Svazácká výpomoc

07. ledna 2011, 13:53 - Vadim Fojtík
07. ledna 2011, 13:53

Sazka

Do boje o předluženou Sazku vstoupili další dva zájemci. Holding Synot, který částečně podniká ve stejné branži jako česká loterijní jednička, a firma E – Invest podnikatele Martina Ulčáka. Dva nové uchazeče představil šéf Sazky Aleš Hušák koncem minulého týdne akcionářům loterijní firmy.

Modré košile Za zmínku stojí především zájem Ulčáka. Ten se s Hušákem dobře zná ještě z působení v předlistopadovém Socialistickém svazu mládeže (SSM). Ulčákovy společnosti Atlanta Safe a Cassis navíc před několika lety „pomáhaly“ Sazce s obchodováním s akciemi. Transakcí, na které měla loterijní firma podle tehdejší Komise pro cenné papíry prodělat několik desítek milionů, se dokonce zabývala police. Všechna obvinění byla ale později zrušena. Právě svého přítele Ulčáka před několika týdny Hušák povolal k tomu, aby mu pomohl situaci v předlužené Sazce vyřešit. Vlivný lobbista má na starosti především jednání s bankami a věřiteli. Teď se Ulčák pasoval do nové pozice, zájemce o finanční vstup do Sazky. „Jako jediný ze zájemců ale nepočítám s tím, že by současní akcionáři přišli o své podíly,“ prohlásil Ulčák bez dalších podrobností.
Jisté je, že Ulčák by nevyměnil současné vedení Sazky. Na rozdíl od dalších dvou zájemců, realitního magnáta Radovana Vítka a Penty. Jak Vítek, tak i zástupci Penty dříve avizovali, že chtějí v Sazce ovládnout významný akciový podíl, rozjet restrukturalizaci společnosti a vyměnit vedení. I proto se podle informací týdeníku EURO šéf Sazky Hušák snaží akcionáře společnosti přesvědčit, aby dali přednost variantě „Ulčák“.

**Váhaví sportovci**

Vítek, který absolvoval vánoční večírek své společnosti CPI Group v tričku s nápisem „I Love Sazka“, bude tento týden jednat o případné spolupráci v Sazce se společností Penta. „Vítek rokuje i s dalšími finančně silnými skupinami. Má totiž eminentní zájem především o nemovitosti vlastněné Sazkou a pro loterijní byznys chce sehnat finančně silného parťáka,“ uvedl zdroj blízký jednání. Ostatně minulý týden Vítek v boji o Sazku výrazně posílil, dohodl se totiž s J&T Bankou na koupi její půlmiliardové pohledávky za společností Bestsport, za kterou Sazka ručí. Poté, co Vítek již dříve odkoupil dluhy za loterijní firmou od Raiffeisenbank a Komerční banky, kontroluje pohledávky ve výši 1,4 miliardy korun. Většina z nich je po lhůtě splatnosti. Současně vyjednává o koupi dalších dluhů a upozorňuje, že pokud Sazka své pohledávky nesplatí, pošle ji do insolvence. Akcionáři Sazky – sportovní svazy – zatím váhají a nechtějí vyjednávání o dalším osudu loterijní firmy komentovat. Nejprve prý musejí pečlivě prostudovat předložené nabídky. Klíčový bude patrně výkonný výbor Českého svazu tělesné výchovy, který zasedne již v polovině tohoto týdne. ČSTV je s podílem 67,98 procenta největším akcionářem Sazky. Její mluvčí Zdeněk Zikmund v oficiální zprávě pouze konstatoval, že akcionáři podpořili vedení firmy v jeho jednání s finančními partnery. „Zabývali se jednotlivými nabídkami a konstatovali, že další kroky musejí probíhat v souladu se závazky vyplývajícími z dluhopisové dokumentace, zájmy českého sportu a závazky vůči dalším partnerům,“ uvedl Zikmund.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Odstupné při odchodu z práce? 9 věcí, na které se každý ptá
Senátní výbor podpořil větší práva vlastníků bytů vůči neplatičům
Jak dlouho pracují Evropané na stát?
Auta
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá,…
Galerie na středu: Nejlevnější rychlá kombi s výkonem od 200 koní na českém trhu
Honda Civic dostane naftový motor 1.6 i-DTEC. Koupíte ho ale až na jaře 2018
Řidičské průkazy: Skupiny, podskupiny, druhy vozidel a minimální věk pro udělení
BMW zveřejnilo první fotku nové Z4. Oficiálně se představí zítra
Technologie
GeForce na bázi Volty letos nebudou. Masová výroba na 12nm procesu začne koncem roku
Elektromobilů a hybridů u nás přibývá. Je jich přes jedno procento
Synology uvádí základní čtyřdiskový NAS. Je rychlejší a úspornější
Samsung za týden uvede Gear Fit 2 Pro, svůj nejlepší sportovní náramek
Tři virtuálové si chtěli nadále účtovat roamingové poplatky v EU
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít