SVĚTOVÁ EKONOMIKA

03. listopadu 2003, 00:00 - admin
03. listopadu 2003, 00:00

Japonská finanční skupina Nomura Holdings hospodařila v prvním pololetí shrubým ziskem 159,3 miliardy jenů (asi 1,5 miliardy USD), což je proti stejnému období loni nárůst o 292 procent. Tržby se zvýšily o 33 procenta na 573,4 miliardy jenů.

Japonská finanční skupina Nomura Holdings hospodařila v prvním pololetí shrubým ziskem 159,3 miliardy jenů (asi 1,5 miliardy USD), což je proti stejnému období loni nárůst o 292 procent. Tržby se zvýšily o 33 procenta na 573,4 miliardy jenů.

Americká letecká společnost United Airlines chce opustit bankrotovou ochranu nejpozději koncem jara příštího roku a za rok 2004 vykázat zisk. Své záměry dokládá povzbudivým pokrokem, kterého dosáhla letos vlétě a na podzim.

Třetí největší japonská automobilka Nissan Motor svolá 1,02 milionu aut po celém světě kvůli vadě motoru. Oznámila to firma stím, že celá akce ji přijde na 15 až 16 miliard jenů. Společnost svolá na 25 modelů vyrobených v letech 1998 až 2003, včetně oblíbeného sedanu Sunny a dvou typů vyrobených pro firmy Fuji Heavy Industries a Mazda Motor.

Výrobce hraček Lego propustí z ústředí v Dánsku 257 lidí. Společnost to odůvodnila tím, že očekává další slabý rok. Lego bude letos vDánsku propouštět už podruhé.

Americké knihkupectví Barnes &Noble snížilo ve třetím čtvrtletí ztrátu díky lepším ziskovým maržím. Klesly mu však také tržby, a to o čtyři procenta. Ztráta knihkupectví klesla meziročně na 12,2 milionu dolarů ze 17,5 milionu dolarů.

Čistý zisk Schwarz Pharma, německého výrobce léků, se ve třetím čtvrtletí snížil o 56 procent na 2,5 milionu eur z 5,7 milionu ve stejném loňském období. Firma současně zhoršila odhad zisku pro celý rok kvůli růstu konkurence pro její hlavní lék, kopii přípravku proti žaludečním vředům Prilosec, který vyrábí společnost AstraZeneca.

Tržby britské zpravodajské a informační společnosti Reuters Group se ve třetím čtvrtletí výrazně snížily. Firma to oznámila s tím, že je ještě příliš brzy, aby mohla hovořit o oživení vEvropě, která je jejím největším trhem.

Japonská elektrotechnická společnost Sony založí nový společný podnik s telekomunikační firmou NTT DoCoMo. Podnik se zaměří na vývoj mikročipů.

Japonský elektronický konglomerát Toshiba Corp. se ve druhém čtvrtletí fiskálního roku vrátil k zisku díky rostoucí poptávce po paměťových čipech používaných v digitálních fotoaparátech.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Která země má nejdražší tarify ve střední Evropě? ČR nebo Polsko?
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Auta
Subaru WRX STI proletělo Nürburgring téměř stejně rychle…
Mazda poprvé ukázala nový crossover CX-8. Bude to vlajková loď pro Japonsko
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta pro 30 movitých zákazníků
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
Technologie
Poslední testovací kolo. Stáhněte si Android O Developer Preview 4
Malování zastřeleno nebude. Microsoft ho „uklidí“ do Windows Storu
Intel nový ovladač pro SoC Cloverview nevydá. Jak to bude s podporou Windows 10?
Vodní chlazení pro M.2 SSD. PCIe karty Alphacool chladí pasivem nebo vodním blokem
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít