Společnost 46

09. listopadu 2011, 17:01 - Naděžda Kubalíková
09. listopadu 2011, 17:01

Společnost

Oberbank Světový den spoření po hornorakousku Rakouská Oberbank oslavila v Česku již potřetí Světový den spoření. Tentokrát pozvala klienty 4. listopadu na své pobočky, kde jim kromě nabídky spořicích produktů připravila i ochutnávku rakouských vín a nejrůznějších specialit. Na snímku zleva Robert Pokorný, vedoucí organizační složky Oberbank AG pobočka Česká republika, poradci pro privátní klientelu Agáta Trousilová, Luboš Robl, Martina Gernatová, Martin Maxa a Olga Hollý a vedoucí privátního oddělení – filiálka náměstí I. P. Pavlova Miroslav Filinger.

Top Hotel Praha Setkání ve Varšavě Státní svátek je pro každou zemi událostí, kdy se její představitelé setkávají se zástupci spřátelených zemí a podílejí se s nimi o úspěchy své země. Nejinak tomu bylo i letos ve Varšavě, kde si velvyslanec České republiky Jan Sechter pozval na 400 hostů. O catering se stejně jako v loňském roce postarali kuchaři a číšníci Top Hotelu Praha. Slavnostní večer se konal v hotelu Hyatt Regency. Pozvaní diplomaté ocenili nejen tradiční českou kuchyni, ale i jiné připravené pochoutky.

Botanická zahrada Troja Svůj strom má i Jiří Suchý Botanickou zahradu a její projekt Kořeny osobností podpořil známý divadelník, textař, básník, spisovatel, skladatel, hudebník, grafik, výtvarník, zakladatel a principál legendárního divadla Semafor Jiří Suchý. Zasadil vzácný asijský strom z čeledi ořešákovitých, lapinu úzkokřídlou (Pterocarya stenoptera). Návštěvníci botanické zahrady jej budou moci nalézt na Stezce osobností, jež výsadbou vzácných stromů vzniká. Svůj strom už zde mají například Václav Havel, Pavel Nedvěd, Miloš Forman či Eva Jiřičná.

Neuron 2011 Ocenění ekonomové Cenu Neuron 2011 pro špičkové vědce získal letos v oboru ekonomie za celoživotní dílo Jan Kmenta, jenž je jedním z nejvýznamnějších ekonomů českého původu a na poli ekonometrie se v 70. letech zařadil mezi světovou špičku. Vedle něj stojící Julie Chytilová, která se věnuje studiu mikroekonomických příčin chudoby v rozvojových zemích, převzala ocenění pro mladou vědkyni i šek na 100 tisíc korun. Ceny Neuron uděluje Nadační fond Karla Janečka, který kromě ocenění pro obory ekonomie, medicíny a matematiky rozdělil zároveň i granty na podporu vědy a výzkumu ve výši tří milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít