Správa aut v počítači

29. února 2012, 05:31 - Tomáš Johánek
29. února 2012, 05:31

Zapomeňte na papíry. Správa vozového parku probíhá stále větší měrou elektronicky. Od uzavření smlouvy až po fakturaci.

Foto: Profimedia.cz

Jeden z největších poskytovatelů operativního leasingu na českém trhu, společnost ČSOB Leasing, rozšířil na podzim loňského roku možnosti fakturace leasingového nájemného a souvisejících služeb. Vedle zachování tradiční papírové formy zákazníkům umožňuje elektronickou fakturaci. Konkurenční UniCredit Leasing zase sází na elektronické uzavírání smluv.

Rozvoj informačních technologií a postupná elektronizace komunikace mezi finanční institucí a zákazníky je trend, který se nevyhýbá ani tradičnímu leasingovému trhu. „ČSOB Leasing vychází vstříc i náročnějším potřebám zákazníků, kteří využívají produkt operativní leasing, mezi něž nepochybně patří provádění některých při podnikání nutných operací bezpapírovou formou. Můžeme našim zákazníkům nabídnout v rámci produktu operativní leasing skutečnou daňově a účetně validní elektronickou fakturaci za operativní nájem movitých věcí a související služby,“ uvedl místopředseda představenstva a výkonný ředitel pro obchod ČSOB Leasing Josef Rosenkranz.

Přidaná hodnota elektronické fakturace pro zákazníka spočívá ve zrychlení doručování dokladů a související komunikace, ve významné úspoře nákladů a snížení administrativní zátěže u zákazníka, dále ve snížení míry neproduktivní ruční práce a konečně tato nová forma fakturace nabízí přehlednost, okamžitou dohledatelnost a snadnou archivaci daňových dokladů,“ dodal ředitel týmu Full service leasing Ivo Ščuka.

Sto tisíc elektronických smluv

Schvalovací centrum společnosti UniCredit Leasing odsouhlasilo v rámci elektronické komunikace mezi prodejci a společností již víc než 100 tisíc smluv na nákup nového či ojetého automobilu. Elektronický on-line systém Portál, který největší leasingová společnost na českém trhu uvedla do provozu v roce 2006, umožňuje nejenom rychlé vyřízení žádosti maximálně do 30 minut, ale i přímé uzavření smlouvy včetně kompletního pojištění. Podíl takto uzavřených smluv se stále zvyšuje a v současné době činí téměř 70 procent.

Elektronický on-line systém UniCredit Leasing nám umožňuje rychlé a efektivní propojení s dodavateli nových a ojetých vozů a ušetřit čas klientů prakticky okamžitým uzavřením smlouvy o financování. Na základě pozitivních zkušeností systém rozšiřujeme o další funkce, které umožní jeho využití i u dodavatelů v ostatních komoditách,“ uvedl ředitel divize Podpory prodeje UniCredit Leasing Marek Chvojka. Podle jeho slov je pro spolupracující prodejce hlavní výhodou možnost uzavřít s klientem smlouvu o financování vozu přímo na prodejně, takže od něj může odjíždět nejen s právě zakoupeným vozidlem, ale také s vyřízeným financováním a kompletním pojištěním.

Dvě ze tří žádostí se schvalují elektronicky

Elektronický systém Portál umožňuje prodejci vozů průběžný přehled o tom, v jakém stavu se nachází jím zadaná žádost o financování. Spolupráce mezi dealery a UniCredit Leasing je velice úspěšná a aktuálně se tímto způsobem schvalují dvě ze tří žádostí o financování automobilů. V případě financování vozů ze skupiny Renault prostřednictvím RCI Financial Services (joint venture francouzské RCI Banque S. A. a UniCredit Leasing) je to dokonce přes 90 procent všech uzavřených smluv.

Portál funguje jako prostředí pro propojení kalkulačních a schvalovacích systémů s interními systémy společnosti a umožňuje výrazně zkrátit dobu schvalování obchodních případů. Zároveň systém zásadně zkvalitnil a zrychlil prověřování a posuzování žádostí o financování a snížil pracnost při zpracování obchodních případů.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a…
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít