Article, show

Spasitel narazil

03. července 2009, 13:45 - Ondřej Hergesell
03. července 2009, 13:45

Ivan Hašek dál hledá trenéra fotbalové reprezentace

Vypadalo to jako nadějný začátek nové éry českého fotbalu. Ivan Hašek byl s drtivou převahou zvolen novým předsedou Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) a spolu se svými spolupracovníky ovládl jeho výkonný výbor. Bývalý reprezentant ihned po valné hromadě svazu vyhodil vedení marketingové agentury STES a začal řešit otázku nového trenéra reprezentace. Jenže narazil. Slávistický kouč Karel Jarolím, Haškův někdejší spoluhráč a trenérský partner, nabídku převzít národní tým odmítl. Bafuňářská idyla nového šéfa tak skončila po pouhých čtyřech dnech.
Je pochopitelné, že slávistický trenér v momentě, kdy reprezentace má ke světovému šampionátu daleko a jeho klub má šanci se probojovat do Ligy mistrů, volí cestu setrvání ve Slavii. Neomluvitelné však je, že nechal svého parťáka žít několik dní v iluzi, že je schopný a ochotný zvládnout obě funkce najednou. Přitom od chvíle, kdy Hašek ohlásil svou předsednickou kandidaturu, Jarolím jasně věděl, že je jeho jediným favoritem na reprezentační lavičku! Jak navíc opakovaně tvrdil, byl ochoten ke své klubové štaci přibrat i tu reprezentační. Od Haška se nechal přemlouvat přes média a několika prohlášeními pozitivně naladil fotbalovou veřejnost. Dokonce získal povolení i od Slavie. V polovině minulého týdne však angažmá u národního týmu nečekaně odmítl. Co ho k takovému názorovému obratu vedlo? Pomineme-li sportovní stránku věci, je na celé kauze smutné i to, že Jarolímovo jméno bylo jednou z mála konkrétních věcí, které Hašek oznámil v rámci svého předvolebního programu. Nyní už veřejnost o záměrech nového svazového předsedy neví takřka nic. Stejně tak lze jen odhadovat, jaká nálada a atmosféra nyní panuje ve vedení svazu, především pak ve výkonném výboru, kde zasedá i Jarolímův nadřízený, slávistický šéf Petr Doležal. Ten po valné hromadě svazu zvolil budovatelskou rétoriku. „Jsme ochotni našeho trenéra pro národní tým částečně uvolnit. Pouze však za předpokladu, že dál povede Slavii. To jsme ochotni pro český fotbal obětovat,“ prohlašoval. Jenže za pár dní se potvrdilo, že to, na čem se jeden den ve fotbale dohodnete, nemusí druhý den platit. Nezabírají ani upřímně myšlená vystoupení, podobná tomu, jež přednesl Hašek na valné hromadě ČMFS. „Stojí před vámi chlapík z Nymburka, který miluje fotbal. Stojím zde pevně a dívám se dopředu,“ prohlásil Hašek k delegátům. „Chtěli jste mne za předsedu, tak jsem tady, připraven českému fotbalu pomoci. Ale nedělejte ze mne loutku a vytvořte mi tým spolupracovníků, oddaných a pracovitých. Jen tak můžeme současné neutěšené prostředí změnit,“ žádal funkcionáře těsně před volbou. Doufejme, že Haškovi svazoví spolupracovníci budou ve svých postojích a slibech stabilnější a zejména zodpovědnější než Jarolím.
Při vší úctě k Haškovi se až příliš brzy naplnily obavy některých sýčků, že být charismatickým trenérem se schopností přesvědčit fotbalové voliče ještě neznamená být dobrým manažerem a vůdcem. Podraz jednoho z nejbližších by jej ale neměl odradit. Takový dílčí neúspěch musí překonat. Český fotbal svého spasitele potřebuje. Ave Hašek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Transfăgărășan s Mazdou MX-5 je zážitek, na jaký se jen tak…
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První majitelé se dočkají v říjnu
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Technologie
Velká aktualizace ovladačů u AMD. Mnohé novinky pro hráče, GPU Profiler pro vývojáře
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít