Světová ekonomika

11. srpna 2003, 00:00 - admin
11. srpna 2003, 00:00

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service přidělila japonské automobilové jedničce Toyota Motor nejvyšší úvěrový rating Aaa. Nejlepší hodnocení dlužních závazků tak Moody´s přiznala první japonské firmě po téměř čtyřech letech.

Mezinárodní ratingová agentura Moody´s Investors Service přidělila japonské automobilové jedničce Toyota Motor nejvyšší úvěrový rating Aaa. Nejlepší hodnocení dlužních závazků tak Moody´s přiznala první japonské firmě po téměř čtyřech letech.

Schodek státního rozpočtu Slovenska v závěru července stoupl na 31,19 miliardy slovenských korun z červnových 27,62 miliardy Sk. Celkové příjmy činily 127,66 miliardy a výdaje 158,85 miliardy korun. ČTK o tom informoval mluvčí Ministerstva financí SR Peter Papanek.

Pokles zpracovatelského průmyslu v eurozóně se v červenci zřetelně zpomalil a sektor se začal vracet k růstu. Ukazatel aktivity v průmyslu zaznamenal první růst od letošního února, což vyplývá z výsledků průzkumu u 3000 evropských firem. Index nákupních manažerů v průmyslu stoupl na 48 bodů z červnového půldruhaletého minima 46,4 bodu, ukázala anketa agentury Reuters a výzkumné firmy NTC Research.

Maloobchodní prodej v Německu v červnu po předchozím propadu výrazně oživil. Proti předchozímu měsíci stouply tržby po odečtení inflace o 1,9 procenta po květnovém poklesu o 1,7 procenta, oznámil Spolkový statistický úřad.

Slovensko je připraveno stát se novým světovým Hongkongem či Irskem, tedy ekonomickou silou na malém území, napsal v posledním čísle prestižní americký časopis Forbes. Pochválil zavedení jednotné 19procentní daně pro podniky a fyzické osoby, proškolenou a kvalifikovanou pracovní sílu věrnou jednomu podniku, připomněl výhodnou geografickou polohu ve středu Evropy, brzký vstup Slovenska do Evropské unie a Severoatlantické aliance i těsné spojenectví se Spojenými státy.

Představenstvo společnosti Alcatel přezkoumalo a oznámilo výsledek hospodaření za druhé čtvrtletí roku 2003. Tržby v druhém čtvrtletí vzrostly v porovnání s předchozím čtvrtletím o 6 % na celkových 3,149 miliardy EUR. Při stálém devizovém kurzu by tržby stouply o 9 %. Ve srovnání s minulým rokem klesl obrat o 26 % (19 % při stálém kurzu). Provozní zisk dosáhl 21 milionu EUR, zatímco čistá ztráta byla vyčíslena na 675 milionů EUR, což představuje 0,56 EUR na jednu akcii (0,64 USD za ADS).

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít