Stahuj.cz odkoupeno

06. září 2007, 22:17 - Ondřej Hergesell
06. září 2007, 22:17

Centrum.cz

Společnost NetCentrum, jež vlastní portál Centrum.cz, koupila od firmy Miton server Stahuj.cz. Ten je největším českým webem umožňujícím vyhledávání a stahování legálního softwaru. Cena transakce nebyla zveřejněna, dle zdrojů týdeníku EURO se pohybuje v desítkách milionů korun.
„Boj o český internetový trh je válkou na více frontách, nelze se spoléhat pouze na několik málo jednotlivých služeb. Smyslem akvizice je rozšíření našeho portfolia a směřování k hranici tří milionů návštěvníků. Očekáváme, že díky obchodu budeme moci našim uživatelům nabídnout další specializované vyhledávání a obchodním partnerům více reklamní plochy,“ řekl týdeníku EURO Pavel Mucha, výkonný ředitel Centrum.cz. „Naší strategií je budování vlastních úspěšných značek, ale akvizice Stahuj.cz byla pro nás fantastickou příležitostí, protože na českém trhu existuje jen málo podobně úspěšných projektů, které by překročily magickou hranici milionů uživatelů bez zázemí velkého internetového hráče,“ vysvětluje Mucha firemní volbu.
Stahuj.cz vznikl dle jednatele Mitonu Ondřeje Rašky jako podkrovní firma v roce 1999, když Raška a jeho tři středoškolští spolužáci usoudili, že obdobná služba v ČR chybí. „Během vysokoškolských studií jsme na Stahuj.cz dávali především software, který nám byl sympatický. S růstem návštěvnosti jsme servis profesionalizovali, portál časem nabízel širokou škálu software. Zřídili jsme vlastní redakci a nakonec dosáhli i na milion návštěvníků,“ vzpomíná Raška. A dodává: „Na výsledky návštěvnosti i pozici jedničky ve své kategorii jsme hrdí, nicméně, aby mohlo Stahuj.cz dále růst, začali jsme hledat silného partnera, jehož jsme našli v Centru. Prodej nám umožní zaměřit se více na další perspektivní projekty Mitonu, jako jsou nákupní rádce Heureka.cz nebo rezervační systém Previo.cz.“
Každý měsíc navštíví Stahuj.cz více než jeden a čtvrt milionu unikátních návštěv, které zhlédnou více než dvacet milionů stránek. „Společně se serverem Digitálně.cz, který provozujeme od loňska, představuje naše skupina technických webů nejsilnější seskupení na českém internetu v tomto segmentu,“ říká Mucha. Celkově by si rodina portálů Centrum.cz měla z 2,2 milionu uživatelů polepšit o více než půl milionu unikátních návštěvníků.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít