Světová ekonomika

25. srpna 2003, 00:00 - admin
25. srpna 2003, 00:00

PT Dirgantara Indonesia asi propustí až 6000 lidí, což jsou zhruba dvě třetiny všech zaměstnanců. Firma je dosud ve státních rukou a snaží se teď prosadit ozdravný program za 54 miliony dolarů. Bez něj by mohla mít existenční problémy.

Indonéský výrobce letadel PT Dirgantara Indonesia asi propustí až 6000 lidí, což jsou zhruba dvě třetiny všech zaměstnanců. Firma je dosud ve státních rukou a snaží se teď prosadit ozdravný program za 54 miliony dolarů. Bez něj by mohla mít existenční problémy.

Ruský plynárenský monopol Gazprom podepsal dlouhodobý kontrakt o dodávkách plynu z Turkmenistánu. Obě země se na podmínkách kontraktu dohodly už letos na jaře, ale smlouva zatím nebyla podepsána. Zjara byla smlouva součástí širší dohody o spolupráci mezi oběma zeměmi.

Švýcarská technologická skupina Unaxis hospodařila v prvním pololetí s provozním ziskem milion švýcarských franků (723 600 dolarů) ve srovnání se ztrátou 74 milionů ve stejném loňském období. Firma současně potvrdila, že očekává provozní zisk i v celém letošním roce po loňské ztrátě 83 miliony švýcarských franků.

Americká společnost Flextronics International ponechala výhled pro druhé a třetí fiskální čtvrtletí beze změn přes lepší červencové výsledky a relativně silný srpen. Oznámila to firma, která je největším smluvním výrobcem technologických produktů na světě. Provozní ředitel společnosti Michael McNamara prohlásil, že podmínky na většině trhů se zdají být stabilní a zákazníci jsou stále optimističtější.

Francouzská letecká společnost Air France vede rozhovory se svým nizozemským rivalem KLM, nad kterým chtějí Francouzi získat kontrolu. Tvrdí to francouzský list L´Agefi, ale zástupci ani jedné z aerolinek se k informacím zatím konkrétně nevyjádřili.

Největší slovenský bankovní dům Slovenská sporiteľňa (SLSP) vykázal za první pololetí čistý zisk 1,407 miliardy slovenských korun v porovnání s 468 milionu Sk za loňské první pololetí. To představuje meziroční nárůst o 201 procent. Konsolidované neauditované výsledky SLSP podle mezinárodních účetních standardů poskytla mluvčí banky Eva Güttlerová.

Stavební zakázky u německých středních a velkých společností se v červnu meziročně snížily o 12 procent. Oznámil to spolkový statistický úřad a dodal, že za celé první pololetí tak zakázky klesly dokonce o 13,3 procenta.

Finská společnost Nokia ve druhém čtvrtletí posílila svoji pozici na světovém trhu s mobilními telefony. Celkový růst v tomto odvětví však zpomalil a zásoby se zvýšily.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít