Stůl W.O.T. kancelářský skvost

02. září 2010, 14:02 - Dagmar Koudelková
02. září 2010, 14:02

Dávno pryč je doba, kdy kancelářím vévodily nevzhledné pracovní stoly z dřevotřísky a lamina. Jejich místo obsadily moderní sofistikované systémy odpovídající designérským řešením i použitými materiály trendům 21. století.

Autor: Techo

Na vybavení kancelářských prostor a pracoven dnes klademe mnohem vyšší nároky, než tomu bylo dříve. Zajímá nás ergonomie, funkčnost, vnitřní členění, doplňky. Stále více si všímáme nejen tvarového řešení, ale třeba i toho, zda je možné uvnitř stolu ukrýt esteticky nevzhledné kabely nebo jestli je stůl výškově nastavitelný. Nabídka kancelářského nábytku je široká a zahrnuje jak levné, tak luxusní výrobky vyšší cenové kategorie. Vybírat lze z několika stylově odlišných skupin od variabilních technicistních systémů po exkluzivní dýhovaný nábytek připomínající bytové zařízení.

Vybavení kanceláří a pracoven už dnes nemusíte nakupovat výhradně v prodejnách IKEA, jako tomu bylo na počátku devadesátých let. Dokonce se můžete rozhodovat mezi importovanými a tuzemskými produkty.

Na kancelářský nábytek se specializuje také česká firma TECHO, která dlouhodobě spolupracuje s týmem architektů Petra Koláře a Aleše Lapky z ateliéru ADR. Jejich dílem jsou tvarově jednoduché, nadčasové, univerzální kancelářské systémy vhodné především pro velké otevřené kanceláře. Za stoly Focus získala společnost v roce 2003 jako první český výrobce dokonce prestižní cenu Red Dot Design Award. Červený puntík, který uděluje Design Zentrum Norderhein Westfalen v Essenu, si odnesla letos také za univerzální stolový systém W.O.T. Odbornou porotu přesvědčil unikátní technologií a konstrukcí stolní desky.

W.O.T. je elegantní stůl jednoduchého tvaru s lehkou sendvičovou deskou. Tu tvoří dvě vrstvy spojené nosníky a aluminiové jádro. Takto konstruovaná deska je samonosná a nepotřebuje rám. Další předností rozměrově variabilního systému W.O.T. je jeho výroba z částečně recyklovaných materiálů. Stůl, na jehož technickém řešení spolupracovalo studio ADR s holandským designérem Hansem Verboomem, je vyráběn s pracovní deskou potaženou buď fólií, nebo dýhou. Podnoží je k mání v odstínech bílá a stříbrná nebo z leštěného hliníku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít