Společné zdanění manželů

02. dubna 2007, 00:00 - admin
02. dubna 2007, 00:00

Můžeme uplatnit společné zdanění manželů v případě, že jsme se v průběhu zdaňovacího období rozvedli? Jana B. Pokud se manželé v průběhu zdaňovacího období rozvedou, nebudou moci uplatnit společné zdanění manželů, neboť nebudou moci splnit podmínky uvedené v ustanovení § 13a odst.

Můžeme uplatnit společné zdanění manželů v případě, že jsme se v průběhu zdaňovacího období rozvedli?

Jana B.

Pokud se manželé v průběhu zdaňovacího období rozvedou, nebudou moci uplatnit společné zdanění manželů, neboť nebudou moci splnit podmínky uvedené v ustanovení § 13a odst. 6 zákona o daních z příjmů právě proto, že poplatníci již nebudou manželi.

Ministerstvo financí ČR

Můžeme uplatnit společné zdanění manželů v případě, že jsme se rozvedli letos v únoru, tedy ještě před podáním daňového přiznání?

Marek K.

Podle ustanovení § 13a odst. 6 zákona o daních z příjmů společné zdanění uplatňuje každý z manželů ve svém daňovém přiznání, které podávají oba manželé ve stejné lhůtě. Z výše uvedeného je zřejmé, že pokud nebudete manželé v době podání daňového přiznání, společné zdanění manželů uplatnit nemůžete.

Ministerstvo financí ČR

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít