Štiky českého byznysu v Pardubickém kraji

03. dubna 2006, 00:00 - LUKÁŠ BEZDÍČEK
03. dubna 2006, 00:00

ŽEBŘÍČEK NEJDYNAMIČTĚJŠÍCH FIREM Vítězem žebříčku Štiky českého byznysu 2005 v Pardubickém kraji se stala firma Sampet-TPL Trading CZ. Výsledky žebříčku vyhlašuje týdeník Profit ve spolupráci se společností Coface Czech Credit Management Services.

ŽEBŘÍČEK NEJDYNAMIČTĚJŠÍCH FIREM Vítězem žebříčku Štiky českého byznysu 2005 v Pardubickém kraji se stala firma Sampet-TPL Trading CZ. Výsledky žebříčku vyhlašuje týdeník Profit ve spolupráci se společností Coface Czech Credit Management Services.

Obchod, zpracovatelský průmysl a stavebnictví - to jsou předměty činností tří nejdynamičtějších firem Pardubického kraje podle žebříčku Štiky českého byznysu. Na prvním místě se přitom umístila československá firma Sampet-TPL Trading CZ z Kostelce nad Orlicí, která se zabývá obchodem s náhradními díly na nákladní vozidla. Do čela jí vynesl maximální možný zisk bodů za návratnost aktiv i vlastního kapitálu, a to i přes mírný pokles likvidity a nižší tempo nárůstu obratu v roce 2004. Zatímco v minulém ročníku žebříčku Sampet-TPL Trading nefiguroval, nynější bodový zisk (707,4 bodu na tisícibodové škále Indexu 1000 Coface) jej katapultoval na 12. místo v rámci celé České republiky.

Vynikající výsledky si udržela společnost Příhoda z Hlinska, výrobce textilních rozvodů vzduchu, která po vítězství v krajském žebříčku v minulém ročníku nyní obsadila druhé místo. „Společnost Příhoda opět získala plný počet bodů za hodnoty návratnosti vlastního kapitálu a návratnosti aktiv, celková hodnota Indexu 1000 Coface jí však mírně klesla v důsledku poklesu likvidity,“ uvedl analytik Coface Czech Petr Barák. I tak však této firmě náleží v celorepublikovém srovnání 25. místo.

O úspěch AZ Stavební Heřmanův Městec se zasloužil zejména výrazný nárůst obratu a stále velmi vysoké, byť proti předchozímu ročníku snížené, hodnoty návratnosti vlastního kapitálu a aktiv. Firmě se také poněkud zlepšila likvidita. Díky kombinaci těchto faktorů si AZ Stavební prudce polepšila i v rámci celorepublikového žebříčku: z 1426. místa v minulém ročníku vyskočila na 37. nyní a mezi stavebními firmami obsadila dokonce čtvrté místo.

Celkem se v žebříčku Štiky českého byznysu 2005 umístilo šest firem z Pardubického kraje (z 423, které se do něj v tomto regionu kvalifikovaly), což Pardubicko řadí mezi nejúspěšnější kraje Česka po Praze, Jihomoravském, Jihočeském, Zlínském a Královéhradeckém kraji.

SAMPET-TPL TRADING CZ, S. R. O.

Společnost Sampet-TPL Trading CZ působí pod dnešním názvem od roku 2003, kdy do tehdejší společnosti TPL Trading CZ kapitálově vstoupila slovenská firma Sampet s podobným předmětem činnosti.

Podnik TPL Trading vznikl se sídlem v Kostelci nad Orlicí v roce 1995 jako velkoobchodní firma zabývající se exportem a importem náhradních dílů na nákladní vozidla. Stala se výhradním zástupcem řady předních světových dodavatelů náhradních dílů. Sortiment zboží, které dodává, tvoří například brzdové obložení na tuzemské i zahraniční vozy, spojkové obložení a lamely, tlumiče, filtry, výfuky, osvětlovací technika aj. Bratislavská společnost Sampet vznikla již o dva roky dříve a zaměřuje se na malo- i velkoobchodní prodej náhradních dílů na tahače, návěsy a přívěsy značek, jako jsou Volvo, Scania, Iveco, Mercedes, Man, DAF či Renault. Náhradní díly na tyto vozy nabízí i Sampet-TPL Trading CZ, od konce roku 2004 i v nově otevřené vlastní maloobchodní prodejně.

PŘÍHODA, S. R. O. Společnost Příhoda z Hlinska byla založena v roce 1994 a po více než deseti letech existence se zařadila mezi největší světové výrobce textilních rozvodů vzduchu. Produkce těchto výrobků se opírá o patentovanou laserovou mikroperforační technologii, která zaručuje vysokou hygienu klimatizačních systémů a díky kombinaci různé velikosti a rozmístění usměrňovaných otvorů se vyznačuje i vysokou flexibilitou rozvodů. Textilní rozvody lze používat v naprosté většině místností. Typické je jejich nasazení například v potravinářském průmyslu, kde jsou kladeny vysoké požadavky na čistotu vzduchu, ve velkoprostorových skladech vyžadujících rovnoměrné rozložení teplot, v prostředí, kde jsou žádoucí vysoké průtoky čerstvého vzduchu (například v chemickém průmyslu), v supermarketech, sportovních halách, ale i menších místnostech, jako jsou kanceláře nebo kuchyně. Za celou dobu své existence vykazuje firma Příhoda nárůst obratu, mezi její referenční zakázky patří například i dočasné instalace v době olympijských her v Aténách nebo pro polní nemocnici NATO. AZ STAVEBNÍ HEŘMANŮV MĚSTEC, S. R. O.

Stavební firma AZ Stavební Heřmanův Městec má za sebou čtyřletou historii - vznikla v březnu 2002. Zaměřuje se na generální dodávky občanských a inženýrských staveb, rekonstrukci objektů, rekonstrukci a výstavbu kanalizačních sítí a dopravní infrastruktury i na projektovou a inženýrskou činnost, vlastní také prodejnu stavebnin.

Mezi novější zakázky firmy patří například výstavba 39 chráněných bytů v Choltici a 16 chráněných bytů v Proseči, speciální silážní žlab ve Slavíkově, výstavba vodovodu a kanalizace v Třemošnici, rekonstrukce nemocnice v Chrudimi a mnohé další. AZ Stavební Heřmanův Městec je nositelem certifikátu ISO 9001:2001.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým…
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Technologie
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít