Stůl W.O.T. kancelářský skvost

02. září 2010, 14:02 - Dagmar Koudelková
02. září 2010, 14:02

Dávno pryč je doba, kdy kancelářím vévodily nevzhledné pracovní stoly z dřevotřísky a lamina. Jejich místo obsadily moderní sofistikované systémy odpovídající designérským řešením i použitými materiály trendům 21. století.

Autor: Techo

Na vybavení kancelářských prostor a pracoven dnes klademe mnohem vyšší nároky, než tomu bylo dříve. Zajímá nás ergonomie, funkčnost, vnitřní členění, doplňky. Stále více si všímáme nejen tvarového řešení, ale třeba i toho, zda je možné uvnitř stolu ukrýt esteticky nevzhledné kabely nebo jestli je stůl výškově nastavitelný. Nabídka kancelářského nábytku je široká a zahrnuje jak levné, tak luxusní výrobky vyšší cenové kategorie. Vybírat lze z několika stylově odlišných skupin od variabilních technicistních systémů po exkluzivní dýhovaný nábytek připomínající bytové zařízení.

Vybavení kanceláří a pracoven už dnes nemusíte nakupovat výhradně v prodejnách IKEA, jako tomu bylo na počátku devadesátých let. Dokonce se můžete rozhodovat mezi importovanými a tuzemskými produkty.

Na kancelářský nábytek se specializuje také česká firma TECHO, která dlouhodobě spolupracuje s týmem architektů Petra Koláře a Aleše Lapky z ateliéru ADR. Jejich dílem jsou tvarově jednoduché, nadčasové, univerzální kancelářské systémy vhodné především pro velké otevřené kanceláře. Za stoly Focus získala společnost v roce 2003 jako první český výrobce dokonce prestižní cenu Red Dot Design Award. Červený puntík, který uděluje Design Zentrum Norderhein Westfalen v Essenu, si odnesla letos také za univerzální stolový systém W.O.T. Odbornou porotu přesvědčil unikátní technologií a konstrukcí stolní desky.

W.O.T. je elegantní stůl jednoduchého tvaru s lehkou sendvičovou deskou. Tu tvoří dvě vrstvy spojené nosníky a aluminiové jádro. Takto konstruovaná deska je samonosná a nepotřebuje rám. Další předností rozměrově variabilního systému W.O.T. je jeho výroba z částečně recyklovaných materiálů. Stůl, na jehož technickém řešení spolupracovalo studio ADR s holandským designérem Hansem Verboomem, je vyráběn s pracovní deskou potaženou buď fólií, nebo dýhou. Podnoží je k mání v odstínech bílá a stříbrná nebo z leštěného hliníku.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít