Student Agency slaví

11. října 2010, 18:18 - kmb, Student Agency
11. října 2010, 18:18

Důvodem je fakt, že za první sezonu fungování portálu dovolena.cz prodala Student Agency zájezdy téměř 30 tisícům klientů. Navíc jako novinku začala nabízet parkování na letišti Praha – Ruzyně a dalších pěti letištích v okolních zemích zdarma.

Autor: Siebert Martin

Společnost Student Agency uzavřela smlouvu se společností GO Parking, s.r.o., provozovatelem stejnojmenného parkingu u letiště Praha Ruzyně. Díky smlouvě tak umožní klientům, kteří si zakoupí zájezd přes portál dovolena.cz nebo některou z poboček Student Agency, parkovat u letiště Ruzyně zcela zdarma. Parkoviště je s terminálovou zónou spojeno kyvadlovým minibusem, který zákazníky zdarma přepraví mezi odletovým či příletovým terminálem a parkingem. Zákazník tak nemusí chodit pěšky mezi jednotlivými terminály, ale nechá se pohodlně a zdarma i se svými zavazadly zavést na požadované místo. Samozřejmostí je možnost platby platební kartou.

Pro klienty odlétající z pražského letiště na dovolenkové pobyty to bude znamenat úsporu několik stovek až tisíců Kč a vyšší pohodlí při cestě na dovolenou. Po otevření části pražského okruhu je to pro klienty dovolena.cz další zpříjemnění příjezdu na letiště Praha – Ruzyně. Nabídka přitom platí již od dnešního dne. Klienti, kteří si zakoupí u Student Agency pouze letenku, mají pak možnost na Go Parkingu parkovat za zvýhodněnou sazbu – například na 8 dní za 800 Kč“, říká Eva Sedlmajerová, manažerka produktu dovolena.cz. Jako exkluzivní bonus nabízí Student Agency parkování zdarma k zájezdům s odletem také z Mnichova, Vídně, Drážďan, Norimberku či z Frankfurtu.

Student Agency se vyšvihla se svým portálem dovolena.cz mezi přední organizátory dovolenkového cestování v České republice. Za letošní první sezonu fungování portálu oslovila téměř 30 tisíc klientů, kteří si zakoupili zájezd přes Student Agency a stránku dovolena.cz. Společnost zatím vykázala obrat cca 400 milionů Kč z prodeje zájezdů. Kolem 75% z nich se jich prodalo právě přes portál dovolena.cz. Ten spustila Student Agency v květnu 2010 prodej zájezdů skrze něj zahájila od poloviny června 2010. Typologie klientů, kteří byli osloveni nabídkou portálu dovolena.cz, je taková, že se jedná nejčastěji o zákazníky ve věku 20-45 let, kteří jsou zvyklí nakupovat na internetu. Na portál se obrátili proto, že má největší nabídku zájezdů na jednom místě a nechtějí obcházet několik cestovních kanceláří. Jednoznačně si pak vybírali pobytové zájezdy, a ze zemí to bylo zejména Řecko. Ač této destinaci mnozí letos nevěřili, na dovolena.cz zvítězila jako nejvíce poptávaná destinace.

Klienti volili především nabídku leteckých zájezdu do 3* a 4* hotelu se stravováním formou all inclusive s tím, že typická průměrná cena pobytového zájezdu v letní sezóně (červenec) činila přibližně 12 tisíc Kč.

Na následujících 6 měsíců nabízí dovolena.cz více jak 100 milionů různých zájezdů – zaměřených zejména na exotické destinace. Naší prioritou pro další období je ale oslovit ještě více klienty ve věku 45 a více let a směřovat je na nákup zájezdů do našich poboček. Zde vidíme velký potenciál i v mimopražských regionech, kterým se takto výrazně zvyšuje dostupnost zajímavějších a cenově výhodnějších zájezdů. Se zaměřením na exotické dovolené startuje od pondělí 11. října také marketingová kampaň.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít