Superman po česku

02. listopadu 2011, 04:08 - Iva Lecká
02. listopadu 2011, 04:08

Každý zaměstnavatel by jistě ocenil, kdyby jeho zaměstnanci pracovali za tři. Najdou se ale i supermani, kteří umí vykonávat profesi za šest lidí. I když to vypadá jako scéna z amerického filmu Náhradníci, kdy originál odpočíval a náhradník za něj dělal několik věcí najednou, tohle není film, ale česká realita.

Foto: Profimedia.cz

Jak totiž zjistil personální audit ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, pracuje zde lékař, jehož všechny smlouvy na zdravotnickou činnost dohromady dávají neuvěřitelných 6,2 úvazku.

Ten pán skutečně žije! Je to prostě superlékař. Jednomu pacientovi zajíždí hadicí do krku a chce prozkoumat obsah jeho bolavého žaludku, v tu chvíli mu ale začne pískat pager, a tak utíká o patro výš, kde na něj čeká starší pán, který se dožaduje urologického vyšetření, protože ho už pár let trápí prostata. Mezi tím udělá dvě plomby a zváží šest novorozeňat. Skutečný nadčlověk.

Taková obětavost se jen tak nevidí! Tady někdo miluje svou práci až za hrob, protože při takovém nasazení musí prostě počítat s tím, že si tělo jednou řekne dost. Zvlášť když uvážíme, že kromě práce takový lékař stíhá ještě spoustu konferencí a přednášek. Tenhle člověk ale není první ani poslední, kdo se tak nelidsky obětuje pro blaho nás všech. Vzpomeňme pana doktora Ratha. Ten také zvládá nejméně tři zaměstnání najednou, do toho stihne kritizovat všechny a všechno okolo, jezdí po konferencích, hraje golf, fušuje do řemesla designerům a v soukromí si hýčká dvě ženy.

Když se chce, všechno jde. Dokonce být i na několika místech najednou. Hlavně když vám za to někdo zaplatí. Že něco takového není možné a že se to nedá za jeden lidský život zvládnout? Zcela upřímně, když může politik sedět v 10 dozorčích radách najednou, vést pět firem a ještě chodit do Sněmovny, proč by nemohl existovat superlékař, který pracuje „jen“ 100 hodin denně?

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít