Správa aut v počítači

29. února 2012, 05:31 - Tomáš Johánek
29. února 2012, 05:31

Zapomeňte na papíry. Správa vozového parku probíhá stále větší měrou elektronicky. Od uzavření smlouvy až po fakturaci.

Foto: Profimedia.cz

Jeden z největších poskytovatelů operativního leasingu na českém trhu, společnost ČSOB Leasing, rozšířil na podzim loňského roku možnosti fakturace leasingového nájemného a souvisejících služeb. Vedle zachování tradiční papírové formy zákazníkům umožňuje elektronickou fakturaci. Konkurenční UniCredit Leasing zase sází na elektronické uzavírání smluv.

Rozvoj informačních technologií a postupná elektronizace komunikace mezi finanční institucí a zákazníky je trend, který se nevyhýbá ani tradičnímu leasingovému trhu. „ČSOB Leasing vychází vstříc i náročnějším potřebám zákazníků, kteří využívají produkt operativní leasing, mezi něž nepochybně patří provádění některých při podnikání nutných operací bezpapírovou formou. Můžeme našim zákazníkům nabídnout v rámci produktu operativní leasing skutečnou daňově a účetně validní elektronickou fakturaci za operativní nájem movitých věcí a související služby,“ uvedl místopředseda představenstva a výkonný ředitel pro obchod ČSOB Leasing Josef Rosenkranz.

Přidaná hodnota elektronické fakturace pro zákazníka spočívá ve zrychlení doručování dokladů a související komunikace, ve významné úspoře nákladů a snížení administrativní zátěže u zákazníka, dále ve snížení míry neproduktivní ruční práce a konečně tato nová forma fakturace nabízí přehlednost, okamžitou dohledatelnost a snadnou archivaci daňových dokladů,“ dodal ředitel týmu Full service leasing Ivo Ščuka.

Sto tisíc elektronických smluv

Schvalovací centrum společnosti UniCredit Leasing odsouhlasilo v rámci elektronické komunikace mezi prodejci a společností již víc než 100 tisíc smluv na nákup nového či ojetého automobilu. Elektronický on-line systém Portál, který největší leasingová společnost na českém trhu uvedla do provozu v roce 2006, umožňuje nejenom rychlé vyřízení žádosti maximálně do 30 minut, ale i přímé uzavření smlouvy včetně kompletního pojištění. Podíl takto uzavřených smluv se stále zvyšuje a v současné době činí téměř 70 procent.

Elektronický on-line systém UniCredit Leasing nám umožňuje rychlé a efektivní propojení s dodavateli nových a ojetých vozů a ušetřit čas klientů prakticky okamžitým uzavřením smlouvy o financování. Na základě pozitivních zkušeností systém rozšiřujeme o další funkce, které umožní jeho využití i u dodavatelů v ostatních komoditách,“ uvedl ředitel divize Podpory prodeje UniCredit Leasing Marek Chvojka. Podle jeho slov je pro spolupracující prodejce hlavní výhodou možnost uzavřít s klientem smlouvu o financování vozu přímo na prodejně, takže od něj může odjíždět nejen s právě zakoupeným vozidlem, ale také s vyřízeným financováním a kompletním pojištěním.

Dvě ze tří žádostí se schvalují elektronicky

Elektronický systém Portál umožňuje prodejci vozů průběžný přehled o tom, v jakém stavu se nachází jím zadaná žádost o financování. Spolupráce mezi dealery a UniCredit Leasing je velice úspěšná a aktuálně se tímto způsobem schvalují dvě ze tří žádostí o financování automobilů. V případě financování vozů ze skupiny Renault prostřednictvím RCI Financial Services (joint venture francouzské RCI Banque S. A. a UniCredit Leasing) je to dokonce přes 90 procent všech uzavřených smluv.

Portál funguje jako prostředí pro propojení kalkulačních a schvalovacích systémů s interními systémy společnosti a umožňuje výrazně zkrátit dobu schvalování obchodních případů. Zároveň systém zásadně zkvalitnil a zrychlil prověřování a posuzování žádostí o financování a snížil pracnost při zpracování obchodních případů.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Nordic Telecom letos vypne CDMA. Než vybuduje LTE, přesune zákazníky k O2
Malý iPhone SE nebyl nikdy takhle levný. Operátoři šli s cenou výrazně níž než Apple
Xiaomi by mohlo nabídnout bezdrátové nabíjení. Zapojilo se do vývoje Qi
Shigeru Kumekawa: nová Bravia A1 je nabitá tou nejlepší technologií, říká prezident Sony Europe (rozhovor)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít