Společnost 34

17. srpna 2011, 14:20 - Tomáš Pohanka
17. srpna 2011, 14:20

Společnost

Festivaly Pozitivní Afrika O víkendu 13.–14. srpna proběhl v obci Tři Studně pod záštitou předsedkyně PSP ČR paní Miroslavy Němcové první ročník festivalu Doteky Afriky. Slavnostního zahájení se zúčastnili dva emeritní velvyslanci – Margita Fuchsová z ambasády České republiky v Nairobi a Jan Filipenský z českého velvyslanectví v Demokratické republice Kongo.
„Cílem festivalu, který se konal uprostřed přírody v areálu hotelu Askino, bylo ukázat Afriku v jiném, pozitivním světle, a nikoli pouze v souvislosti s tragédiemi, katastrofami a chudobou,“ uvedla programová ředitelka Romi Straková.
Na snímku zleva emeritní ambasadorka v Keni Margita Fuchsová, bývalý velvyslanec Demokratické republiky Kongo Jan Filipenský a manažerka české pobočky společnosti Brussels Airlines Jana Valešová.

Seminář Diskutovali o úvěrovém financování Mezinárodní advokátní kancelář Clifford Chance uspořádala pro své klienty seminář na téma Loan Market Association and current market trends. Panelovou diskusi vedli Jim MacHale z londýnské kanceláře, Loren Richards a Ivo Keltner z frankfurtské kanceláře a Miloš Felgr s Jindřichem Arabaszem z pražské kanceláře Clifford Chance. Seminář a následná diskuse se věnovaly aktuálním otázkám vývoje úvěrové dokumentace, současným trendům v úvěrovém financování a problematice restrukturalizačních scénářů. Na snímku zleva Miloš Felgr a Jindřich Arabasz z pražské kanceláře.

Pilsner Urquell Česko našlo výčepního Nejlepším českým výčepním plzeňského ležáku se stal v šestém ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender Jaroslav Učík (na snímku uprostřed) z restaurace U Učíků ve Vrchlabí. Kromě titulu získal pivo na rok zdarma a možnost uvařit si společně se sládkem Václavem Berkou vlastní várku piva do své provozovny. Na druhém místě v skončil Jakub Šrubař (vlevo) z Domu vína U Datla ve Frýdku-Místku a třetí příčku obsadil Ronald Steiger obsluhující hosty penzionu V Lukách ve Dlouhé Vsi u Sušice. Nyní má Jaroslav Učík dva měsíce na přípravu do říjnového mezinárodního finále, v němž letos Česká republika obhajuje loňský světový titul Lukáše Svobody z Prahy proti ostré konkurenci finalistů z dalších čtrnácti zemí.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black…
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Historicky nejrychlejší Jaguar pro běžný provoz má 600 koní a maximálně jede 322 km/h
Technologie
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Honor 9 je v Česku. Přetahuje se s OnePlus 5, kdo toho za 13 tisíc nabídne víc
Malá legenda vstoupila do Windows Storu. IrfanView nabízí rychlé prohlížení a konverzi obrázků
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít