SVĚTOVÁ EKONOMIKA

03. listopadu 2003, 00:00 - admin
03. listopadu 2003, 00:00

Japonská finanční skupina Nomura Holdings hospodařila v prvním pololetí shrubým ziskem 159,3 miliardy jenů (asi 1,5 miliardy USD), což je proti stejnému období loni nárůst o 292 procent. Tržby se zvýšily o 33 procenta na 573,4 miliardy jenů.

Japonská finanční skupina Nomura Holdings hospodařila v prvním pololetí shrubým ziskem 159,3 miliardy jenů (asi 1,5 miliardy USD), což je proti stejnému období loni nárůst o 292 procent. Tržby se zvýšily o 33 procenta na 573,4 miliardy jenů.

Americká letecká společnost United Airlines chce opustit bankrotovou ochranu nejpozději koncem jara příštího roku a za rok 2004 vykázat zisk. Své záměry dokládá povzbudivým pokrokem, kterého dosáhla letos vlétě a na podzim.

Třetí největší japonská automobilka Nissan Motor svolá 1,02 milionu aut po celém světě kvůli vadě motoru. Oznámila to firma stím, že celá akce ji přijde na 15 až 16 miliard jenů. Společnost svolá na 25 modelů vyrobených v letech 1998 až 2003, včetně oblíbeného sedanu Sunny a dvou typů vyrobených pro firmy Fuji Heavy Industries a Mazda Motor.

Výrobce hraček Lego propustí z ústředí v Dánsku 257 lidí. Společnost to odůvodnila tím, že očekává další slabý rok. Lego bude letos vDánsku propouštět už podruhé.

Americké knihkupectví Barnes &Noble snížilo ve třetím čtvrtletí ztrátu díky lepším ziskovým maržím. Klesly mu však také tržby, a to o čtyři procenta. Ztráta knihkupectví klesla meziročně na 12,2 milionu dolarů ze 17,5 milionu dolarů.

Čistý zisk Schwarz Pharma, německého výrobce léků, se ve třetím čtvrtletí snížil o 56 procent na 2,5 milionu eur z 5,7 milionu ve stejném loňském období. Firma současně zhoršila odhad zisku pro celý rok kvůli růstu konkurence pro její hlavní lék, kopii přípravku proti žaludečním vředům Prilosec, který vyrábí společnost AstraZeneca.

Tržby britské zpravodajské a informační společnosti Reuters Group se ve třetím čtvrtletí výrazně snížily. Firma to oznámila s tím, že je ještě příliš brzy, aby mohla hovořit o oživení vEvropě, která je jejím největším trhem.

Japonská elektrotechnická společnost Sony založí nový společný podnik s telekomunikační firmou NTT DoCoMo. Podnik se zaměří na vývoj mikročipů.

Japonský elektronický konglomerát Toshiba Corp. se ve druhém čtvrtletí fiskálního roku vrátil k zisku díky rostoucí poptávce po paměťových čipech používaných v digitálních fotoaparátech.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít