Společnost 34

17. srpna 2011, 14:20 - Tomáš Pohanka
17. srpna 2011, 14:20

Společnost

Festivaly Pozitivní Afrika O víkendu 13.–14. srpna proběhl v obci Tři Studně pod záštitou předsedkyně PSP ČR paní Miroslavy Němcové první ročník festivalu Doteky Afriky. Slavnostního zahájení se zúčastnili dva emeritní velvyslanci – Margita Fuchsová z ambasády České republiky v Nairobi a Jan Filipenský z českého velvyslanectví v Demokratické republice Kongo.
„Cílem festivalu, který se konal uprostřed přírody v areálu hotelu Askino, bylo ukázat Afriku v jiném, pozitivním světle, a nikoli pouze v souvislosti s tragédiemi, katastrofami a chudobou,“ uvedla programová ředitelka Romi Straková.
Na snímku zleva emeritní ambasadorka v Keni Margita Fuchsová, bývalý velvyslanec Demokratické republiky Kongo Jan Filipenský a manažerka české pobočky společnosti Brussels Airlines Jana Valešová.

Seminář Diskutovali o úvěrovém financování Mezinárodní advokátní kancelář Clifford Chance uspořádala pro své klienty seminář na téma Loan Market Association and current market trends. Panelovou diskusi vedli Jim MacHale z londýnské kanceláře, Loren Richards a Ivo Keltner z frankfurtské kanceláře a Miloš Felgr s Jindřichem Arabaszem z pražské kanceláře Clifford Chance. Seminář a následná diskuse se věnovaly aktuálním otázkám vývoje úvěrové dokumentace, současným trendům v úvěrovém financování a problematice restrukturalizačních scénářů. Na snímku zleva Miloš Felgr a Jindřich Arabasz z pražské kanceláře.

Pilsner Urquell Česko našlo výčepního Nejlepším českým výčepním plzeňského ležáku se stal v šestém ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender Jaroslav Učík (na snímku uprostřed) z restaurace U Učíků ve Vrchlabí. Kromě titulu získal pivo na rok zdarma a možnost uvařit si společně se sládkem Václavem Berkou vlastní várku piva do své provozovny. Na druhém místě v skončil Jakub Šrubař (vlevo) z Domu vína U Datla ve Frýdku-Místku a třetí příčku obsadil Ronald Steiger obsluhující hosty penzionu V Lukách ve Dlouhé Vsi u Sušice. Nyní má Jaroslav Učík dva měsíce na přípravu do říjnového mezinárodního finále, v němž letos Česká republika obhajuje loňský světový titul Lukáše Svobody z Prahy proti ostré konkurenci finalistů z dalších čtrnácti zemí.

Mohlo by vás zajímat

  • Rekola mění dopravu v českých městech

  • Roman Šmucler: Češky jsou posedlé zvětšováním prsou

  • Vinař Pavel Chrást: Víno se v Česku předražuje

  • Finance.cz pozvaly klienty na curling

  • Adam Hazdra: Třetina lidí je v práci nespokojených

  • Je o mě zájem, říká expremiér Jiří Paroubek v Euro TV

  • Pavel Ryba - muž, který Čechům prodá ročně tunu zlata

  • Majitel textilky Juta a senátor Hlavatý: V Senátu by…

  • Jan Hawelka: kavárenská hvězda z Mostu

Hry pro příležitostné hráče