Společnost Ericsson kupuje Telcordii

16. června 2011, 13:05 - MediaFax
16. června 2011, 13:05

Firma Ericsson se dohodla s Providence Equity Partners a Warburg Pincus na akvizici za 1,15 miliardy dolarů (19,5 miliardy korun), získá tak 100 procent akcií společnosti Telcordia. Firma o tom blíže informovala ve čtvrtek.

Foto: Profimedia.cz

Akvizice má Ericssonu upevnit a rozšířit postavení coby předního hráče na trhu v systému pro podporu provozu a systému pro podporu podnikání (OSS a BSS).

V souvislosti se stále rostoucím trendem připojených zařízení, přechodem služeb na mobilní formy a zaváděním nových obchodních modelů u mobilního širokopásmového připojení bude důležitost systémů pro podporu provozu a podnikání nadále narůstat. Telcordia nabízí velmi kvalifikované zaměstnance, bohaté zkušenosti, rozsáhlý byznys v Severní Americe a na dalších trzích a v neposlední řadě také kvalitní produktové portfolio spoléhající na různorodý model prodeje,“ uvedl k tomu Hans Vestberg, prezident a výkonný ředitel Ericssonu.

Jedním z hlavních úkolů provozovatele je zvládnout růst v oblasti mobilního a pevného širokopásmového připojení, nových typů připojených zařízení, služeb a aplikací i vysokých očekávání uživatelů. OSS a BSS tak představují podle firmy kritické oblasti, které umožňují na tuto výzvu reagovat a díky nimž je možné procesy podporující podnikání zjednodušit. Tyto oblasti rozšiřují zkušenosti zákazníků a slouží jako jakýsi „motor“, který zpeněžuje komunikační služby, nabídky a produkty, které operátoři prodávají. Dané systémy proto mají zásadní vliv na vytváření zkušeností, které uživatelé očekávají.

Spojení globálního vůdčího postavení Ericssonu a dlouhodobých zkušeností Telcordie při řešení těch nejsložitějších komunikačních problémů přinese zákazníkům výhodu v podobě nových služeb a rozšířených možností,“ dodal Mark Greenquist, prezident a výkonný ředitel společnosti Telcordia.

K předpokládanému uzavření transakce dojde ve 4. čtvrtletí roku 2011, přičemž účinnosti nabude v 1. čtvrtletí roku 2012. Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než dvěma miliardami uživatelů. Udržuje si vedoucí pozici také v oblasti řízených služeb. Telcordia je světová jednička ve vývoji mobilního, širokopásmového a podnikového komunikačního softwaru a souvisejících služeb.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít