Spojování lidí, to je, oč tu běží

11. června 2013, 05:22 - Michal Ondra
11. června 2013, 05:22

Když večer uléhám do postele, pomalu si v hlavě promítám, jak bude probíhat další den. Až mě překvapuje, jak dobré zkušenosti mám s touto metodou, vysvětluje na úvod jednatel a spolumajitel společnosti New Wave Service Michal Ondra.

Můj den podnikatele, jehož hlavní náplní práce je snaha zajistit svým klientům co nejvíce informací, aby se jim v Moravskoslezském kraji lépe podnikalo, začíná většinou kolem 6.30. Ještě chvíli ležím a znovu si v hlavě chystám program dne. Jakmile vstanu, beru svůj iPad a v rychlosti projedu e­maily. Většinu ovšem mažu a těch pár důležitých si označuji a nechávám k vyřízení na později. Už musím jít, abych stihl obchodní snídani v Ostravě.

Módní snídaně

V dnešní době je to módní záležitost, každý chce chodit na setkání podnikatelů, posnídat s nimi, prohodit pár slov a zjistit, co nového se za těch 14 dní od poslední snídaně událo. Vše probíhá v běžném rytmu. Po snídani mám domluvené dvě schůzky se členy našeho podnikatelského klubu.

Najednou je 11 hodin a já se musím přemístit do kanceláře, kde mám další schůzku. Tentokrát s člověkem, který mě informuje o současných možnostech čerpání peněz z fondů Evropské unie. Jak už jsem uvedl, v rámci svého byznysu se snažím nejen naší firmě, ale především našim klientům zajistit co nejvíce informací, aby se jim v našem kraji co nejlépe podnikalo. Právě proto je mou současnou náplní dne stýkat se s co nejvíce zajímavými lidmi a získávat důležité zprávy, které dále transformuji a poskytuji těm z našich klientů, kterým by se mohly hodit.

Je dvanáct hodin, takže si dávám rychlý oběd, po němž mě čeká další schůzka. Tentokrát s dámou, která má zajímavé tipy, jak zhodnotit peníze v lukrativních pozemcích. Okamžitě mě napadá pět lidí, kterým by informace mohla přijít zajímavá, a ještě z kavárny, kde se schůzka odehrává, jednomu volám. Chce se s dámou sejít.

Poskytování virtuálního sídla firmám je krásný byznys. Kromě toho, že těmto lidem ochráníte jejich majetek a soukromí, máte totiž také klienty z různých oblastí podnikání a dokážete je navzájem spojovat a pomáhat jim. To považuji za zásadní přidanou hodnotu.

Je půl druhé, nasedám do auta a jedu domů. Cesta mi běžně trvá tři čtvrtě hodiny. Vždy ji skvěle využiji k relaxaci, přemýšlení a propojování získaných informací tak, aby byly opravdu pro naše klienty hodnotné.

Tabule hlídá cíle

Doma zapínám počítač a vyřizuji e­maily, které jsem si během dne označil jako důležité. Do schránky mi chodí hodně zpráv, které bych si rád přečetl, ale není na to čas, takže je mažu. Zabývám se už jen těmi, které jsou důležité pro můj byznys.

Jakmile mám pořádek v e­mailech, podívám se na bílou magnetickou tabuli nad svým pracovním stolem, kterou mám rozdělenou na čtyři sektory. Jsou zde zachyceny dlouhodobé a střednědobé cíle, operativní úkoly a dole si pomocí magnetů připínám materiály, kterými se musím v nejbližší době zabývat.

Vyřídím pár telefonátů a začínám se připravovat na večerní hovor přes Skype s mou koučkou Cristinou. Její nápady a postřehy jsou pro mé podnikání důležité, pomáhají mi v určitých oblastech vidět naše služby očima druhých lidí. Z rozhovoru, který trvá zhruba dvě hodiny, mi opět vzejde plno úkolů, které hned píši na svou tabuli.

Večer ještě v posteli čtu zajímavé zprávy, ekonomické časopisy nebo nějakou odbornou knihu, případně sleduji motivační videa. Spát chodívám kolem půlnoci.

Snažím se fungovat každý den na sto procent; vím, že na mně záleží, aby klienti byli s našimi službami spokojení, a hlavně abychom jim přinášeli co největší přidanou hodnotu. Zřízením virtuálního sídla totiž naše služba nekončí, ale teprve začíná.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku…
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Technologie
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít