Sprosťárny

07. listopadu 2008, 20:48 - (red)
07. listopadu 2008, 20:48

Kapitola 151

Nejčernější obamy * Pošta k vzteku * Kalouskova obsedance

Nejčernější obamy

Minulý týden koloval mezi českými vládními politiky formou esemesek komentář k prezidentským volbám v USA: „Potvrdily se nase nejcernejsi obamy. Je to volba za vsechny hillary. Prodavame nase baracky. A stehujeme se ho bushe.“

Pošta k vzteku

Haló, kdo to zvoní? – Pošta. Mám pro vás doporučenou zásilku. – Dobře, už jdu. – Vlastně, mám jenom avízo. – Jak to?? – No, protože to je velký, tak jsem to s sebou nevzala. Můžete si pro to přijet? Nebo když budete zítra touhle dobou doma, já vám to vemu. – Tak já si pro to teď zajedu, když jste to nechala na poště. Mám do města cestu. – No, to teď né, až po sedmnácté hodině. – Proboha. Jak to? – No, na poště to je, ale ještě ne na přepážce.
Podobnou scénku s vytečkovanou pointou zná jistě každý. Nikdo nechce po poštovních doručovatelkách, aby tahaly mnoho těžkých zásilek. Což je takhle doručovat balíky poštovními vozy? Klientovi je totiž jedno, jak pošta zásilku dopraví. Jde jen o to, jak si pošta práci zorganizuje. V portu si totiž klient platí doručení zásilky na adresu, žádné poste restante!

Kalouskova obsedance

Ve středu 22. října 2008, v rozpravě předcházející hlasování o návrhu opozice vyslovit vládě nedůvěru, se ve sněmovně předvedl ministr Miroslav Kalousek způsobem, který zasluhuje pozornost, glosu a možná i péči.
Sečtělý poslanec Jiří Dolejš zmínil letošní třetí číslo Křesťanské revue, které se monotematicky věnuje socialismu: „Křesťané k tomuto tématu diskutují z konzervativních, sociálně křesťanských a jiných pozic. Rodinu vnímají v širším slova smyslu – že si mají lidé pomáhat a že nechtějí dělat politiku, když svoboda je jen pro bohaté a chudí se musejí starat o spravedlnost.“
V rozpravě dále řekla poslankyně Anna Čurdová k návrhu „prorodinného balíčku“ ministra Jiřího Čunka, že je zpracován dle lidoveckého kréda pro ženy: „postel – kostel – kuchyně“.
Ministr Kalousek reagoval na oba podněty v jedné technické poznámce. Učinil to prý „s jistým ostychem“, ale hned bude jasné, že jej měl mít mnohem větší. Začal poslankyní Čurdovou: „Poslední dobou dávám přednost již opravdu jenom té kuchyni, ona tu postel akcentovala dvakrát. Ale k tomu, co řekl pan poslanec Dolejš a co si přečetl v Křesťanské revue, bych chtěl jako člen své strany od roku 1984 podotknout, že mezi křesťanskou sociální politikou a socialismem je asi takový rozdíl jako mezi aktem a pietním aktem. Tento rozdíl si občas plete i Křesťanská revue. Křesťanští demokraté nikoli.“
Čtěme pozorně. Kalousek nejprve zaměnil kostel za postel a veřejně manifestoval svůj údajný odklon od ní. Následně přirovnal socialismus k pietnímu aktu, což není v nijak zásadním rozporu s obsahem diskutovaného čísla Křesťanské revue. Otázkou je, zda to lze považovat za kajícnou sebereflexi vlastní minulosti z úst dlouholetého člena lidové strany, nerozborně vnořené do Národní fronty.
Křesťanskou sociální politiku pak Kalousek přirovnal k aktu. Možná je blíže pravdě, než zamýšlel, protože mnoho lidí může mít při reálné aplikaci sociální politiky dnešní KDU-ČSL intenzivní pocit, že jsou jakéhosi aktu nechtěně účastni, totiž na té pasivní straně.
Možná to však Kalousek chtěl původně říci celé jinak, ale zabývaje se intenzivně vytěsňováním postele kuchyní, stále myslí jen na to vytěsňované. Stejně jako ona slečna, která zřejmě s podobnými problémy zašla k odborníkovi. Doktor jí navrhl provést malý test: „Něco nakreslím a vy mi řeknete, co vám to připomene.“ Slečna souhlasila a doktor nakreslil velký kruh. „Připomíná mi to,“ vyhrkla slečna, „pěkného nahého mladíka, který je připraven dělat – víte co.“ Doktor nakreslil velikánský čtverec a slečna spontánně spustila: „To mi připomíná krásného nahého muže, který dělá – víte co.“ Doktor namaloval malý, nepatrný bod. Slečna reagovala bouřlivě: „To je obrovský nahatý surovec, který se řítí přímo na mne!!“ Doktor otřel orosené čelo, sebral síly a konstatoval: „Výsledky testu na základě vašich odpovědí jednoznačně a přesvědčivě prokazují abnormální zaujatost sexem.“ Slečna zavřeštěla: „Mých odpovědí? To vy jste tam načmáral všechny ty sprosťárny!!!“

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
Ken Block opět divočí s Fiestou, tentokrát v terénu
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Mazda připravuje čtyřválec se třemi turby, jedno bude elektrické
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon všech kol a jede 305 km/h
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Technologie
Procesory Coffee Lake pro desktop přijdou na trh v říjnu, signalizuje Intel
Virtuální realita je dostupnější. HTC Vive zlevňuje o 7000 Kč
Otázky a odpovědi: Jak vybrat pneumatiky na auto?
Google prý po dvou letech uvede další vlastní počítač
Stvořen k přetaktování. HP představilo svůj nejlepší notebook pro hráče
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít