Šumák Paroubek, kapříci a exodus

31. května 2012, 14:09 - Petr Kolář
31. května 2012, 14:09

politický diář

Jiří Paroubek prý své spolupracovníky peskuje za to, že jeho novou stranu Národní socialisté – LEV 21 nikdo příliš nezná. Strana tedy oznámila spuštění „reklamní kampaně v médiích, na billboardech a na internetu“ v řádech milionů korun. Na celé věci jsou pozoruhodné dva motivy. Za prvé, kde Paroubek ony miliony na kampaň vezme? Že by rozkmotření s pražskými šedými eminencemi Tomášem Hrdličkou a „kolibříkem“ Romanem Janouškem nebylo až tak fatální, jak se dnes „lvi“ snaží tvrdit? Anebo opět pomůže kmotr jeho dcery a jeden ze dvojice oficiálně přiznaných sponzorů, ústecký Petr Benda? Za druhé je pozoruhodné, že si Paroubek nezájem o vlastní osobu vysvětluje tím, že lidé neznají jeho nový politický subjekt. Znají. Podle průzkumů volebních preferencí jsou ale lidem Paroubek, jeho strana i jeho „zásadní“ myšlenky úplně šumák. Z avizované kampaně tak mají zřejmě největší radost socialisté. Jak jeden z nich poznamenal, prý jim aspoň vzrostou preference, když budou lidé ujišťováni, že už Paroubek v ČSSD není.

Všimli jste si v uplynulých čtyřech letech reklamy, která by se vám snažila vnutit, že máte jíst sladkovodní ryby? Že nikoliv? To je tedy pozoruhodné! Ministerstvo zemědělství totiž od roku 2008 do dneška zaplatilo za takovou reklamní kampaň firmě Dorland 150 milionů korun. A ačkoli propagaci kaprů a spol. téměř nikdo neviděl, je ministerstvo natolik spokojené, že podle Hospodářských novin hodlá kampaň prodloužit až do roku 2015 a zaplatit za ni z evropských fondů dalších 62 milionů. O tom, kam peníze poputují, rozhodne „férové“ výběrové řízení. Leccos ovšem napovídá už fakt, že se do soutěže kromě jiných přihlásila i firma Dorland. Tedy společnost, o jejíž aktivity ve státním podniku Lesy ČR se zajímala policie, která pomáhala ODS s kampaní před volbami a udržuje s představiteli nejsilnější vládní strany úzké vazby.

Třináct z dvaceti tuzemských miliardářů přesunulo svá sídla do zahraničí, informovaly uplynulou středu Lidové noviny. Podle listu jsou mezi nimi Petr Kellner a jeho Česká pojišťovna, Zdeněk Bakala s těžební firmou OKD, Karel Komárek s Moravskými naftovými doly nebo Ivo Lukačovič s portálem Seznam. Minulý měsíc k nim přibyl i významný developer Dušan Kunovský, který bude nadále Central Group vlastnit prostřednictvím kyperské firmy. Politikům přesuny firem do daňových rájů vadí. Může se ale podnikatelům při pohledu na tuzemskou politickou scénu a zdejší „pravidla“ někdo divit?

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Microsoft bude vyplácet solidní odměny za nalezené díry nejen ve Windows
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít