Světová ekonomika

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service přidělila japonské automobilové jedničce Toyota Motor nejvyšší úvěrový rating Aaa. Nejlepší hodnocení dlužních závazků tak Moody´s přiznala první japonské firmě po téměř čtyřech letech.

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service přidělila japonské automobilové jedničce Toyota Motor nejvyšší úvěrový rating Aaa. Nejlepší hodnocení dlužních závazků tak Moody´s přiznala první japonské firmě po téměř čtyřech letech.

Schodek státního rozpočtu Slovenska v závěru července stoupl na 31,19 miliardy slovenských korun z červnových 27,62 miliardy Sk. Celkové příjmy činily 127,66 miliardy a výdaje 158,85 miliardy korun. ČTK o tom informoval mluvčí Ministerstva financí SR Peter Papanek.

Pokles zpracovatelského průmyslu v eurozóně se v červenci zřetelně zpomalil a sektor se začal vracet k růstu. Ukazatel aktivity v průmyslu zaznamenal první růst od letošního února, což vyplývá z výsledků průzkumu u 3000 evropských firem. Index nákupních manažerů v průmyslu stoupl na 48 bodů z červnového půldruhaletého minima 46,4 bodu, ukázala anketa agentury Reuters a výzkumné firmy NTC Research.

Maloobchodní prodej v Německu v červnu po předchozím propadu výrazně oživil. Proti předchozímu měsíci stouply tržby po odečtení inflace o 1,9 procenta po květnovém poklesu o 1,7 procenta, oznámil Spolkový statistický úřad.

Slovensko je připraveno stát se novým světovým Hongkongem či Irskem, tedy ekonomickou silou na malém území, napsal v posledním čísle prestižní americký časopis Forbes. Pochválil zavedení jednotné 19procentní daně pro podniky a fyzické osoby, proškolenou a kvalifikovanou pracovní sílu věrnou jednomu podniku, připomněl výhodnou geografickou polohu ve středu Evropy, brzký vstup Slovenska do Evropské unie a Severoatlantické aliance i těsné spojenectví se Spojenými státy.

Představenstvo společnosti Alcatel přezkoumalo a oznámilo výsledek hospodaření za druhé čtvrtletí roku 2003. Tržby v druhém čtvrtletí vzrostly v porovnání s předchozím čtvrtletím o 6 % na celkových 3,149 miliardy EUR. Při stálém devizovém kurzu by tržby stouply o 9 %. Ve srovnání s minulým rokem klesl obrat o 26 % (19 % při stálém kurzu). Provozní zisk dosáhl 21 milionu EUR, zatímco čistá ztráta byla vyčíslena na 675 milionů EUR, což představuje 0,56 EUR na jednu akcii (0,64 USD za ADS).

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít