Spolehlivost a nižší provozní náklady se servery Lenovo

Komerční sdělení

Řada firem dnes prodlužuje životní cyklus svých serverů daleko za hranici 5 let. Argumentem má být fakt, že staré servery pořád slouží. Ani serverům se však nevyhýbá zastarání. Sázka na novější, spolehlivý a kvalitně vybavený server přitom může usnadnit fungování firmy i snížit provozní náklady.

Servery dnes neodmyslitelně patří téměř do každé firemní infrastruktury. Bez nich se neobejde prakticky žádný proces ve firmě, ať už jde o fungování webových stránek, síťových aplikací či podnikových databází. Staré servery však mohou mít s novějším softwarem problémy kvůli nedostatečnému výkonu a navíc mají často vysoké nároky na chlazení i spotřebu energie. Nové servery pomáhají firmám snižovat provozní náklady i druhotné výdaje v podobě nižší poruchovosti. Vzhledem ke své důležité roli zároveň nové servery měly být nejen výkonné a škálovatelné, aby mohly růst společně s firmou, ale především spolehlivé.

Svou spolehlivostí dlouhodobě vynikají servery Lenovo z řad ThinkServer a System x. Rodina serverů System x je dokonce již několik let v řadě hodnocena nezávislým průzkumem spolehlivosti serverů jako nejspolehlivější řada serverů na platformě x86 vůbec*. Podle tohoto průzkumu měly servery Lenovo za uplynulé tři roky nejnižší počet výpadků ze všech serverů fungujících na platformě x86 na trhu.

Dlouhodobého průzkumu analytické společnost Technology Business Research se účastnilo 1200 podniků o velikosti nad 500 zaměstnanců. V rámci výzkumu se posuzovalo 24 různých atributů serverů od různých výrobců. Ve 22 z nich dosáhly servery Lenovo nejvyššího hodnocení. Firmy oceňují nejen kvalitu a spolehlivost serverů, ale i schopnost společnosti Lenovo navrhnout řešení vycházející vstříc různorodým požadavkům. Pro firmy je také důležitá skutečnost, že jim servery Lenovo pomáhají snižovat výdaje za provoz serverů.

Stále důležitější roli hraje také servis a systémová správa. Je to důsledek toho, jak se prodlužuje životnost serverového hardwaru i jeho komplexnost. Lenovo ke svým serverům nabízí vlastní nástroje pro snadnější správu ThinkServer System Manager nebo ToolsCenter Suite, stejně jako balíčky pro plnohodnotnou spolupráci s nástroji od výrobců virtualizačních platforem Microsoft i VMware.

V nečekaných situacích či v případě poruchy nabízí Lenovo pro své servery základní tříletou záruku a podporu typu Next Business Day. U serverů řady ThinkServer i System x je možné záruku prodloužit až na dobu 5 let a rozšířit i prvky zákaznické podpory. Dojde-li k výpadku, přijde na řadu široká škála servisních služeb, které dokáží garantovat dostupnost dílů, dobu odezvy a opravy a tím zkrátit výpadek a jeho dopad na minimum.

Více informací o serverových řešeních Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.


*Podle průzkumu ITIC 2014–2015 Reliability Survey z května 2015

Mohlo by vás zajímat

Finance
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
ČTÚ chce regulovat. Zjistil, že si mobilní operátoři málo konkurují
AMD vydalo speciální ovladač pro horníky. Zrychluje těžbu Etherea na Radeonech
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
AMD Ryzen 3 1200 a 1300X – Čtyřjádra za skvělé ceny (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít