Svíčkovou nenajdeš ani se svíčkou

25. srpna 2008, 08:00 - Marcela Honsová
25. srpna 2008, 08:00

Kuchaři se v zahraničí předhánějí, aby cizincům servírovali místní speciality.

Máločemu my Češi tak dobře rozumíme jako pohostinství. A není se co divit, vždyť zárodky hospod spadají už do doby, kdy se naši předci srocovali v jeskyních při opékání mamuta. Už tehdy zasvěceně rokovali, jak mohli chytit ještě většího chobotnatce, kdyby byli šéfy tlupy oni, či jak ty fialové bobule by daly masíčku i kůžičce výraznější chuť než ty červené, které použil šéfkuchařský pračlověk. Prostě v hospodách jsme vynikajícími diskutéry kam historie sahá, a ani já nejsem výjimkou. K dobru často dávám historku, kdy mi číšník dal vybrat mezi rozlévanými červenými víny také müllera.

Nemluvě o ochotě a vstřícnosti. V cizině i v mnohem méně vyspělých zemích jsou v porovnání s těmi našimi výrazně vřelejší. A jídelníček je zvláště nepochopitelná kapitola. Kuchaři se v zahraničí obvykle předhánějí v tom, aby cizincům servírovali místní speciality. Jenom české jídelny raději nabízejí anglický biftek, italské rizoto, čínské nudle…

Ale abych pouze nekritizovala, mám i řešení. Inspiroval mě k němu návrh zákona, podle kterého hrozí obchodníkům a hospodským čtvrtmilionová pokuta, pokud mladším osmnácti let prodají či nalijí alkohol. Co kdybychom stejně kulatou sumičkou pohrozili i kuchařům, když bude na menu chybět klasické české jídlo? Věřím, že myšlenka se mezi politiky ujme, protože není nad zviditelnění prostřednictvím hloupého nápadu. Všude, a hlavně v hospodách, se o něm bude hovořit.

Přestože dosud mohli kontroloři udělovat za napájení nezletilých zákazníků soukromníkům až padesátitisícovou a podnikům dokonce půlmilionovou pokutu, obvykle sahali ke stokorunám, maximálně pár tisícovkám. Nevím, co by na tom změnila vyšší sazba. Navíc jen úplně hloupí puberťáci se nechají nachytat, pití totiž obvykle objednávají starší členové party. Podobně by jen kuchaři slabí duchem na jídelníček po takové novele nepřipsali třeba české buchtičky, které by dovezli z Ukrajiny. Chtěla bych vidět inspektora, který bude odborně posuzovat jejich tuzemskou tradici a kvalitu.

Dokud nebudeme chtít sami, tak nás žádný zákon nedonutí v hospodě nekouřit, neopít se do němoty a navařit české jídla. Papír, jak známo, snese všechno, zatímco žaludek už nikoli. Je nejvyšší čas, abychom mu dopřáli pravou svíčkovou.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít