Stačí jen kroutit volantem

28. února 2005, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
28. února 2005, 00:00

S ČÍM PODNIKÁM "Když přesednu do jiného auta, tak teprve ocením kvality automobilu značky Audi," říká ředitel firmy Miracle Network Petr Novák. Už třetím rokem řídí Petr Novák ze společnosti Miracle Network poloterénní Audi Allroad quattro 2.5 TDI tiptronic.

S ČÍM PODNIKÁM

„Když přesednu do jiného auta, tak teprve ocením kvality automobilu značky Audi,“ říká ředitel firmy Miracle Network Petr Novák.

Už třetím rokem řídí Petr Novák ze společnosti Miracle Network poloterénní Audi Allroad quattro 2.5 TDI tiptronic. Luxusní a výkonný automobil firma pořídila především pro dlouhé služební cesty do zahraničí. A právě na dálnicích v Německu oceňuje Novák vlastnosti audi. Při delších trasách mu přispívá k pohodlí tempomat a hydraulické odpružení. „Teprve při přesednutí do jiného vozu člověk ocení komfort, na který si tak rychle zvykne a považuje jej za samozřejmý. Delší cesty si bez něj už ani neumím představit,“ pochvaluje si. Naopak na silnicích nižší třídy uvítá vyšší stabilitu v zatáčkách a schopnost měnit světlou výšku podvozku.

Po zkušenosti s BMW, kdy dostal na namrzlé silnici smyk a převrátil automobil na střechu, nedá dopustit na pohon všech čtyř kol.

Novákova firma prodává telekomunikační techniku prakticky po celé Evropě, a tak se její ředitel hodně nacestuje. S audi už Petr Novák najezdil přes 90 tisíc kilometrů, nejdál s ním byl v nizozemském Hoogevenu, a dalších 30 tisíc ho čeká. Minimálně rok auto ve firmě ještě zůstane, pak zváží jeho aktuální technický stav a rozhodne co dál. Není totiž vázáno leasingovou smlouvou, auto společnost pořídila výhradně z vlastních zdrojů.

Před lety při nákupu vozu bylo z ekonomických důvodů jednoznačnou volbou provedení s naftovým motorem. Kvůli vývoji cen nafty však výhoda levnějšího provozu mizí. „Diesel je obecně pomalejší v reakci a nepomůže tomu ani schopnost kick-off podřazení. Navíc v zimních měsících jsou při stojícím voze se zařazenou rychlostí citelné vibrace motoru. V letních měsících se to neprojevuje, a tak se dá usuzovat na nevhodnou olejovou náplň. Odborný servis se však k tomu nevyjádřil,“ stěžuje si Novák.

Ve firmě mluví o audi s nadsázkou a bez pejorativního nádechu jako o autu „pro hloupé“, čímž chtějí zdůraznit, že stačí nasednout a otáčet volantem. Takřka o vše ostatní se automobil postará sám. Nejen v běžných, ale i v extrémních podmínkách.

Právě proto pravděpodobně firma zůstane u stejné značky, ačkoliv se trh komfortních off-roadů se již vyrovnal a nabídka je velká.

AUDI ALLROAD QUATTRO 2.5 TDI TIPTRONIC

Najeto 90 000 km

Spotřeba 10 l/100 km

Výkon 132 kW

Cena 1 000 000 korun

Spolehlivost 100 procent

foto: Ford

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít