SVĚTOVÁ EKONOMIKA

22. září 2003, 00:00 - admin
22. září 2003, 00:00

popřel, že by společnost nebo její klíčoví akcionáři jednali se zahraničními investory o prodeji podílu ve firmě. Reagoval tak na spekulace tisku, že se americké ropné giganty ExxonMobil a ChevronTexaco chystají předložit předběžné nabídky na koupi 25procentního podílu v ruské společnosti YukosSibněfť.

Ruský ropný gigant Yukos popřel, že by společnost nebo její klíčoví akcionáři jednali se zahraničními investory o prodeji podílu ve firmě. Reagoval tak na spekulace tisku, že se americké ropné giganty ExxonMobil a ChevronTexaco chystají předložit předběžné nabídky na koupi 25procentního podílu v ruské společnosti YukosSibněfť.

Šéf newyorské burzy Richard Grasso pod sílícím tlakem investorů odstoupil ze svých funkcí předsedy správní rady a generálního ředitele. Vedení NYSE již nebylo schopno odolat nevoli veřejnosti nad přemrštěným platem šéfa této samosprávné veřejné organizace. Skandál vyvolala zpráva, podle níž Grasso od NYSE získal na odměnách celkem 140 milionů dolarů (asi 4,2 miliardy Kč).

Největší americká zbrojovka Lockheed Martin koupí za přibližně 1,8 miliardy dolarů americkou firmu Titan, která se zabývá vývojem počítačových systémů, sítí a špionážních zařízení. Lockheed po ní převezme také dluhy za 580 milionů dolarů.

Německý výrobce čipů Infineon Technologies AG chce v Číně do roku 2007 investovat 1,2 miliardy dolarů. Oznámila to společnost s tím, že očekává rapidní růst na tamějším expandujícím trhu mikročipů.

Japonský přední výrobce malých automobilů Suzuki Motor plánuje postavit v Číně továrnu na výrobu motorů. Půjde o společný podnik s místní společností Changhe Aircraft Industry (Group). Obě společnosti vyrábějí komerční vozidla ve společném podniku na jihovýchodě Číny od roku 1995.

Americká divize německé energetické společnosti RWE opustí obchodování s energiemi v Severní Americe a zaměří se na evropský trh. Firma totiž dospěla k závěru, že má v Evropě lepší konkurenční výhody a také příznivou skladbu aktiv.

Společnost Lucent Technologies oznámila víceletou dohodu s A T&T, jejímž cílem je vytvořit progresivní optickou technologii, která bude součástí inteligentní optické sítě nové generace od firmy AT&T.

Zisk největšího hotelového provozovatele na světě InterContinental Hotels Group Plc klesl v první polovině roku o 31 procent ze 133 milionů na 92 milionů liber, tedy 147 milionů dolarů. Jde o zisk před zdaněním. Firma zároveň uvedla, že pozoruje jen malé oživení tržeb.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít