Světová ekonomika

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service přidělila japonské automobilové jedničce Toyota Motor nejvyšší úvěrový rating Aaa. Nejlepší hodnocení dlužních závazků tak Moody´s přiznala první japonské firmě po téměř čtyřech letech.

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service přidělila japonské automobilové jedničce Toyota Motor nejvyšší úvěrový rating Aaa. Nejlepší hodnocení dlužních závazků tak Moody´s přiznala první japonské firmě po téměř čtyřech letech.

Schodek státního rozpočtu Slovenska v závěru července stoupl na 31,19 miliardy slovenských korun z červnových 27,62 miliardy Sk. Celkové příjmy činily 127,66 miliardy a výdaje 158,85 miliardy korun. ČTK o tom informoval mluvčí Ministerstva financí SR Peter Papanek.

Pokles zpracovatelského průmyslu v eurozóně se v červenci zřetelně zpomalil a sektor se začal vracet k růstu. Ukazatel aktivity v průmyslu zaznamenal první růst od letošního února, což vyplývá z výsledků průzkumu u 3000 evropských firem. Index nákupních manažerů v průmyslu stoupl na 48 bodů z červnového půldruhaletého minima 46,4 bodu, ukázala anketa agentury Reuters a výzkumné firmy NTC Research.

Maloobchodní prodej v Německu v červnu po předchozím propadu výrazně oživil. Proti předchozímu měsíci stouply tržby po odečtení inflace o 1,9 procenta po květnovém poklesu o 1,7 procenta, oznámil Spolkový statistický úřad.

Slovensko je připraveno stát se novým světovým Hongkongem či Irskem, tedy ekonomickou silou na malém území, napsal v posledním čísle prestižní americký časopis Forbes. Pochválil zavedení jednotné 19procentní daně pro podniky a fyzické osoby, proškolenou a kvalifikovanou pracovní sílu věrnou jednomu podniku, připomněl výhodnou geografickou polohu ve středu Evropy, brzký vstup Slovenska do Evropské unie a Severoatlantické aliance i těsné spojenectví se Spojenými státy.

Představenstvo společnosti Alcatel přezkoumalo a oznámilo výsledek hospodaření za druhé čtvrtletí roku 2003. Tržby v druhém čtvrtletí vzrostly v porovnání s předchozím čtvrtletím o 6 % na celkových 3,149 miliardy EUR. Při stálém devizovém kurzu by tržby stouply o 9 %. Ve srovnání s minulým rokem klesl obrat o 26 % (19 % při stálém kurzu). Provozní zisk dosáhl 21 milionu EUR, zatímco čistá ztráta byla vyčíslena na 675 milionů EUR, což představuje 0,56 EUR na jednu akcii (0,64 USD za ADS).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do…
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Continental znovu vynalezl kolo, aby mohly elektromobily lépe brzdit
Technologie
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Intel: top Coffee Lake má o 11 % lepší výkon v jednom vlákně. Kvůli AMD přejmenuje čipset
Evleaks kazí překvapení další Korejcům. Takhle bude vypadat LG V30
Čeští Warhorse Studios vnadí dalším trailerem na Kingdom Come: Deliverance (video)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít