Stavebníci se setkají na veletrhu

13. září 2004, 00:00 - PAVEL ŠNAJDR
13. září 2004, 00:00

FOR ARCH Mezinárodní stavební veletrh For Arch má letos před sebou jubilejní, 15. ročník. Uskuteční se od 14. do 18. září v Pražském veletržním areálu Letňany.

**FOR ARCH

Mezinárodní stavební veletrh For Arch má letos před sebou jubilejní, 15. ročník. Uskuteční se od 14. do 18. září v Pražském veletržním areálu Letňany.

Veletrh For Arch si v kalendáři významných tuzemských veletrhů získal pevnou pozici. Každým rokem přiláká více než sto tisíc návštěvníků. Představí jim současné možnosti a schopnosti celého oboru, obsáhlou a ucelenou nabídku výrobků, technologií a služeb ve stavebnictví. Významný prostor by měla mít také problematika krajů a komunální sféra celkově. Letošní ročník se mimo jiné zaměří na regeneraci, rekonstrukci a soudobé využití památek. Dalším tématem má být technická infrastruktura obcí, měst a regionů. Akce se také bude snažit poskytnout první ucelenější obrázek stavu českého stavebnictví po květnovém vstupu do Evropské unie. Speciální pozornosti se dostane také technické infrastruktuře domů a bytů a úsporám energií. Veletrhu se zúčastní 921 firem z 11 zemí, velký prostor tedy dostanou i malé a střední firmy. Zahraničními účastníky na letošního veletrhu budou především vystavovatelé z Německa, Slovenska, Rakouska, Polska a Francie. Nejlepší exponáty se utkají o cenu Grand Prix For Arch. Součástí programu bude mimo jiné vyhlášení vítězů soutěže Stavba roku. Do té se letos přihlásilo 48 staveb z celé republiky. V rámci přehlídky se návštěvníci budou moci seznámit s 15 nominovanými objekty, pěti z nich porota udělí ocenění. K dalším doprovodným akcím patří Soutěž učňů stavebních oborů, kterou realizuje společnost ABF ve spolupráci s partnery a sponzory od roku 1996. Tradiční soutěžní obory zedník, obkladač a truhlář se v roce 2000 rozšířily o kategorii montér suchých staveb. Letošní novinkou na For Arch je vyhlášení výsledků prvního ročníku soutěže Dopravní stavba roku. Samostatnou kapitolou je areál, ve kterém se veletrh odehrává. Po mnoha rozpačitých reakcích z dob začátků, kdy nový veletržní areál v pražských Letňanech podle mnoha názorů neposkytoval potřebný vystavovatelský a návštěvnický komfort, dnes míří vystavovatelé i návštěvníci do moderních, plně funkčních výstavních prostor. Každý rok je podle organizátorů čeká nějaké nové překvapení, připívající k lepšímu servisu a kvalitnějším podmínkám. Nejvýraznějším zlepšením v poslední době bylo loňské otevření mimoúrovňové křižovatky, která vyřešila dopravní problémy při konání velkých veletrhů.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít