Společnost 46

09. listopadu 2011, 17:01 - Naděžda Kubalíková
09. listopadu 2011, 17:01

Společnost

Oberbank Světový den spoření po hornorakousku Rakouská Oberbank oslavila v Česku již potřetí Světový den spoření. Tentokrát pozvala klienty 4. listopadu na své pobočky, kde jim kromě nabídky spořicích produktů připravila i ochutnávku rakouských vín a nejrůznějších specialit. Na snímku zleva Robert Pokorný, vedoucí organizační složky Oberbank AG pobočka Česká republika, poradci pro privátní klientelu Agáta Trousilová, Luboš Robl, Martina Gernatová, Martin Maxa a Olga Hollý a vedoucí privátního oddělení – filiálka náměstí I. P. Pavlova Miroslav Filinger.

Top Hotel Praha Setkání ve Varšavě Státní svátek je pro každou zemi událostí, kdy se její představitelé setkávají se zástupci spřátelených zemí a podílejí se s nimi o úspěchy své země. Nejinak tomu bylo i letos ve Varšavě, kde si velvyslanec České republiky Jan Sechter pozval na 400 hostů. O catering se stejně jako v loňském roce postarali kuchaři a číšníci Top Hotelu Praha. Slavnostní večer se konal v hotelu Hyatt Regency. Pozvaní diplomaté ocenili nejen tradiční českou kuchyni, ale i jiné připravené pochoutky.

Botanická zahrada Troja Svůj strom má i Jiří Suchý Botanickou zahradu a její projekt Kořeny osobností podpořil známý divadelník, textař, básník, spisovatel, skladatel, hudebník, grafik, výtvarník, zakladatel a principál legendárního divadla Semafor Jiří Suchý. Zasadil vzácný asijský strom z čeledi ořešákovitých, lapinu úzkokřídlou (Pterocarya stenoptera). Návštěvníci botanické zahrady jej budou moci nalézt na Stezce osobností, jež výsadbou vzácných stromů vzniká. Svůj strom už zde mají například Václav Havel, Pavel Nedvěd, Miloš Forman či Eva Jiřičná.

Neuron 2011 Ocenění ekonomové Cenu Neuron 2011 pro špičkové vědce získal letos v oboru ekonomie za celoživotní dílo Jan Kmenta, jenž je jedním z nejvýznamnějších ekonomů českého původu a na poli ekonometrie se v 70. letech zařadil mezi světovou špičku. Vedle něj stojící Julie Chytilová, která se věnuje studiu mikroekonomických příčin chudoby v rozvojových zemích, převzala ocenění pro mladou vědkyni i šek na 100 tisíc korun. Ceny Neuron uděluje Nadační fond Karla Janečka, který kromě ocenění pro obory ekonomie, medicíny a matematiky rozdělil zároveň i granty na podporu vědy a výzkumu ve výši tří milionů korun.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového…
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Patentové skici odhalují malý dvoumístný sporťák značky Honda
Technologie
Aukro chystá změny. Na konci měsíce začne migrace a služba bude desítky hodin nedostupná
AMD se díky kryptotěžařům a Ryzenu dostalo v druhém čtvrtletí do zisku – tedy skoro
Objevily se výsledky Radeonů RX Vega v 3DMarku. Start prodejů přesně za dva týdny?
Skype 5.4 pro Linux přidává podporu pro skupinové videohovory
Nvidia už má Tesly s čipy Volta, rozdala první karty výzkumníkům umělé inteligence
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít