Spolehlivost a nižší provozní náklady se servery Lenovo

Komerční sdělení

Řada firem dnes prodlužuje životní cyklus svých serverů daleko za hranici 5 let. Argumentem má být fakt, že staré servery pořád slouží. Ani serverům se však nevyhýbá zastarání. Sázka na novější, spolehlivý a kvalitně vybavený server přitom může usnadnit fungování firmy i snížit provozní náklady.

Servery dnes neodmyslitelně patří téměř do každé firemní infrastruktury. Bez nich se neobejde prakticky žádný proces ve firmě, ať už jde o fungování webových stránek, síťových aplikací či podnikových databází. Staré servery však mohou mít s novějším softwarem problémy kvůli nedostatečnému výkonu a navíc mají často vysoké nároky na chlazení i spotřebu energie. Nové servery pomáhají firmám snižovat provozní náklady i druhotné výdaje v podobě nižší poruchovosti. Vzhledem ke své důležité roli zároveň nové servery měly být nejen výkonné a škálovatelné, aby mohly růst společně s firmou, ale především spolehlivé.

Svou spolehlivostí dlouhodobě vynikají servery Lenovo z řad ThinkServer a System x. Rodina serverů System x je dokonce již několik let v řadě hodnocena nezávislým průzkumem spolehlivosti serverů jako nejspolehlivější řada serverů na platformě x86 vůbec*. Podle tohoto průzkumu měly servery Lenovo za uplynulé tři roky nejnižší počet výpadků ze všech serverů fungujících na platformě x86 na trhu.

Dlouhodobého průzkumu analytické společnost Technology Business Research se účastnilo 1200 podniků o velikosti nad 500 zaměstnanců. V rámci výzkumu se posuzovalo 24 různých atributů serverů od různých výrobců. Ve 22 z nich dosáhly servery Lenovo nejvyššího hodnocení. Firmy oceňují nejen kvalitu a spolehlivost serverů, ale i schopnost společnosti Lenovo navrhnout řešení vycházející vstříc různorodým požadavkům. Pro firmy je také důležitá skutečnost, že jim servery Lenovo pomáhají snižovat výdaje za provoz serverů.

Stále důležitější roli hraje také servis a systémová správa. Je to důsledek toho, jak se prodlužuje životnost serverového hardwaru i jeho komplexnost. Lenovo ke svým serverům nabízí vlastní nástroje pro snadnější správu ThinkServer System Manager nebo ToolsCenter Suite, stejně jako balíčky pro plnohodnotnou spolupráci s nástroji od výrobců virtualizačních platforem Microsoft i VMware.

V nečekaných situacích či v případě poruchy nabízí Lenovo pro své servery základní tříletou záruku a podporu typu Next Business Day. U serverů řady ThinkServer i System x je možné záruku prodloužit až na dobu 5 let a rozšířit i prvky zákaznické podpory. Dojde-li k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum.

Více informací o serverových řešeních Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.


*Podle průzkumu ITIC 2014–2015 Reliability Survey z května 2015

Mohlo by vás zajímat

Finance
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Auta
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji…
Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius
Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Galerie: Williams se nevěnuje jen Formuli 1. Staví i auta a nyní slaví 40 let
Giannini 350GP je Fiat 500 po obří dávce steroidů. Prohlédněte si tento speciál v akci
Technologie
E-shop Lidlu odstartoval. Láká na bezplatnou dopravu a 90denní lhůtu pro vrácení zboží
Lara Croft opět míří do kin. Podívejte se na prvního ukázku nového Tomb Raidera
Vivaldi vyšel v nové verzi. Zlepšuje prohlížeč obrázků a správce stahování
Malá dávka oprav a možnost pokračovat ve čtení článků na počítači [Windows Insider]
Stáhněte si zdarma legendární plošinovku Oddworld: Abe’s Oddysee
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít