Správa aut v počítači

29. února 2012, 05:31 - Tomáš Johánek
29. února 2012, 05:31

Zapomeňte na papíry. Správa vozového parku probíhá stále větší měrou elektronicky. Od uzavření smlouvy až po fakturaci.

Foto: Profimedia.cz

Jeden z největších poskytovatelů operativního leasingu na českém trhu, společnost ČSOB Leasing, rozšířil na podzim loňského roku možnosti fakturace leasingového nájemného a souvisejících služeb. Vedle zachování tradiční papírové formy zákazníkům umožňuje elektronickou fakturaci. Konkurenční UniCredit Leasing zase sází na elektronické uzavírání smluv.

Rozvoj informačních technologií a postupná elektronizace komunikace mezi finanční institucí a zákazníky je trend, který se nevyhýbá ani tradičnímu leasingovému trhu. „ČSOB Leasing vychází vstříc i náročnějším potřebám zákazníků, kteří využívají produkt operativní leasing, mezi něž nepochybně patří provádění některých při podnikání nutných operací bezpapírovou formou. Můžeme našim zákazníkům nabídnout v rámci produktu operativní leasing skutečnou daňově a účetně validní elektronickou fakturaci za operativní nájem movitých věcí a související služby,“ uvedl místopředseda představenstva a výkonný ředitel pro obchod ČSOB Leasing Josef Rosenkranz.

Přidaná hodnota elektronické fakturace pro zákazníka spočívá ve zrychlení doručování dokladů a související komunikace, ve významné úspoře nákladů a snížení administrativní zátěže u zákazníka, dále ve snížení míry neproduktivní ruční práce a konečně tato nová forma fakturace nabízí přehlednost, okamžitou dohledatelnost a snadnou archivaci daňových dokladů,“ dodal ředitel týmu Full service leasing Ivo Ščuka.

Sto tisíc elektronických smluv

Schvalovací centrum společnosti UniCredit Leasing odsouhlasilo v rámci elektronické komunikace mezi prodejci a společností již víc než 100 tisíc smluv na nákup nového či ojetého automobilu. Elektronický on-line systém Portál, který největší leasingová společnost na českém trhu uvedla do provozu v roce 2006, umožňuje nejenom rychlé vyřízení žádosti maximálně do 30 minut, ale i přímé uzavření smlouvy včetně kompletního pojištění. Podíl takto uzavřených smluv se stále zvyšuje a v současné době činí téměř 70 procent.

Elektronický on-line systém UniCredit Leasing nám umožňuje rychlé a efektivní propojení s dodavateli nových a ojetých vozů a ušetřit čas klientů prakticky okamžitým uzavřením smlouvy o financování. Na základě pozitivních zkušeností systém rozšiřujeme o další funkce, které umožní jeho využití i u dodavatelů v ostatních komoditách,“ uvedl ředitel divize Podpory prodeje UniCredit Leasing Marek Chvojka. Podle jeho slov je pro spolupracující prodejce hlavní výhodou možnost uzavřít s klientem smlouvu o financování vozu přímo na prodejně, takže od něj může odjíždět nejen s právě zakoupeným vozidlem, ale také s vyřízeným financováním a kompletním pojištěním.

Dvě ze tří žádostí se schvalují elektronicky

Elektronický systém Portál umožňuje prodejci vozů průběžný přehled o tom, v jakém stavu se nachází jím zadaná žádost o financování. Spolupráce mezi dealery a UniCredit Leasing je velice úspěšná a aktuálně se tímto způsobem schvalují dvě ze tří žádostí o financování automobilů. V případě financování vozů ze skupiny Renault prostřednictvím RCI Financial Services (joint venture francouzské RCI Banque S. A. a UniCredit Leasing) je to dokonce přes 90 procent všech uzavřených smluv.

Portál funguje jako prostředí pro propojení kalkulačních a schvalovacích systémů s interními systémy společnosti a umožňuje výrazně zkrátit dobu schvalování obchodních případů. Zároveň systém zásadně zkvalitnil a zrychlil prověřování a posuzování žádostí o financování a snížil pracnost při zpracování obchodních případů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít