Superman po česku

02. listopadu 2011, 04:08 - Iva Lecká
02. listopadu 2011, 04:08

Každý zaměstnavatel by jistě ocenil, kdyby jeho zaměstnanci pracovali za tři. Najdou se ale i supermani, kteří umí vykonávat profesi za šest lidí. I když to vypadá jako scéna z amerického filmu Náhradníci, kdy originál odpočíval a náhradník za něj dělal několik věcí najednou, tohle není film, ale česká realita.

Foto: Profimedia.cz

Jak totiž zjistil personální audit ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, pracuje zde lékař, jehož všechny smlouvy na zdravotnickou činnost dohromady dávají neuvěřitelných 6,2 úvazku.

Ten pán skutečně žije! Je to prostě superlékař. Jednomu pacientovi zajíždí hadicí do krku a chce prozkoumat obsah jeho bolavého žaludku, v tu chvíli mu ale začne pískat pager, a tak utíká o patro výš, kde na něj čeká starší pán, který se dožaduje urologického vyšetření, protože ho už pár let trápí prostata. Mezi tím udělá dvě plomby a zváží šest novorozeňat. Skutečný nadčlověk.

Taková obětavost se jen tak nevidí! Tady někdo miluje svou práci až za hrob, protože při takovém nasazení musí prostě počítat s tím, že si tělo jednou řekne dost. Zvlášť když uvážíme, že kromě práce takový lékař stíhá ještě spoustu konferencí a přednášek. Tenhle člověk ale není první ani poslední, kdo se tak nelidsky obětuje pro blaho nás všech. Vzpomeňme pana doktora Ratha. Ten také zvládá nejméně tři zaměstnání najednou, do toho stihne kritizovat všechny a všechno okolo, jezdí po konferencích, hraje golf, fušuje do řemesla designerům a v soukromí si hýčká dvě ženy.

Když se chce, všechno jde. Dokonce být i na několika místech najednou. Hlavně když vám za to někdo zaplatí. Že něco takového není možné a že se to nedá za jeden lidský život zvládnout? Zcela upřímně, když může politik sedět v 10 dozorčích radách najednou, vést pět firem a ještě chodit do Sněmovny, proč by nemohl existovat superlékař, který pracuje „jen“ 100 hodin denně?

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Intel zlevnil všechny Xeony Phi. Nejvýkonnější modely víc než o polovinu
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít