Sportovec podnikatelem

29. března 2005, 00:00 - (rd)
29. března 2005, 00:00

Úspěšné fitness centrum nemusí vůbec stát na dobře vybavené posilovně. Potvrzuje to Energy Studio Václava Krejčíka. Power jóga a rehabilitační cvičení jsou hlavní náplní nenápadného pražského sportovního centra Energy Studio. Patří úspěšnému českému sportovci, mistrovi republiky ve sportovním aerobiku a vicemistrovi světa ve step týmech Václavu Krejčíkovi.

Úspěšné fitness centrum nemusí vůbec stát na dobře vybavené posilovně. Potvrzuje to Energy Studio Václava Krejčíka.

Power jóga a rehabilitační cvičení jsou hlavní náplní nenápadného pražského sportovního centra Energy Studio. Patří úspěšnému českému sportovci, mistrovi republiky ve sportovním aerobiku a vicemistrovi světa ve step týmech Václavu Krejčíkovi.

Studio není nijak staré, začalo fungovat teprve před rokem a půl. „Začátky byly těžké, protože konkurence byla a stále je obrovská,“ vzpomíná Krejčík. Nejdůležitější je podle něj dobrý marketing, který přiláká dostatek lidi. Jiné kouzlo v tom prý není. Nezastírá, že mu pomohlo i jeho jméno, dobře známé u sportovních nadšenců. Shodou okolností ve stejnou dobu kdy otvíral Energy Studio, mu vyšla i instruktážní kniha a videokazeta s cvičením power jógy. „To byla reklama jako hrom,“ pochvaluje si. I přesto mu bylo jasné, že s obyčejnou posilovnou v nabité konkurenci nemá šanci uspět. Vsadil proto na jiný recept: posilovna bude jen malá a nijak extrémně vybavená.

Předností Energy Studia se staly cvičební programy jógy a další rehabilitační cvičení, které vede celkem 35 instruktorů. Do sálů se sice vejde i dvacet lidí, zpravidla jich však necvičí více než 15 najednou. „Snažíme se vytvářet domácí atmosféru, aby se instruktoři znali s klienty,“ prozrazuje Krejčík. Čtyři roky pracoval Václav Krejčík jako provozní ředitel ve FactoryPro. Potom se odtrhl a založil si svoji vlastní firmu. Energy Studio vybudoval prakticky pouze z vlastních prostředků. Díky tomu, že prostory byly částečně připravené, přišlo ho wellness centrum (fitness s duševním rozměrem) na jeden a půl milionu korun. „Ušetřil jsem i za architekta, protože si hraju rád s barvami. Celý interiér jsem si navrhoval já,“ konstatuje.

Premiérově také začal prodávat vstup svým klientům v rámci speciálních balíčků, které například umožňují všechny kurzy jógy a saunu. Novinka se původně klientům příliš nelíbila, nezdálo se jim správné, aby platili třeba za saunu, když jí nevyužijí. Nakonec se do sauny naučili chodit a balíčky si získávají stále větší popularitu.

Podle Krejčíka je paušální vstupné výhodné pro obě strany. Energy Studio má zaručený pravidelný měsíční příjem, na který se může spolehnout, a klienty zase předplacené služby nutí k pravidelným návštěvám cvičebních kurzů.

Podle Krejčíkových slov funguje Energy Studio dobře, a proto připravuje další projekt. Tentokrát mnohem větší. S podporou investora už pomalu buduje v pražském jinonickém zámečku wellness centrum Class Home Jinonice. Kromě posilovny tam má být hotel, kongresové centrum, restaurace a samozřejmě nezbytná relaxační zóna. „Říkal jsem si, že už nic dalšího dělat nebudu, ale tohle bude velkolepý projekt,“ těší se Václav Krejčík.

Foto popis| Václav Krejčík

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Auta
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale…
Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid jezdí za 1,4 litru na 100 km
Škoda Citigo má i po faceliftu pořád co nabídnout (první jízdní dojmy)
Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s displejem jako BMW řady 7
Technologie
Legendární John Romero prodává Dooma II. Na diskety se vám i podepíše
WhatsApp začíná podporovat posílání jakýchkoli typů souborů do velikosti až 128 MB
DVB-T2 ode dneška i v Plzni a Liberci. Síť je již dostupná pro 69 % populace
Windows Store přijde o mobilní edici Evernotu, ale přivítá grafický nástroj Paint.NET
Google Talk je mrtvý. Nedožil se ani 12 let
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít