Taťána Kuchařová: Vždy jsem se snažila být nejlepší v tom, co dělám

20. ledna 2011, 03:38 - Zina Plchová
20. ledna 2011, 03:38

V roce 2006 se stala nejkrásnější ženou Česka. Jako zatím jediná česká zástupkyně uspěla i v Miss World. Její příběh by mohl být pro mnohé dokonalým naplněním amerického snu o cestě holky z malého města mezi světové krásky planety.

Foto: archív Taťány Kuchařové

Co je pro vás americký sen?

Vím, že tento termín je používán zejména u starší generace a je spojován s předrevoluční dobou, kdy měli lidé zkreslenou představu o způsobu života za velkou louží. Domnívám se, že současná generace, která je zahrnuta spoustou relevantních informací a osobních zkušeností, již žije v realitě.

Myslíte, že vám se splnil?

Podle kdysi platných představ ano.

Jak byste popsala svůj příběh? Malá holka z malého města nejkrásnější ženou planety?

Nejsem přítelkyní těchto analogií. Můj život je výsledkem píle, talentu, genetických dispozic, štěstí, zájmu a tvrdé práce, pokory a soustavného učení se novým věcem. Vždy jsem se snažila být nejlepší v tom, co dělám. Zjednodušeně, „příběh“ holky a nejkrásnější ženy planety z malého města pokračuje…

Co rozhodlo o tom, že jste se nakonec stala Miss World?

Vítězkou se většinou stane ta nejlepší ze soutěžících. Týká se to pochopitelně jak fyzické krásy, tak dalších předností, které jsou v konkrétní soutěži vyžadovány a preferovány. Především v Miss World byla obrovská mezinárodní konkurence a všechny dívky byly krásné. Vyhraje ta, která má navíc to, co druhé nemají. Mezi tyto preference patří úroveň komunikace v cizích jazycích, všeobecné, poměrně široké znalosti z různých oborů, zájmy a tak dále.

Zažila jste také velmi náročný rok kralování Miss World. Co vám přinesl?

Ráda na tento rok vzpomínám i přes jeho náročnost jak pracovní, tak časovou. Byla to doba, kdy jsem se začala kontaktovat s celou řadou významných světových osobností, podílet se na charitativních projektech po celém světě a kdy jsem začala cestovat téměř po celém světě. V porovnání se současností to byl pouhý zárodek mé práce, aktivit a životního stylu, který žiji dodnes. Do své další práce jsem si odnesla profesionální přístup, pokoru a potřebu se neustále učit novým věcem spolu s jistou mírou zdravého sebevědomí.

Jste nyní součástí nějakého podnikatelského projektu?

Určitě, již dnes vyvíjím aktivity v oblasti podnikání. Do budoucna je budou prohlubovat. Modeling a moje nadace mě aktuálně nenechává žádný další prostor k jiné činnosti.

Láká vás svět byznysu?

V byznysu se pohybuji od svých 17 let. Je to ta nejlepší škola. Díky své práci jsem se dostala do mnoha odlišných oblastí byznysu, což mi dává rozhled a dobré kontakty nejen pro moji současnou práci, ale i pro mé budoucí podnikání.

Založila jste úspěšnou nadaci Krása pomoci. Jak tvrdý je charita obor? Je třeba zde mít ostré lokty?

Nenazvala bych to ostrými lokty, ale tvrdou prací celého týmu, který se na ní podílí. Na jedné straně nekonečná a soustavná práce zaměřená na shánění finančních prostředků a na straně druhé přítomnost mezi lidmi, kteří pomoc potřebují, a to je v naší praxi péče především o seniory.

Taťána Kuchařová (23)

Pochází z Opočna, vystudovala gymnázium. Nyní studuje Vysokou školu finanční a správní. V roce 2006 uspěla v Miss ČR a vyhrála i prestižní mezinárodní soutěž Miss World. Další rok byl ve znamení pracovních povinností charitativního charakteru po celém světě. V rámci těchto aktivit se podařilo získat 10 milionů dolarů. Na charitativní práci se soustředí i nyní prostřednictvím své nadace Krása pomoci. Ve volném čase se ráda věnuje sportu, tanci a historii.

Co obnáší získávání peněz pro charitu?

V této činnosti je dominantní serióznost programů a cílů naší nadace do té míry, aby potenciální i faktičtí sponzoři měli naprosto jasnou představu o využití svých prostředků. Jsou to složitá a četná jednání, především v této a uplynulé době ekonomické krize, kdy podnikatelé investují své finance pouze a výhradně do precizních, průhledných a jasných projektů. Těší nás také po pouhých dvou a půl letech existence nadace přijetí do Asociace fóra dárců, což vypovídá o prestižnosti a důvěryhodnosti nadace a jejich projektů, také spolupráce s Českou televizí, s níž pořádáme charitativní koncert, nebo partnerství na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Lze srovnat modeling a charitativní činnost?

Veškeré činnosti, které jsou o lidech a pro lidi, vyžadují na těch, kteří tuto práci vykonávají, perfektní přípravu a realizaci. Jakékoliv nedostatky bývají rychle odhaleny a tvrdě potrestány, v tom si jsou tyto práce podobné, a proto tak náročné na realizaci.

Máte nějaký recept pro ženy podnikatelky, které chtějí uspět v převážně mužském světě byznysu?

Myslím, že rada je stejná pro muže i ženy. Dobrý nápad, perfektní příprava, studium a tvrdá každodenní práce s dobře vybranými spolupracovníky, jejichž práci musím dobře ohodnotit. V případě žen pak trocha šarmu a decentnosti neuškodí. Všechno má svůj čas a „tlačení na pilu“, jak říkají muži, není vždy to pravé ořechové.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít