Stavebnicové pojistky letos na vzestupu

18. září 2009, 14:00 - Tomáš Johánek
18. září 2009, 14:00

České pojišťovny ani přes probíhající ekonomickou krizi rozhodně nezaznamenávají menší zájem podnikatelů o pojištění. Jak vyplývá z ankety Profitu, podnikatelé mají zájem zejména o stavebnicové pojišťovací produkty.

1/ O jaký typ pojištění mají podnikatelé největší zájem, registrujete v letošním roce nějakou změnu v trendech? 2/ Co nového nabízíte podnikatelům v oblasti pojištění, jaké novinky chystáte do blízké budoucnosti?

Eva Svobodová vedoucí marketingu a PR, Uniqa pojišťovna

1/ Velcí podnikatelé uzavírají většinou takzvané all-riskové pojištění, které je chrání před všemi významnými riziky najednou. Přitom zpravidla využijí zprostředkovatelských služeb pojistných makléřů. Menší firmy se pojišťují přímo. Střední a menší podnikatelé dávají přednost pojištění na „vyjmenovaná nebezpečí“. Zvýšený zájem registrujeme u pojištění přerušení provozu, kde jsme zavedli nedávno nový produkt určený i pro menší podnikatele a živnostníky. Zbrusu nová je i poptávka po pojištění spojeném s financováním slunečních elektráren. V souvislosti s ekonomickou recesí samozřejmě cítíme na trhu větší tlak na pojistné sazby.

2/ Jednání o pojištění je nyní více individuální a naší snahou je ještě více zohlednit zájmy a potřeby každého subjektu. Další vývoj bude záviset zejména na ekonomickém vývoji. Domníváme se, že i přes některé první ojedinělé makroekonomické známky oživení potrvá ještě minimálně rok až dva, než dojde k zotavení, a podnikatelé budou i nadále velmi opatrní v investicích a projektech, které by byly potenciálem i pro pojištění. Například podle poslední analýzy Vysoké školy ekonomické se v současné době cítí hospodářskou situací výrazně omezena či dokonce přímo ohrožena třetina českých firem. Situaci ještě komplikují nejasná politická perspektiva a protichůdná prohlášení ohledně zavedení nezbytných úsporných opatření. Více než dříve se proto soustřeďujeme na komfortní servis pro stávající klienty včetně hledání oboustranně přijatelného řešení v případě vzniku jejich platební neschopnosti.

Zdeněk Kučera

ředitel úseku pojištění majetku a odpovědnosti občanů a podnikatelů, Allianz pojišťovna 1/ Vlajkovou lodí v naší nabídce pro podnikatele je komplexní pojištění podnikatelů Noe Plus. Je určeno středním a menším podnikatelům v oblasti obchodu, výroby i služeb, ale stejně dobře je mohou využít i samosprávy měst a obcí či sdružení vlastníků bytů. 2/ Při stávajících sazbách je Noe Plus rozšířen o další pojistná krytí, jako jsou například pojištění odpovědnosti za věci převzaté a věci zaměstnanců, pojištění odpovědnosti za věci odložené, vnesené a užívané, pojištění přepětí. V jednotlivých variantách tohoto pojištění se například zvýšil limit na připojištění pro cennosti v trezoru či byla do pojištění movitých věcí nově zařazena denní tržba odcizená při loupeži či zvýšen limit na připojištění pro budovy a movité věci. Tomáš Hejda tiskový mluvčí, ČSOB Pojišťovna

1/ Podnikatelé se zajímají hlavně o základní pojištění – živelní pohromy, odcizení, odpovědnost a pojištění vozidel (povinné ručení a havarijní pojištění). V letošním roce pozorujeme pokles zájmu o pojištění vozidel, zvláště pak u tahačů.

2/ V letošním roce jsme nově nabídli možnost pojištění kabotáže. Jedná se o pojištění vnitrostátní přepravy.

Radek Starosta vedoucí odboru pojištění standardních podnikatelů, Kooperativa pojišťovna

1/ Největší zájem je o jednoduché stavebnicové komplexní produkty, které jsou srozumitelné i pro malé a začínající podnikatele. Takové balíčky v rámci jedné smlouvy obsahují pojištění nemovitého i movitého majetku proti živlům, odcizení a vandalismu, dále pojištění skel, přepravy peněz, pojištění technických rizik, pojištění přerušení provozu, přepravy a pojištění obecné odpovědnosti.

2/ Neustále vylepšujeme naše stávající produkty, v našich inovacích reagujeme na požadavky podnikatelů. Novinkou je pojištění pro živnostníky a drobné podnikatele – Start Plus. Jedná se o univerzální produkt, který komplexně pokrývá rizika, která mohou drobné živnostníky potkat. Jde o pojištění nemovitostí, věcí movitých, pojištění elektroniky a strojů, pojištění přerušení provozu, pojištění silniční dopravy a pojištění odpovědnosti za škodu. Výhodou tohoto pojištění je velmi snadné sjednání, přehledné pojistné podmínky, výhodná cena.

Václav Bálek tiskový mluvčí, Česká pojišťovna

1/ Zájem o pojištění podnikatelů roste. Čím dál tím více si uvědomují, že živelní událost, jako byly třeba záplavy nebo nedávné vichřice, mohou zcela zničit jejich činnost. A prozřeli i ti, kteří se z důvodu své vzdálené polohy od vodních toků nebáli záplav. Najednou zjistili, že vichřice nemá žádné mantinely a škody může napáchat přinejmenším stejné jako voda. To odráží i počet sjednaných podnikatelských pojištění, který meziročně vzrostl, nejvíce u pojištění přerušení provozu zhruba o 16 procent.

2/ Podnikatelům nabízíme komplexní servis a předpokládáme, že budoucnost bude patřit moderním stavebnicovým produktům, díky nimž si budou moci podnikatelé dopojistit bez problémů a náročné administrativy i další rizika, která dosud pojištěna neměli. S tím souvisí i bohatá nabídka podnikatelských balíčků. Na novinkách pracujeme, jejich hnacím motorem je klientská poptávka. Letos jsme úspěšně uvedli na trh pojištění ordinací soukromých lékařů, zvětšil se rozsah rizik u pojištění bytových domů a nově bylo zavedeno pojištění kabotáže.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít