Spojování lidí, to je, oč tu běží

11. června 2013, 05:22 - Michal Ondra
11. června 2013, 05:22

Když večer uléhám do postele, pomalu si v hlavě promítám, jak bude probíhat další den. Až mě překvapuje, jak dobré zkušenosti mám s touto metodou, vysvětluje na úvod jednatel a spolumajitel společnosti New Wave Service Michal Ondra.

Můj den podnikatele, jehož hlavní náplní práce je snaha zajistit svým klientům co nejvíce informací, aby se jim v Moravskoslezském kraji lépe podnikalo, začíná většinou kolem 6.30. Ještě chvíli ležím a znovu si v hlavě chystám program dne. Jakmile vstanu, beru svůj iPad a v rychlosti projedu e­maily. Většinu ovšem mažu a těch pár důležitých si označuji a nechávám k vyřízení na později. Už musím jít, abych stihl obchodní snídani v Ostravě.

Módní snídaně

V dnešní době je to módní záležitost, každý chce chodit na setkání podnikatelů, posnídat s nimi, prohodit pár slov a zjistit, co nového se za těch 14 dní od poslední snídaně událo. Vše probíhá v běžném rytmu. Po snídani mám domluvené dvě schůzky se členy našeho podnikatelského klubu.

Najednou je 11 hodin a já se musím přemístit do kanceláře, kde mám další schůzku. Tentokrát s člověkem, který mě informuje o současných možnostech čerpání peněz z fondů Evropské unie. Jak už jsem uvedl, v rámci svého byznysu se snažím nejen naší firmě, ale především našim klientům zajistit co nejvíce informací, aby se jim v našem kraji co nejlépe podnikalo. Právě proto je mou současnou náplní dne stýkat se s co nejvíce zajímavými lidmi a získávat důležité zprávy, které dále transformuji a poskytuji těm z našich klientů, kterým by se mohly hodit.

Je dvanáct hodin, takže si dávám rychlý oběd, po němž mě čeká další schůzka. Tentokrát s dámou, která má zajímavé tipy, jak zhodnotit peníze v lukrativních pozemcích. Okamžitě mě napadá pět lidí, kterým by informace mohla přijít zajímavá, a ještě z kavárny, kde se schůzka odehrává, jednomu volám. Chce se s dámou sejít.

Poskytování virtuálního sídla firmám je krásný byznys. Kromě toho, že těmto lidem ochráníte jejich majetek a soukromí, máte totiž také klienty z různých oblastí podnikání a dokážete je navzájem spojovat a pomáhat jim. To považuji za zásadní přidanou hodnotu.

Je půl druhé, nasedám do auta a jedu domů. Cesta mi běžně trvá tři čtvrtě hodiny. Vždy ji skvěle využiji k relaxaci, přemýšlení a propojování získaných informací tak, aby byly opravdu pro naše klienty hodnotné.

Tabule hlídá cíle

Doma zapínám počítač a vyřizuji e­maily, které jsem si během dne označil jako důležité. Do schránky mi chodí hodně zpráv, které bych si rád přečetl, ale není na to čas, takže je mažu. Zabývám se už jen těmi, které jsou důležité pro můj byznys.

Jakmile mám pořádek v e­mailech, podívám se na bílou magnetickou tabuli nad svým pracovním stolem, kterou mám rozdělenou na čtyři sektory. Jsou zde zachyceny dlouhodobé a střednědobé cíle, operativní úkoly a dole si pomocí magnetů připínám materiály, kterými se musím v nejbližší době zabývat.

Vyřídím pár telefonátů a začínám se připravovat na večerní hovor přes Skype s mou koučkou Cristinou. Její nápady a postřehy jsou pro mé podnikání důležité, pomáhají mi v určitých oblastech vidět naše služby očima druhých lidí. Z rozhovoru, který trvá zhruba dvě hodiny, mi opět vzejde plno úkolů, které hned píši na svou tabuli.

Večer ještě v posteli čtu zajímavé zprávy, ekonomické časopisy nebo nějakou odbornou knihu, případně sleduji motivační videa. Spát chodívám kolem půlnoci.

Snažím se fungovat každý den na sto procent; vím, že na mně záleží, aby klienti byli s našimi službami spokojení, a hlavně abychom jim přinášeli co největší přidanou hodnotu. Zřízením virtuálního sídla totiž naše služba nekončí, ale teprve začíná.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít