Světová ekonomika

25. srpna 2003, 00:00 - admin
25. srpna 2003, 00:00

PT Dirgantara Indonesia asi propustí až 6000 lidí, což jsou zhruba dvě třetiny všech zaměstnanců. Firma je dosud ve státních rukou a snaží se teď prosadit ozdravný program za 54 miliony dolarů. Bez něj by mohla mít existenční problémy.

Indonéský výrobce letadel PT Dirgantara Indonesia asi propustí až 6000 lidí, což jsou zhruba dvě třetiny všech zaměstnanců. Firma je dosud ve státních rukou a snaží se teď prosadit ozdravný program za 54 miliony dolarů. Bez něj by mohla mít existenční problémy.

Ruský plynárenský monopol Gazprom podepsal dlouhodobý kontrakt o dodávkách plynu z Turkmenistánu. Obě země se na podmínkách kontraktu dohodly už letos na jaře, ale smlouva zatím nebyla podepsána. Zjara byla smlouva součástí širší dohody o spolupráci mezi oběma zeměmi.

Švýcarská technologická skupina Unaxis hospodařila v prvním pololetí s provozním ziskem milion švýcarských franků (723 600 dolarů) ve srovnání se ztrátou 74 milionů ve stejném loňském období. Firma současně potvrdila, že očekává provozní zisk i v celém letošním roce po loňské ztrátě 83 miliony švýcarských franků.

Americká společnost Flextronics International ponechala výhled pro druhé a třetí fiskální čtvrtletí beze změn přes lepší červencové výsledky a relativně silný srpen. Oznámila to firma, která je největším smluvním výrobcem technologických produktů na světě. Provozní ředitel společnosti Michael McNamara prohlásil, že podmínky na většině trhů se zdají být stabilní a zákazníci jsou stále optimističtější.

Francouzská letecká společnost Air France vede rozhovory se svým nizozemským rivalem KLM, nad kterým chtějí Francouzi získat kontrolu. Tvrdí to francouzský list L´Agefi, ale zástupci ani jedné z aerolinek se k informacím zatím konkrétně nevyjádřili.

Největší slovenský bankovní dům Slovenská sporiteľňa (SLSP) vykázal za první pololetí čistý zisk 1,407 miliardy slovenských korun v porovnání s 468 milionu Sk za loňské první pololetí. To představuje meziroční nárůst o 201 procent. Konsolidované neauditované výsledky SLSP podle mezinárodních účetních standardů poskytla mluvčí banky Eva Güttlerová.

Stavební zakázky u německých středních a velkých společností se v červnu meziročně snížily o 12 procent. Oznámil to spolkový statistický úřad a dodal, že za celé první pololetí tak zakázky klesly dokonce o 13,3 procenta.

Finská společnost Nokia ve druhém čtvrtletí posílila svoji pozici na světovém trhu s mobilními telefony. Celkový růst v tomto odvětví však zpomalil a zásoby se zvýšily.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít