Stahuj.cz odkoupeno

06. září 2007, 22:17 - Ondřej Hergesell
06. září 2007, 22:17

Centrum.cz

Společnost NetCentrum, jež vlastní portál Centrum.cz, koupila od firmy Miton server Stahuj.cz. Ten je největším českým webem umožňujícím vyhledávání a stahování legálního softwaru. Cena transakce nebyla zveřejněna, dle zdrojů týdeníku EURO se pohybuje v desítkách milionů korun.
„Boj o český internetový trh je válkou na více frontách, nelze se spoléhat pouze na několik málo jednotlivých služeb. Smyslem akvizice je rozšíření našeho portfolia a směřování k hranici tří milionů návštěvníků. Očekáváme, že díky obchodu budeme moci našim uživatelům nabídnout další specializované vyhledávání a obchodním partnerům více reklamní plochy,“ řekl týdeníku EURO Pavel Mucha, výkonný ředitel Centrum.cz. „Naší strategií je budování vlastních úspěšných značek, ale akvizice Stahuj.cz byla pro nás fantastickou příležitostí, protože na českém trhu existuje jen málo podobně úspěšných projektů, které by překročily magickou hranici milionů uživatelů bez zázemí velkého internetového hráče,“ vysvětluje Mucha firemní volbu.
Stahuj.cz vznikl dle jednatele Mitonu Ondřeje Rašky jako podkrovní firma v roce 1999, když Raška a jeho tři středoškolští spolužáci usoudili, že obdobná služba v ČR chybí. „Během vysokoškolských studií jsme na Stahuj.cz dávali především software, který nám byl sympatický. S růstem návštěvnosti jsme servis profesionalizovali, portál časem nabízel širokou škálu software. Zřídili jsme vlastní redakci a nakonec dosáhli i na milion návštěvníků,“ vzpomíná Raška. A dodává: „Na výsledky návštěvnosti i pozici jedničky ve své kategorii jsme hrdí, nicméně, aby mohlo Stahuj.cz dále růst, začali jsme hledat silného partnera, jehož jsme našli v Centru. Prodej nám umožní zaměřit se více na další perspektivní projekty Mitonu, jako jsou nákupní rádce Heureka.cz nebo rezervační systém Previo.cz.“
Každý měsíc navštíví Stahuj.cz více než jeden a čtvrt milionu unikátních návštěv, které zhlédnou více než dvacet milionů stránek. „Společně se serverem Digitálně.cz, který provozujeme od loňska, představuje naše skupina technických webů nejsilnější seskupení na českém internetu v tomto segmentu,“ říká Mucha. Celkově by si rodina portálů Centrum.cz měla z 2,2 milionu uživatelů polepšit o více než půl milionu unikátních návštěvníků.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít