Společnost Ericsson kupuje Telcordii

16. června 2011, 13:05 - MediaFax
16. června 2011, 13:05

Firma Ericsson se dohodla s Providence Equity Partners a Warburg Pincus na akvizici za 1,15 miliardy dolarů (19,5 miliardy korun), získá tak 100 procent akcií společnosti Telcordia. Firma o tom blíže informovala ve čtvrtek.

Foto: Profimedia.cz

Akvizice má Ericssonu upevnit a rozšířit postavení coby předního hráče na trhu v systému pro podporu provozu a systému pro podporu podnikání (OSS a BSS).

V souvislosti se stále rostoucím trendem připojených zařízení, přechodem služeb na mobilní formy a zaváděním nových obchodních modelů u mobilního širokopásmového připojení bude důležitost systémů pro podporu provozu a podnikání nadále narůstat. Telcordia nabízí velmi kvalifikované zaměstnance, bohaté zkušenosti, rozsáhlý byznys v Severní Americe a na dalších trzích a v neposlední řadě také kvalitní produktové portfolio spoléhající na různorodý model prodeje,“ uvedl k tomu Hans Vestberg, prezident a výkonný ředitel Ericssonu.

Jedním z hlavních úkolů provozovatele je zvládnout růst v oblasti mobilního a pevného širokopásmového připojení, nových typů připojených zařízení, služeb a aplikací i vysokých očekávání uživatelů. OSS a BSS tak představují podle firmy kritické oblasti, které umožňují na tuto výzvu reagovat a díky nimž je možné procesy podporující podnikání zjednodušit. Tyto oblasti rozšiřují zkušenosti zákazníků a slouží jako jakýsi „motor“, který zpeněžuje komunikační služby, nabídky a produkty, které operátoři prodávají. Dané systémy proto mají zásadní vliv na vytváření zkušeností, které uživatelé očekávají.

Spojení globálního vůdčího postavení Ericssonu a dlouhodobých zkušeností Telcordie při řešení těch nejsložitějších komunikačních problémů přinese zákazníkům výhodu v podobě nových služeb a rozšířených možností,“ dodal Mark Greenquist, prezident a výkonný ředitel společnosti Telcordia.

K předpokládanému uzavření transakce dojde ve 4. čtvrtletí roku 2011, přičemž účinnosti nabude v 1. čtvrtletí roku 2012. Ericsson je světovým lídrem v oblasti poskytování technologií a služeb telekomunikačním operátorům. Drží vedoucí postavení ve 2G, 3G a 4G mobilních technologiích, přičemž v globálním pohledu poskytuje podporu pro mobilní sítě s více než dvěma miliardami uživatelů. Udržuje si vedoucí pozici také v oblasti řízených služeb. Telcordia je světová jednička ve vývoji mobilního, širokopásmového a podnikového komunikačního softwaru a souvisejících služeb.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít