bankám v Česku ujíždí vlak

  • Mnislav Zelený Atapana: Přítel amazonských indiánů

  • Jan Bílý: Nebuď uštvaný manažer. Buď král!

  • Jaroslav Žlábek: Na jedno nabití ujedeme 1000 kilometrů

  • Daniel Stein Kubín: Slova jsou jen slova, surf a poušť…

Hry pro příležitostné hráče