Stavebníci se setkají na veletrhu

13. září 2004, 00:00 - PAVEL ŠNAJDR
13. září 2004, 00:00

FOR ARCH Mezinárodní stavební veletrh For Arch má letos před sebou jubilejní, 15. ročník. Uskuteční se od 14. do 18. září v Pražském veletržním areálu Letňany.

**FOR ARCH

Mezinárodní stavební veletrh For Arch má letos před sebou jubilejní, 15. ročník. Uskuteční se od 14. do 18. září v Pražském veletržním areálu Letňany.

Veletrh For Arch si v kalendáři významných tuzemských veletrhů získal pevnou pozici. Každým rokem přiláká více než sto tisíc návštěvníků. Představí jim současné možnosti a schopnosti celého oboru, obsáhlou a ucelenou nabídku výrobků, technologií a služeb ve stavebnictví. Významný prostor by měla mít také problematika krajů a komunální sféra celkově. Letošní ročník se mimo jiné zaměří na regeneraci, rekonstrukci a soudobé využití památek. Dalším tématem má být technická infrastruktura obcí, měst a regionů. Akce se také bude snažit poskytnout první ucelenější obrázek stavu českého stavebnictví po květnovém vstupu do Evropské unie. Speciální pozornosti se dostane také technické infrastruktuře domů a bytů a úsporám energií. Veletrhu se zúčastní 921 firem z 11 zemí, velký prostor tedy dostanou i malé a střední firmy. Zahraničními účastníky na letošního veletrhu budou především vystavovatelé z Německa, Slovenska, Rakouska, Polska a Francie. Nejlepší exponáty se utkají o cenu Grand Prix For Arch. Součástí programu bude mimo jiné vyhlášení vítězů soutěže Stavba roku. Do té se letos přihlásilo 48 staveb z celé republiky. V rámci přehlídky se návštěvníci budou moci seznámit s 15 nominovanými objekty, pěti z nich porota udělí ocenění. K dalším doprovodným akcím patří Soutěž učňů stavebních oborů, kterou realizuje společnost ABF ve spolupráci s partnery a sponzory od roku 1996. Tradiční soutěžní obory zedník, obkladač a truhlář se v roce 2000 rozšířily o kategorii montér suchých staveb. Letošní novinkou na For Arch je vyhlášení výsledků prvního ročníku soutěže Dopravní stavba roku. Samostatnou kapitolou je areál, ve kterém se veletrh odehrává. Po mnoha rozpačitých reakcích z dob začátků, kdy nový veletržní areál v pražských Letňanech podle mnoha názorů neposkytoval potřebný vystavovatelský a návštěvnický komfort, dnes míří vystavovatelé i návštěvníci do moderních, plně funkčních výstavních prostor. Každý rok je podle organizátorů čeká nějaké nové překvapení, připívající k lepšímu servisu a kvalitnějším podmínkám. Nejvýraznějším zlepšením v poslední době bylo loňské otevření mimoúrovňové křižovatky, která vyřešila dopravní problémy při konání velkých veletrhů.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historická akvizice v oblasti GPU na obzoru. Firma vyvíjející grafiky PowerVR je na prodej
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít