Šumák Paroubek, kapříci a exodus

31. května 2012, 14:09 - Petr Kolář
31. května 2012, 14:09

politický diář

Jiří Paroubek prý své spolupracovníky peskuje za to, že jeho novou stranu Národní socialisté – LEV 21 nikdo příliš nezná. Strana tedy oznámila spuštění „reklamní kampaně v médiích, na billboardech a na internetu“ v řádech milionů korun. Na celé věci jsou pozoruhodné dva motivy. Za prvé, kde Paroubek ony miliony na kampaň vezme? Že by rozkmotření s pražskými šedými eminencemi Tomášem Hrdličkou a „kolibříkem“ Romanem Janouškem nebylo až tak fatální, jak se dnes „lvi“ snaží tvrdit? Anebo opět pomůže kmotr jeho dcery a jeden ze dvojice oficiálně přiznaných sponzorů, ústecký Petr Benda? Za druhé je pozoruhodné, že si Paroubek nezájem o vlastní osobu vysvětluje tím, že lidé neznají jeho nový politický subjekt. Znají. Podle průzkumů volebních preferencí jsou ale lidem Paroubek, jeho strana i jeho „zásadní“ myšlenky úplně šumák. Z avizované kampaně tak mají zřejmě největší radost socialisté. Jak jeden z nich poznamenal, prý jim aspoň vzrostou preference, když budou lidé ujišťováni, že už Paroubek v ČSSD není.

Všimli jste si v uplynulých čtyřech letech reklamy, která by se vám snažila vnutit, že máte jíst sladkovodní ryby? Že nikoliv? To je tedy pozoruhodné! Ministerstvo zemědělství totiž od roku 2008 do dneška zaplatilo za takovou reklamní kampaň firmě Dorland 150 milionů korun. A ačkoli propagaci kaprů a spol. téměř nikdo neviděl, je ministerstvo natolik spokojené, že podle Hospodářských novin hodlá kampaň prodloužit až do roku 2015 a zaplatit za ni z evropských fondů dalších 62 milionů. O tom, kam peníze poputují, rozhodne „férové“ výběrové řízení. Leccos ovšem napovídá už fakt, že se do soutěže kromě jiných přihlásila i firma Dorland. Tedy společnost, o jejíž aktivity ve státním podniku Lesy ČR se zajímala policie, která pomáhala ODS s kampaní před volbami a udržuje s představiteli nejsilnější vládní strany úzké vazby.

Třináct z dvaceti tuzemských miliardářů přesunulo svá sídla do zahraničí, informovaly uplynulou středu Lidové noviny. Podle listu jsou mezi nimi Petr Kellner a jeho Česká pojišťovna, Zdeněk Bakala s těžební firmou OKD, Karel Komárek s Moravskými naftovými doly nebo Ivo Lukačovič s portálem Seznam. Minulý měsíc k nim přibyl i významný developer Dušan Kunovský, který bude nadále Central Group vlastnit prostřednictvím kyperské firmy. Politikům přesuny firem do daňových rájů vadí. Může se ale podnikatelům při pohledu na tuzemskou politickou scénu a zdejší „pravidla“ někdo divit?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
Nejvýkonnější herní konzoli si už můžete předobjednat. Xbox One X stojí 13 500 Kč
Osmijádrové Intely na příští rok by stále mohly být 14nm, založené na Coffee Lake
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na první ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít