Article, show

Sportovec podnikatelem

29. března 2005, 00:00 - (rd)
29. března 2005, 00:00

Úspěšné fitness centrum nemusí vůbec stát na dobře vybavené posilovně. Potvrzuje to Energy Studio Václava Krejčíka. Power jóga a rehabilitační cvičení jsou hlavní náplní nenápadného pražského sportovního centra Energy Studio. Patří úspěšnému českému sportovci, mistrovi republiky ve sportovním aerobiku a vicemistrovi světa ve step týmech Václavu Krejčíkovi.

Úspěšné fitness centrum nemusí vůbec stát na dobře vybavené posilovně. Potvrzuje to Energy Studio Václava Krejčíka.

Power jóga a rehabilitační cvičení jsou hlavní náplní nenápadného pražského sportovního centra Energy Studio. Patří úspěšnému českému sportovci, mistrovi republiky ve sportovním aerobiku a vicemistrovi světa ve step týmech Václavu Krejčíkovi.

Studio není nijak staré, začalo fungovat teprve před rokem a půl. „Začátky byly těžké, protože konkurence byla a stále je obrovská,“ vzpomíná Krejčík. Nejdůležitější je podle něj dobrý marketing, který přiláká dostatek lidi. Jiné kouzlo v tom prý není. Nezastírá, že mu pomohlo i jeho jméno, dobře známé u sportovních nadšenců. Shodou okolností ve stejnou dobu kdy otvíral Energy Studio, mu vyšla i instruktážní kniha a videokazeta s cvičením power jógy. „To byla reklama jako hrom,“ pochvaluje si. I přesto mu bylo jasné, že s obyčejnou posilovnou v nabité konkurenci nemá šanci uspět. Vsadil proto na jiný recept: posilovna bude jen malá a nijak extrémně vybavená.

Předností Energy Studia se staly cvičební programy jógy a další rehabilitační cvičení, které vede celkem 35 instruktorů. Do sálů se sice vejde i dvacet lidí, zpravidla jich však necvičí více než 15 najednou. „Snažíme se vytvářet domácí atmosféru, aby se instruktoři znali s klienty,“ prozrazuje Krejčík. Čtyři roky pracoval Václav Krejčík jako provozní ředitel ve FactoryPro. Potom se odtrhl a založil si svoji vlastní firmu. Energy Studio vybudoval prakticky pouze z vlastních prostředků. Díky tomu, že prostory byly částečně připravené, přišlo ho wellness centrum (fitness s duševním rozměrem) na jeden a půl milionu korun. „Ušetřil jsem i za architekta, protože si hraju rád s barvami. Celý interiér jsem si navrhoval já,“ konstatuje.

Premiérově také začal prodávat vstup svým klientům v rámci speciálních balíčků, které například umožňují všechny kurzy jógy a saunu. Novinka se původně klientům příliš nelíbila, nezdálo se jim správné, aby platili třeba za saunu, když jí nevyužijí. Nakonec se do sauny naučili chodit a balíčky si získávají stále větší popularitu.

Podle Krejčíka je paušální vstupné výhodné pro obě strany. Energy Studio má zaručený pravidelný měsíční příjem, na který se může spolehnout, a klienty zase předplacené služby nutí k pravidelným návštěvám cvičebních kurzů.

Podle Krejčíkových slov funguje Energy Studio dobře, a proto připravuje další projekt. Tentokrát mnohem větší. S podporou investora už pomalu buduje v pražském jinonickém zámečku wellness centrum Class Home Jinonice. Kromě posilovny tam má být hotel, kongresové centrum, restaurace a samozřejmě nezbytná relaxační zóna. „Říkal jsem si, že už nic dalšího dělat nebudu, ale tohle bude velkolepý projekt,“ těší se Václav Krejčík.

Foto popis| Václav Krejčík

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak…
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít