Stahuj.cz odkoupeno

06. září 2007, 22:17 - Ondřej Hergesell
06. září 2007, 22:17

Centrum.cz

Společnost NetCentrum, jež vlastní portál Centrum.cz, koupila od firmy Miton server Stahuj.cz. Ten je největším českým webem umožňujícím vyhledávání a stahování legálního softwaru. Cena transakce nebyla zveřejněna, dle zdrojů týdeníku EURO se pohybuje v desítkách milionů korun.
„Boj o český internetový trh je válkou na více frontách, nelze se spoléhat pouze na několik málo jednotlivých služeb. Smyslem akvizice je rozšíření našeho portfolia a směřování k hranici tří milionů návštěvníků. Očekáváme, že díky obchodu budeme moci našim uživatelům nabídnout další specializované vyhledávání a obchodním partnerům více reklamní plochy,“ řekl týdeníku EURO Pavel Mucha, výkonný ředitel Centrum.cz. „Naší strategií je budování vlastních úspěšných značek, ale akvizice Stahuj.cz byla pro nás fantastickou příležitostí, protože na českém trhu existuje jen málo podobně úspěšných projektů, které by překročily magickou hranici milionů uživatelů bez zázemí velkého internetového hráče,“ vysvětluje Mucha firemní volbu.
Stahuj.cz vznikl dle jednatele Mitonu Ondřeje Rašky jako podkrovní firma v roce 1999, když Raška a jeho tři středoškolští spolužáci usoudili, že obdobná služba v ČR chybí. „Během vysokoškolských studií jsme na Stahuj.cz dávali především software, který nám byl sympatický. S růstem návštěvnosti jsme servis profesionalizovali, portál časem nabízel širokou škálu software. Zřídili jsme vlastní redakci a nakonec dosáhli i na milion návštěvníků,“ vzpomíná Raška. A dodává: „Na výsledky návštěvnosti i pozici jedničky ve své kategorii jsme hrdí, nicméně, aby mohlo Stahuj.cz dále růst, začali jsme hledat silného partnera, jehož jsme našli v Centru. Prodej nám umožní zaměřit se více na další perspektivní projekty Mitonu, jako jsou nákupní rádce Heureka.cz nebo rezervační systém Previo.cz.“
Každý měsíc navštíví Stahuj.cz více než jeden a čtvrt milionu unikátních návštěv, které zhlédnou více než dvacet milionů stránek. „Společně se serverem Digitálně.cz, který provozujeme od loňska, představuje naše skupina technických webů nejsilnější seskupení na českém internetu v tomto segmentu,“ říká Mucha. Celkově by si rodina portálů Centrum.cz měla z 2,2 milionu uživatelů polepšit o více než půl milionu unikátních návštěvníků.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít